Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

    Да, вероятно това ще е размера (прочетох още веднъж темата на rusev - с многото тойоти, в това число и няколко 80-ки - та видях, че стоковата няма преден диференциал за 35"-ки; моя е 41 на 11, брой на зъби, каквото и да означава това; донякъде се обърках, понеже rusev пише, че неговата 80-ка, автомат, се радва на 35-ци; но щом като няма преден диф за 35-ци...)

    Информативно, тези за които писах (285785/16) са тук
    http://www.ebay.de/itm/Off-Road-Reif...=true#shpCntId

    Дали линка ще отвори - не съм сигурен...

    Благодаря,
    (от трите възможни 255/85 - Toyo, GYWrangler, Cooper STT - първите май че са най-яки / 3-сложни бордове ?)



    Sent from my iPad using Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

      Дали са зъби или не - представа си нямам; това което си спомням е, че когато сменявах предния и мост, щото беше без блокаж, този с блокаж ми го дадоха за 41 на 11 (така помня), като сверяваха и същите числа на задния
      Възможно ли е предния ми с блокаж да е същия, както и задния ?
      И, ако да, това значи ли, че при еднакъв заден и преден диф и двата не им пука за 35-ци ?
      Ли

      Май че, освен дифове, за по-големи гуми трябват и по-яки полуоски, лагери, носачи и един куп други неща, за да съм наред...

      Ако 255/85/16 са редки, то 285/85/16 са почти несъществуващи... или ?


      Sent from my iPad using Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

        Володя от къде идва твоя стремеж за големи гуми?
        Когато аз трябваше да обиколя един континент с ТЛК 80, реших, че колата няма да прави проблеми САМО ако не я подобрявам. И си карах с оригинални пружини, амортисьори и гуми. На ТЛК 80 оригиналната гума е 275/70R16.
        От дистанцията на времето и опита ти казвам, че спокойно можеш да сложиш окачване +2 инча( с добавка за багажа) и гуми около 33 - 285/75R16, 255/75R16 дори и 235/85R16. Aко твоята тойота е преди 96г. може да сложиш и 15 цола джанти - тогава стават и 33/12,5R15, 33/11,5R15 и т.н.
        Аз две резервни гуми не бих мъкнал с мен и ако мога бих се лишил от багажник на покрива,шнорхел и тежката(неоригинална) задна броня.

        Важно е да знаеш, че високата кола с големи гуми вдига разхода поне с 3 литра освен, че товари и трансмисията. Често си говорим за главни предаваия, защото искаме колата да поддържа скорост с минимални обороти. Това става с по-бързи диференциали, които пък не са съвместими с големите гуми и т.н....

        Нямам на Яро опита с ТЛК80, но за мен най-добрата е 24 клапана, ръчка. Поддържа 100км/ч на около 2200об/мин.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #19
          От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          ... Нямам на Яро опита с ТЛК80, но за мен най-добрата е 24 клапана, ръчка. Поддържа 100км/ч на около 2200об/мин.
          С тази скорост и на тези обороти само ако е с оригиналните ГП и гуми по-големи от оригинала, например 33.
          Има начин оборотите при 100км/ч да слязат и под 2000. С 5ст автомат от ТЛК 100, фейслифт, получава се отлична комбинация. 5та при този автомат е 0,71 (пета при 4ст от тлк80 е 0,76, а 5та от ръчната кутия е 0,88...).

