Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инфо R/D Lock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инфо R/D Lock

    Колеги , от скоро карам 4х4 нова машина , която има доста лостове и различни копчета. Едно от тях е например R/D Lock.

    Вие сте професионалисти и бихте могли да ме светнете що за функция е това.
    Отделно бих искал да изпробвам различните предавки. Има механични блокировки и електронни на диференциала и разни други подобни

    Бихте ли ми дали препоръка какво да не пробвам или да влизам в първата нива и да помогна на някой да си я изоре

    Благодаря Ви предварително

  • #2
    До: Инфо R/D Lock

    Rear dif. lock али закл. на задния диф. и аз имам такова вълшебно копче, което се оказа че не работи в най-кофтия момент.НО щъ съ опраи тая събота. Общо взето като се орясаш некъде у калта и едно от двете колела прибуксува нажми бутон и двете колелца тръгват като синхронни плувкини. Излазаш изкл. и си на коня.Ама първо пробай дали работи да не мъкнеш песък и камъни и клони като мен мам.. му.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

    Коментар


    • #3
      До: Инфо R/D Lock

      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6740
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Инфо R/D Lock

        ОК , благодаря
        Пробвах го това чудо. Работи
        Обаче май гумите трябва да са насочени само напред , че с тия нови които сложих 265/70/16 ме отклонява настрани.

        Яка работа. Имам индикация на таблото кои колела се въртят в момента и червени и жълти точки на двата диференциала. Дали се включват автоматично само незнам.

        А знае ли някой екстрата която включих рали чип тунинг или нещо подобно как се проявява. Включва се при определени обороти или при определена скорост. Май са около 50-тина коня отгоре

        Коментар


        • #5
          До: Инфо R/D Lock

          Първоначално публикуван от velex Преглед на мнение
          Пробвах го това чудо. Работи
          Обаче май гумите трябва да са насочени само напред , че с тия нови които сложих 265/70/16 ме отклонява настрани.
          Не си правил пробите на асфалта, нали?
          Блокажът е най-добре да се използва при движение направо. Имай предвид, че с включен блокаж джипът ще е склонен да се завърта срещу наклона , поради което в дадени ситуации ще е по-добре да се кара без него (това му е хубавото на принудителния блокаж, че когато не ти трябва може да ти е изключен).
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Инфо R/D Lock

            Не на асфалта разбира се. То е по скоро бутон и при изключване на двигателя се изключва ако си го забравил.
            Освен това свети индикация на таблото и ти показва дали е включено

            Чакам да падне снега и да продължа с експериментите

            Благодаря за сега.

            Колеги , забелязвам че фаровете ми се палят поотделно и докато загреят се чудят синьо ли да светят или бяло.

            Коментар


            • #7
              До: Инфо R/D Lock

              Честито за новата машина! Напиши поне модела, откъде я взе, как е гаранционното обслужване... такива работи
              А за фаровете, мисля, че е нормално за ксенона.

              Коментар


              • #8
                До: Инфо R/D Lock

                Никога не е късно да се изложиш , така че спокойно

                Коментар


                • #9
                  До: Инфо R/D Lock

                  Колега аз карам Митсубиши Л200 при мен го има този бутон намира се от дясната страна на волана. Да ти кажа - блокажа можеш да го включиш само на 4х4 бавни тоес в най крайно положени (напред) на малкото лостче след като на картинката таблото ти светнат и четирите колелца в зелено и едно оранжево правоъгълниче по между им (показва че е блокирана и раздатката чак тогава може да натиснеш копчето и винаги ще ти работи не се притесняваи. При другите положения на лостчето не работи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Инфо R/D Lock

                    Благодаря , знаех си аз че има някакъв чалъм

                    Както разбрахте повече знам за всичко друго но не и за моята гъсеница

                    Утре ще пробвам

                    Абе колега на мен ми говори една мадама в купето от навигацията и ми вика: "Вие се движите с превишена скорост" поне ми прави компания

                    А като избера маршрут ми вика завий надясно а аз се правя на луд и карам направо , обаче упорита пичка кара ме все обратно да се върна гадината

                    Коментар


                    • #11
                      До: Инфо R/D Lock

                      Първоначално публикуван от velex Преглед на мнение
                      Колеги , от скоро карам 4х4 нова машина , която има доста лостове и различни копчета. Едно от тях е например R/D Lock.

                      Вие сте професионалисти и бихте могли да ме светнете що за функция е това.
                      Отделно бих искал да изпробвам различните предавки. Има механични блокировки и електронни на диференциала и разни други подобни

                      Бихте ли ми дали препоръка какво да не пробвам или да влизам в първата нива и да помогна на някой да си я изоре

                      Благодаря Ви предварително
                      Наистина вълшебен бутон-като танк е с него.Стига да не опреш "корема".Тогава няма спасение,освен с лопатата........исе започва едно разриване.......

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X