Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

    Кокосово масло, ланолин и парафин. Не е безбожно скъпо но по наще ширини го няма.
    За момента съм намацотил с вазелин на цялото котило обущата. Течния парафин ми се стори по "афиф работа". Ръчното нанасяне обаче не ме кефи- един час си играх.
    Сетих се и за вазелинов спрей на Мотип. Имам им повечето спрейчета и вършат работа, но мисля все пак да пробвам гореспоменатия спрей.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #17
      От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Няма изписано съдържание. Това е снимка изотзадзе:


      sent from smartphone
      Това му е официалния превод на български...Не пише какво съдържа, но и моите впечатления са, че върши работа...Ако, ще го ползваш пръскай на терасата, че мирише гадно...всъщност, както и всичките продукти на Балистол
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0376.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5740294

      Коментар


      • #18
        От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

        Състав: Paraffinum Liquidum (бяло масло), Oryza Sativa (оризово масло), олеинова киселина, калиев хидроксид, Isoamylalcohol, Mentha Piperita, анасоново масло, Амоняк, натриев захарин.
        Мисля че ориентировъчно е това състава, като някои съставки варират според приложението дали ще е за оръжие или за мазане по лицето.
        В немския сайт има разновидности, докато в щатско го дават един спрей за 1001 приложения.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

          Само където показания спрей не е за кожа, а за текстил и велур. За импрегниране на кожа вземай един прост препарат на, ъъъ една българска фирма за 4,50 лв. и пръскай смело.
          Последно редактирано от didogen; 15-01-17, 22:19. Причина: цена
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #20
            От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

            В грешка си...точно кожата не му е никакъв проблем! Освен, че го пише на етикета, лично съм го пробвал десетки пъти на якета и обувки от естествена кожа. Ако е изкуствена, не знам! По-скоро, бих се замислил за разните Гортекс мембрани, но ако се вярва на етикета (лично не съм го пробвал) и за тях би трябвало да става...

            Коментар


            • #21
              От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

              Щом казваш.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #22
                От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                Щом казваш.
                Не го казвам само аз!По същество, това е някаква малко по различна формулация на Балистол, а той е създаден от немците в началото на миналия век за армията и освен за смазване на оръжие, е бил предназначен и за защита на обувки, кожени ремъци и конска сбруя, както и на дървени приклади. Плюс известен антисептичен ефект върху повърхностни рани...изкарал е две световни войни, все пак!

                Коментар


                • #23
                  От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                  На показания спрей и на немски, и на английски пише, че е за текстил и велур. Показания от теб превод е на лепена, която може и погрешка да е залепен на същия спрей. Предполагам, че фирмата като е изкарала две световни войни не прави само спрейове за импрегнация, а има и други продукти.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Спрейовете вършат работа от ден до пладне. Снегът, тревата и всичко друго, което се търка в обувката, ги изтрива, водата не.
                    Ако са кожени - всякаква мас, разни препарати на восъчна или парафинова основа, но не чисти, кожарска смазка. При всички тези методи се получава някаква водоустойчивост като се запушват порите на кожата и тя спира да диша, т.е. започват да спарват. Най-добрият вариант са кожени обувки с качествена мембрана и съответната поддръжка. Най-евтиният - гумени ботуши и съответния брой вълнени чорапи.
                    Моите кожени кубинки, без мембрана са намазани по шевовете и където кожата е надрана с кожарска смазка, а кожата с мазило на Хаикс за техните си обувки, но то е направено да работи заедно с мембрана. Не пускат след цял ден шляпане из кишата.

                    https://www.olx.bg/ad/smazka-za-lits...tml#c68e4b27ab

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                      Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                      От години правя така
                      Купувам един патешки фенер /възможно най мазния/ сшагам го в тенджера и го варя
                      поне час. След това слагам тенджерата на терасата или в хладилник на студено докато бульона изтине много, обирам маста в кутика и докато е студена я разбърквам с клечка и държа кутийката наклонена да изтече водата ако има при събирането.
                      След това в топло помеше ние взимам изчистените обувки и ги намазвам обилно слагам ги на топло и изчаквам обувките да станат матови/признак че маста попива/
                      Мажа и пак на топло повтарям процедурата докато престанат да се матират. Тогава спирам да ги мажа. На другия ден ако все още са лъскави ги избърсвам.
                      Това по принцип е достатъчно за цял сезон. Ако е много мокър сезона може и да се повтори. Задължително на чисти сухи и топли обуща.
                      Успех.
                      Същото правя и аз. Преди да нанеса пачата мас върху обувките, я затоплям в микровълновата печка за да стане течна и да попива лесно в кожата.
                      Преди години ползвах течен парафин. Също върши работа, но с пачата мас е много по-добре.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                        Едно време, га бях млад войник у Плевен, а там студ и киша дал Бог, мажех кубинките с пача мас, та даже и омекваха, ако помнят някой колко гадно твърди бяха нови кубинки.
                        Иначе сега има други смазки, но няма да ги рекламирам , че шибат през пръстите.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                          Понеже всички обувки на котилото са с гладка лицева кожа се спрях на вазелинче. Купих и някакви други импрегнатори- спрейове, пробвах ги и върху обувка и си напръсках два-три пръста на ръката. Като ги разтрия и после под мивката- вазелина е най-упорит на измиване.
                          Според мен схемата ще е -на обувките вазелин а в долната част на панталоните на децата -спрей.
                          Понеже съм гевезе и искам да прескоча голямото мазане-догодина се запасявам с един вазелинов спрей- гледах ги по 6-7 лв.
                          Естествено , когато се намажат ,стават като гумени ботуши. Каквото ти отделят краката-там си остава. Решението е малко по-разхлабени връзчици.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                            Имам някакъв спомен от казармата че мацахме кубинките с оръжейната смазка ГОИ.Не че нямаше в изобилие черна паста за обувки ама знам ли?
                            +359 889 301 623 Явор
                            Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                              На границата го научих това. Имаше един проблем, много трудно се лъскаха ама в гората кой ще ти гледа външния вид най важното бе да си здрав и да бичиш наряди по 6-8 часа на куп и поне 15 км.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                                Аз няма да споделям, а ще попитам, че от толкова постове, освен за пАча мас, две еднакви мнения нямаше.

                                Преди три години ми изпаднаха некви единични бройки туристически кожени HEAD с 50% намаление за 120 или 130лв., и имаше като за мен, та не се сдържах, че съм брал ядове с неподходящи обувки по чукарите.
                                Носил съм ги 3-4 пъти, като почти всичките в сняг, и разбрах, че май са подходящи за сухо време, защото пропускат през шевовете при подметката.
                                Много са ми удобни, а и ми харесва, че подметката не усеща камъните.

                                Дайте съвет за работеща химия, като с мас и оръжейна смазка не ща да ги мажа.

                                Не е баш по темата, но имам и две туристически якета за импрегниране, при които никога не съм го правил, като не очаквам да се ползва нещо универсално като за обувки.

                                Нямам никакъв опит с импрегнирането, та ше разчитам на вашия експириънс.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X