          Коментар


          • #20
            От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

            Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
            Яро, напъването касае размера 285/85/16 - преди седмица-две открих модел на Silverstone, с "грайфер" на Toyo MT - който на практика е 35" (35х2,54=88,90 см, диаметър) дори малко по-висок (285х0,85х2+16х2,54=89,09 см, диаметър), но по-тесен (285=11,20" срещу "стандартни" 12,5"=317,5 при 35-ци)

            Ако трябва да избирам "европейски" 33-ки, определено ще избера
            255/85/16 срещу 285/75/16 - преди доста време приех твоите аргументи, че 255 са по-управляеми, по-тихи, по-икономични (по-нисък разход на гориво: <8-10% по-малко, заради горе-долу толкова по-малка контактна площ) плюс по-висок балон (по-дълга стъпка при спуснати на 1,8-1,5-1,2 атм); мисля, че и цената им е по-добра, а на всичко отгоре, 255 са малко по-високи от 285; (горчилката е, че ги правят само три фирми - тоест, ако човек не си носи две резервни - ако пътува до Кейптаун или Владивосток, например - по-трудно намира замяна на спукана/бастисана)

            Та, обратно към въпроса:
            - напъването (285/85 тоест 35"-ци) води до (с малко преувеличение) потрошаване на ходовата/задвижващата система или, преди това да се е случило - до подмяна на въпросната система с подсилена

            От друга страна - ако не се набутвам в кални ями за да покажа колко съм по по най, което при експедиции е безсмислен опит за самоубийство - ще имам ли проблеми с тези 285/85 на асфалт, от супер до кърпен, на чакъл, пясък, мазни кални коловози и подобни
            (Говоря за грайфер а ла Toyo, GYW MT, Cooper STT, не за типични Simex/Silverstone)

            Кротване = 255/85/16 = този размер, освен преимуществата, които ти си ми казвал, изброени по-горе, е последния, който не натоварва заводските дадености (повдигнат съм 2", но не съм подсилен, най-малкото пък на предния мост; задния май че носи повече от предния), макар че ги изчерпва (този модел е излизал от магазина с 265/70/16, ако не се лъжа)

            Прерових темите за ТЛК 80, не намерих дискусия точно или достатъчно близо до тези "рамки"; опитах се да си спомня какво точно си ми обяснил за 35" на ТЛК 80, но не можах да си спомня достатъчно добре, че да не задавам (пак, вечния, глупав може би) въпрос
            (сетих се, че ти не беше трогнат, меко казано, от идеята за 35"-ци за "стокова" - щото 2" лифт и 33"-ки са почти "стокова" 80-ка)
            Но понеже, както знаеш, доста често имам натрапчиви идеи - пак питам: при какви условия карам безпроблемно с 285/85 + при какви условия съм си сложил таралеж в гащите ?

            Ако отговора ти няма да е полезен за форумната аудитория, можеш да ми сипеш малко сол на главата и на лично....


            Sent from my iPad using Tapatalk
            Максис и те имат 255/85/16 но само кална шарка.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9469.jpg
Прегледи:2
Размер:77.1 КБ
ID:5740768


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9472.jpg
Прегледи:2
Размер:128.3 КБ
ID:5740769
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #21
              От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

              Христо, благодаря за подсказването:
              - Maxxis наистина имат размера, (знаех го от същата интернет платформа, която цитирах по-горе за Toyo, GyWr, Cooper STT), но те наистина са "по-кални" от горните три, които, както аз ги мисля, са горе долу 70% all terrain и някъде към 30% mud terrain;
              - Maxxis, пак мое непрофесионално виждане, са по-малко агресивни от "класически кални" гуми, каквито са, например Simex, Silverstone и няколко американски марки, което ги прави по-удобни за "нормална" кал; с по-малка вероятност да потрошат лагери, полуоски, диференциали, на каквото Simex, Silverstone и подобни са способни, когато задкормилното устройство реши да натисне по-яко газта, за да излезе от ямата, в която просто не е трябвало да влиза
              - недостатъка на Maxxis е, пак моя теория, щото не съм карал с такива, че за експедиция са по-шумни, по-"хлъзгави" (на мокър асфалт, например) от "моите" три
              - другия ми проблем е, че съм ги виждал монтирани едва два пъти, но не и в действие, тоест, представа си нямам що за гуми прави марката; визията им е без грешка, няма спор
              Ще съм ти благодарен, ако ме светнеш с няколко думи

