Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

    Колеги, да ли е по стабилна Нивата с включен блокаж на между осевият диференцял/ малкото лостче/ при спускане по заледен наклон или не?

  • #2
    От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

    Ами, това трябва да е риторичен въпрос, при изключен блокаж, цялата "моторна" спирачка отива в едно колело, хипотетично, при включен блокаж си гарантираш най-малко две, така че е по-добре
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

      Освен това не е лошо и на бавни да се спускаш!?!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Ами, това трябва да е риторичен въпрос, при изключен блокаж, цялата "моторна" спирачка отива в едно колело, хипотетично, при включен блокаж си гарантираш най-малко две, така че е по-добре
        + малко газчица ако късите предавки са дотолкова къси, че да го позволяват.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

          При по-остър завой не се ли увеличава шанса да поднесе задницата при включен блокаж?
          Ники

          Коментар


          • #6
            От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

            Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
            При по-остър завой не се ли увеличава шанса да поднесе задницата при включен блокаж?
            Заключен блокаж на кое?
            Говориме за нива.
            Колегите пишат и говорят за МЕЖДУОСОВ
            Панятна
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

              Да де - нивата си има заключване на раздатката (централния диф), ама със заключена раздатка май не иска много да завива (все пак мостовете сумарно изминават различен път)
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

                Ааааа,иска и си завива,пък и нищо не я спира и не и пречи да го прави това.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

                  И аз мисля ,че при включен блокаж трябва да е по стабилна. Но май не е! Направих проба стръмен и заледен наклон, в първия случай без блокаж само на бавни, олюля се малко ,но не се завъртя, Вторият с блокаж и завъртя задницата. Според мен при блокажа съпротивлението на колата с пътя е по голямо и при лед е фатално!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

                    Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                    И аз мисля ,че при включен блокаж трябва да е по стабилна. Но май не е! Направих проба стръмен и заледен наклон, в първия случай без блокаж само на бавни, олюля се малко ,но не се завъртя, Вторият с блокаж и завъртя задницата. Според мен при блокажа съпротивлението на колата с пътя е по голямо и при лед е фатално!
                    Е аз като говоря не приказвам
                    Ники

                    Коментар


                    • #11
                      От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

                      Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                      И аз мисля ,че при включен блокаж трябва да е по стабилна. Но май не е! Направих проба стръмен и заледен наклон, в първия случай без блокаж само на бавни, олюля се малко ,но не се завъртя, Вторият с блокаж и завъртя задницата. Според мен при блокажа съпротивлението на колата с пътя е по голямо и при лед е фатално!
                      Пробвал съм много кратно по добре е да не се включва.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #12
                        От: Включен блокаж, или не при спускане по заледен път с Нива

                        Въз нанадолното трябва колкото може по-малко спирачки да са неконтролирани от шофера. А и нивата с останало си поведение и акъл не е от най- съдействащите за безопасността на возещия се, трябва да си и намекваш за мъжкото.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X