Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    И тук идва вечния въпрос дали се слуша производителя на колата или производителя на гумата.

    Аз лично намирам логика и в двете.

    Коментар


    • #77
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
      И тук идва вечния въпрос дали се слуша производителя на колата или производителя на гумата.

      Аз лично намирам логика и в двете.
      Производителя на гумата, щеше да си го напише на гумата.

      Коментар


      • #78
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        До преди малко се занимавах с буксата/розетката за ремаркето.
        Като пробвах, как е свързана, даде на късо и изгаснаха мигачите/аварийните. И на двете места (капачката в краката на шофьора и от дясно на двигателя) с предпазители/бушони търсих изгорял такъв, но не намерих. Къде още има предпазители и кой е за мигачите? Как на английски се означава мигач?

        Коментар


        • #79
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          англичаните на аварийките ги наричат hazart light

          Коментар


          • #80
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            Мигачите се водят-light indicator(front/rear,left/right)
            Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
            Suzuki Jimny JLX Special

            Коментар


            • #81
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              А физически къде се намира релето за мигачите?
              Прерових и хартиеното и електронните ръководства и не го намерих мястото му. В тераното има две места с релета, но никое не прилича на такова за мигачи.
              Последно редактирано от mitio; 28-06-17, 15:20.

              Коментар


              • #82
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                Опа дублиране

                Коментар


                • #83
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Добър вечер, колеги!

                  Въпрос - има ли начин да почистя нормално радиатора на "Терано"-то от външно набили се в него треви, семенца, осили и т. н., без радикални решения от демонтиране за основно почистване. Два дена активен лов и каране из високи треви, храсти и стърнища, и забелязвам, че сериозно съм наблъскал радиатора с гореспоменатите нещица. Проблем ли ще е да го мия със силна водоструйка на място или има някакъв друг вариант?

                  Благодаря!

                  П. П. Не, че положението е чак толкова отчайващо, ама все пак ловния сезон тепърва започва .....

                  Коментар


                  • #84
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                    Май съм допуснал грешка, ето снимка само на гумата:

                    [ATTACH=CONFIG]917117[/ATTACH]

                    Благодаря!
                    От Октомври миналата година карам с такива гуми на Тераното в размер 245/70/R16 и държът в снега като са нови(цяла зима по заснежените балкани).За асфалт ми прави впечетление че са стабилни,леки са не вият.Малко са слабички за кал.От както съм ги купил Октомври 2016 до сега карам с тях (на асфалт,по гората,на сняг на всякъде) и само ме дразни,че бързо се износват.Тая зима ще ги вида дали пак ще държат на сняг.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • #85
                      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      От Октомври миналата година карам с такива гуми на Тераното в размер 245/70/R16 и държът в снега като са нови(цяла зима по заснежените балкани).За асфалт ми прави впечетление че са стабилни,леки са не вият.Малко са слабички за кал.От както съм ги купил Октомври 2016 до сега карам с тях (на асфалт,по гората,на сняг на всякъде) и само ме дразни,че бързо се износват.Тая зима ще ги вида дали пак ще държат на сняг.
                      Благодаря за информацията, колега!

                      В случая ще я препредам на друг колега, който реши да "обуе" с такива гуми неговата "Тойота Рав 4", но той кара основно на асфалт и рядко извън пътя.

                      За себе си, след много кумене, четене из форума и т. н., реших и взех за "Терано"-то гуми "Гудиър Вранглер Дуратрак", вече са сложени на джанти и само чакам кално/зимния сезон, до тогава и в последствие за топлото време ще си карам с всесезонни "Falken landair М+S", с които го купих.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #86
                        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                        Благодаря за информацията, колега!

                        В случая ще я препредам на друг колега, който реши да "обуе" с такива гуми неговата "Тойота Рав 4", но той кара основно на асфалт и рядко извън пътя.

                        За себе си, след много кумене, четене из форума и т. н., реших и взех за "Терано"-то гуми "Гудиър Вранглер Дуратрак", вече са сложени на джанти и само чакам кално/зимния сезон, до тогава и в последствие за топлото време ще си карам с всесезонни "Falken landair М+S", с които го купих.

                        Поздрави!
                        Честно казано и аз бях пред дилемата Вранглер Дуратрак или Купъра,но взех Купъра защото ми казаха че били по-държали на сняг.Иначе и Дуратрака са на добра цена и като изтъркам Купъра ще взема такива.Живот и здраве зимата ще ги пробваш как са на сняг.
                        Поздрави.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #87
                          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Колеги, как се сваля кората на задната врата на "Нисан Терано 2", дълга база? Външно няма никакви крепежни елементи и предполагам, че е на щифтове. Иначе мога много лесно да я дръпна силно и още пък по-лесно да я счупя, съответно
                          При каране по паваж или неравен път вътре в самата задна врата, по- скоро в горната част до прозореца, отскоро се чува едно дразнещо металическо придрънкване, та искам да премахна този звук. Чува се и като ударя с юмрук в горната част на кората при отворена врата.

                          Някакъв съвет? Благодаря!

                          Коментар


                          • #88
                            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Ако има дръжка, махаш дръжката. После дърпаш, първо долната част, после нагоре. Като отлепиш кората (на щипки е), за да изкараш и пластмасата покрай ръчката за отваряне, дърпайки кората клатиш нагоре-надолу докато излезе барабар с пластмасата. Трябва и да се придърпва ръчката за отваряне през това време.

                            И предните са на щипки + 2 болтчета. Свалям предна кора сигурно за под минута вече - и двете съм ги свалял поне по 6-7 пъти. Кората на 5-тата врата и тя е само на щипки и се сваля по същата процедура.
                            Последно редактирано от sparkybg; 13-09-17, 10:43.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ако има дръжка, махаш дръжката. После дърпаш, първо долната част, после нагоре. Като отлепиш кората (на щипки е), за да изкараш и пластмасата покрай ръчката за отваряне, дърпайки кората клатиш нагоре-надолу докато излезе барабар с пластмасата. Трябва и да се придърпва ръчката за отваряне през това време.

                              И предните са на щипки + 2 болтчета. Свалям предна кора сигурно за под минута вече - и двете съм ги свалял поне по 6-7 пъти. Кората на 5-тата врата и тя е само на щипки и се сваля по същата процедура.
                              Благодаря и поздрави!

                              Коментар


                              • #90
                                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Значи, оказа, че при мен цялата кора е на щипки, не само по края, ами имам и две-три в средната част, явно, защото нямам вътрешна дръжка на задната врата. При свалянето все пак успях да счупя две щипки, но това не е болка за умиране. Не успях да намеря точната причина за дразнещото металическо придрънкване, всички болтове, болтчета, механизми, резервната гума и т. н. си бяха здраво стегнати. Всички уплътнения по вратата и от към джипа са напълно здрави. Дрънчи вътре в самата задна врата, при отворена врата, като ударя с ръка по кората или резервната гума, звука се чува веднага.
                                Направи ми обаче впечатление, че след като подложих едно кече в долната част и затворих задната врата, т. е. вратата се затвори много плътно, звука изчезна, може би вече джипа се пораздрънква, все пак е набор на дъщеря ми /2000г./, а и от януари до сега видя бая лов, т. е. доста кърско каране.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X