              Снимката на ТЛК, на която са монтирани, ме подсеща, че всъщност това купе е доста по експедиционно от купето на 80-ката - например, има доста повече място за разумно разполагане на всевъзможен багаж, голямата част от който е необходима при по-автономни експедиции; ако споделиш и такъв опит - още повече радост в моята колиба
              (Колата на снимката, между другото, изглежда поне със 15-Ина година по-нова от която и да е 80-ка; освен ако не си я възкръснал, както - четох във форума - една 60-ка, преди две-три години)

              Правил ли си по-далечна разходка с този модел / с тези гуми - в смисъл, как возят, сравнени с други круйзъри ?
              (Самопоканвам се на разговор в Димитровград, което обаче едва ли ще стане до два месец - искам да съм до дъщеря ми, която всеки момент ще ме направи дядо - но любопитсвото ми не ми дава мира)
              (Следващия път, ако има по-сериозна идея за възстановяване или прекрояване на ТЛК, ще те търся най-напред тебе, докато не се съгласиш; от Божурище, в такава връзка, ще бягам, като дявол от тамян)


              Sent from my iPad using Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                ... Снимката на ТЛК, на която са монтирани, ме подсеща, че всъщност това купе е доста по експедиционно от купето на 80-ката - например, има доста повече място за разумно разполагане на всевъзможен багаж, голямата част от който е необходима при по-автономни експедиции; ако споделиш и такъв опит - още повече радост в моята колиба
                (Колата на снимката, между другото, изглежда поне със 15-Ина година по-нова от която и да е 80-ка; освен ако не си я възкръснал, както - четох във форума - една 60-ка, преди две-три години)...
                Володя, Тойота на Ицо (има си име - Абдул) е чудесна, но предполагам, че бъркаш това купе с дългата база при heavy duty 7-ма серия, която е наистина една от най-сериозните експедиционни бази - поема повече гориво, вода, багаж и т.н. дори и от 80тката. Погледни тази тема с джипа на Радо, който е най='късата' база от дългите 7-ми серии, именно ТЛК 75.
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=54122

                Коментар


                • #23
                  От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Володя от къде идва твоя стремеж за големи гуми?
                  Когато аз трябваше да обиколя един континент с ТЛК 80, реших, че колата няма да прави проблеми САМО ако не я подобрявам. И си карах с оригинални пружини, амортисьори и гуми. На ТЛК 80 оригиналната гума е 275/70R16.
                  От дистанцията на времето и опита ти казвам, че спокойно можеш да сложиш окачване +2 инча( с добавка за багажа) и гуми около 33 - 285/75R16, 255/75R16 дори и 235/85R16. Aко твоята тойота е преди 96г. може да сложиш и 15 цола джанти - тогава стават и 33/12,5R15, 33/11,5R15 и т.н.
                  Аз две резервни гуми не бих мъкнал с мен и ако мога бих се лишил от багажник на покрива,шнорхел и тежката(неоригинална) задна броня.

                  Важно е да знаеш, че високата кола с големи гуми вдига разхода поне с 3 литра освен, че товари и трансмисията. Често си говорим за главни предаваия, защото искаме колата да поддържа скорост с минимални обороти. Това става с по-бързи диференциали, които пък не са съвместими с големите гуми и т.н....

                  Нямам на Яро опита с ТЛК80, но за мен най-добрата е 24 клапана, ръчка. Поддържа 100км/ч на около 2200об/мин.
                  Руси, трогнат съм, че ми обръщаш внимание
                  (темата "по по най гуми" сигурно сте я обсъждали безброй пъти, аз за съжаление успях да прочета само някаква нищожна част, затова питам и питам и питам)
                  Питаш ме откъде идва стремежа за големи гуми - ще ти отговоря с една "сентенция": "офроуда е доста сложен, често нервиращ и не по-малко-често много скъп начин да се окажеш на място, на което няма какво да търсиш/няма защо да трошиш кокали"
                  От друга страна, понеже, макар и да съм на няколко месеца от 60-те, в офроуда съм същинско новородено, е, не чак, от около пет години си търся белята, та съответно минавам през всички детски болести; някои се опитвам да прескоча, с питане; особено след обръщането над дефилето...

                  По темата:

                  - имам ТЛК80, 1994 г., с нея се боря, тя ми даде/дава много уроци, домашни; довеждала ме е до сълзи - и сладки и горчиви
                  - засега не искам/не мога да я сменя с друга - искам първо на нея да направя едно-две-три "околосветски" пътувания...
                  (Фейслифта / 4.2, 24 клапана, ръчка е по-добро решение, няма спор; но засега не мога да го приложа; 100/105 май че е още по-добре; скорости не гоня, но и на мен ми се иска на магистрала да съм на темпомат на около 100-120, с разход на лека кола...)

                  ТЛК80 след 1994 е с по-големи спирачни апарати, които зачеркват 15"-те джанти; освен ако не сваля заводските и не кача по-стария модел спирачки, което ми се струва безсмислено
                  (Съгласен съм, че колкото по-малко отклонения от стоковата / заводска конфигурация - толкова по-надеждна машина под меките ми части, което при експедиция е условие номер едно)

                  Значи оставаме на 16"-ви джанти и - за експедиция - на 255/85/16; които макар и само с 2-2,5 см, но повдигат най-ниските точки на 80-ката - което в Африка, Алтай, Сибир; и по Балканите (споменавам терени които съм изпитвал на собствен/а гръб/кола) съвсем не е без значение (но ми се искаше да повдигна диференциалите - което става само с по-високи гуми - с поне 4-5 см; срещу по-некомфортно пътуване, няма спор; но ще се задоволя със "само" два см в плюс - 255/85/16)

                  285/75/16 според мен са малко по-широки, отколкото е комфортно, 235/80/16 пък са малко по-тесни, отколкото е препоръчително (завоите извън магистрала, при нормална междуградска скорост, могат да изстрелят адреналина в небесата)

                  255/85/16, особено с този "почти кален/почти всетеренен" грайфер ми се струват най-удачния компромис ("стокова, ама подобрена"; "пипната, ама с мярка")
                  (285/85/16 ми се сториха не по-лош компромис, ама се събуждам; поне посънувах малко...)

                  2" лифт (ОМЕ 2850; 2863 + Koni Heavy Track) вече ги имам за около 20хил.км, 15к от които в Африка (Мароко, Мавритания); много са добри, да губя 2"-та не мисля, да повдигам още - също не (всичко над 2" лифт ме изстрелва далеч от стокова, нали)

                  80-ката не е най-добрия за експедиция круйзер - немци, австралийци, южноафриканци (тези три групи са най-експедиционни, струва ми се; от четене, но от собствени наблюдения) предпочитат ТЛК75/76/79, със съответните доработки, повечето
                  без експедиционен багажник
                  аз нямам и не искам да имам - скрил съм го в шкаф на мястото на третия ред седалки; като сменя втория ред седалки с шкаф ще имам спалня отгоре на шкафа и почти всичко, което трябва под него; засега спането в колата е с разгъване на шкафа отзад; старая се центъра на тежеста да е н максимално ниско и колкото се може повече между двете
                  шнорхел имам
                  (Яро препоръчва срещу хидроудар дори и в локва)
                  - не тежи, не пречи, а мен специално не ме кара да си мисля, че имам подводница
                  две резервни гуми
                  - при мен са без тежка задна броня; на стойки към купето
                  - две наведнъж много рядко се продупчват, да не говорим за разскъсан борт на две; 2015 г. през Сибир - Алтай - около Байкал, три от седем джипки (6 Тойота + 1 Мицубиши) имаха сериозни дефекти; две гуми отидоха на боклука; групата остана с общо 2+1 резервни, на въртележка (разни размери...)
                  - при мен са 4 all terrain + 2 mud, за всеки (кален случай); мъкна две резервни, защото нито една не е нова (имат по 40-50х.км)
                  - при нови 255/85/16 (toyo?) може би ще нося само една резерва

                  ххх

                  Ако набираш група за експедиция - тръгвам веднага !

                  Естествено, ако ме поканиш / ако си подготвя колата както трябва
                  (за да полезна част от група, не воденичен камък)

                  ххх

                  голям дърдорко съм, извинявай !

                  Още веднъж - благодаря !




                  Sent from my iPad using Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Володя, Тойота на Ицо (има си име - Абдул) е чудесна, но предполагам, че бъркаш това купе с дългата база при heavy duty 7-ма серия, която е наистина една от най-сериозните експедиционни бази - поема повече гориво, вода, багаж и т.н. дори и от 80тката. Погледни тази тема с джипа на Радо, който е най='късата' база от дългите 7-ми серии, именно ТЛК 75.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=54122
                    Ярослав, бъркам; почвам да чета...

                    Sent from my SM-J105F using Tapatalk

                    Коментар


                    • #25
                      От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                      От скоро ги карам тия гуми и мога да ти кажа за поведението им на асфалт(сух и мокър) и на сняг ;
                      - не са никак шумни ,каучука е много мек ,балансират се с малко тежести ,отговарят си на размера
                      - на мокро не поднасят въобще
                      - при снеговалеж и рохък сняг се представят добре за кална гума
                      - на лед като всяка кална гума (дори и прехваления Дуратрак) ,не стават ... Днес си позволих на замръзнал път с коловози да поддържам скорост 60-70 , ми не става, хлъзгат се
                      - на кал си вървят добре( въпреки липсата на каквато и да е било блокировка в тази Тойота) , добре се чистят .
                      - цената за придобиване е повече от добра ( 1050 лева за 4 броя с монтаж)
                      Доколкото знам Максис е най големия производител на гуми в Азия.
                      Последно редактирано от New hope; 22-01-17, 15:22.
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #26
                        От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                        Чудесна информация, благодаря !

                        Мисля си, че единствената гума, която се представя добре на лед е тази, на която са опнали вериги...

                        Значи Maxxis стават.
                        Може би само горещия асфалт не им е най-добрия приятел; но от него само шосейно/спортни за лека кола не се притесняват


                        Sent from my iPad using Tapatalk

                        Коментар


                        • #27
                          От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                          Яро, извинявай - самоволната ми подложка (iPad) - ме е поправила на Ярослав: откъде знае, че така си по паспорт ???


                          Sent from my iPad using Tapatalk

                          Коментар


                          • #28
                            От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                            Не знам коя е подходящата тема, но няма как да не се похваля - Баба и Дядо сме вече: Теодор, 4,36 кг; 54 см; се роди днес, 22.01.2017 в 16:38, след около 10-на часа напъни. Силвия е безпроблемно уморена, ще се опита да се наспи, да навакса; Яне, с бебето на ръце, хвърчи от кабинет на кабинет, да не пропусне преглед... Да са ни живи и здрави !

                            Sent from my SM-J105F using Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                              Да ви е честито !

                              Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #30
                                От: CDL - междуосен диференциал, блокаж, Ел.връзки

                                Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                                Не знам коя е подходящата тема, но няма как да не се похваля - Баба и Дядо сме вече: Теодор, 4,36 кг; 54 см; се роди днес, 22.01.2017 в 16:38, след около 10-на часа напъни. Силвия е безпроблемно уморена, ще се опита да се наспи, да навакса; Яне, с бебето на ръце, хвърчи от кабинет на кабинет, да не пропусне преглед... Да са ни живи и здрави !

                                Sent from my SM-J105F using Tapatalk
                                Честито Много радост на цялата фамилия с детенцето, мисли за още едно място в 80-та за малчуган-пътешественик
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X