Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    А ограничителя на отварянето на задната врата провери ли?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #92
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
      Значи, оказа, че при мен цялата кора е на щипки, не само по края, ами имам и две-три в средната част, явно, защото нямам вътрешна дръжка на задната врата. При свалянето все пак успях да счупя две щипки, но това не е болка за умиране. Не успях да намеря точната причина за дразнещото металическо придрънкване, всички болтове, болтчета, механизми, резервната гума и т. н. си бяха здраво стегнати. Всички уплътнения по вратата и от към джипа са напълно здрави. Дрънчи вътре в самата задна врата, при отворена врата, като ударя с ръка по кората или резервната гума, звука се чува веднага.
      Направи ми обаче впечатление, че след като подложих едно кече в долната част и затворих задната врата, т. е. вратата се затвори много плътно, звука изчезна, може би вече джипа се пораздрънква, все пак е набор на дъщеря ми /2000г./, а и от януари до сега видя бая лов, т. е. доста кърско каране.

      Поздрави!
      От закрепването на резервната гума е (от вътрешната страна ) - махни я и ще утихне . Сваля се кората , слагат се допълнителни шини ,заварки , самонарезни винтове и тн. за да се укрепи . Правих го , пак се разхлопа и сега съм без резервна гума .

      Коментар


      • #93
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Трябваше да кажеш че иде реч за 5-тата врата, защото под "задна врата на терано дълга база" поне аз разбрах друго.

        Огледай вратата отдолу. Вероятно имаш скъсани точкови заварки. Аз където е възможно разпробих и сложих болтчета 6-ца с шайби - на част от заварките е възможно да се бръкне и да се сложи гайка отвътре. Няколко от останалите, не само отдолу но и под кората, отново разпробих и сложих неръждаеми нит-гайки с резба 5мм, в които навих съответните отново неръждаеми болтове. Вероятно и с неръждаеми поп-нитове би станало, но нит-гайките хващат на по-голяма плош, а и навития болт ги стяга допълнително, и затова реших да процедирам така. С алуминиеви поп-нитове не вярвам да се получи, както и с алуминиеви нит-гайки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Благодаря на всички за съветите, със сигурност ще се възползвам от тях, но явно ще ми трябва малко повече свободно време. Като, че ли и аз се ориентирам към закрепването на резервната гума от вътрешната страна, защото всичко друго е здраво. Но пък има вероятност и sparkybg да е напълно прав, защото ми звучи, като, че две разварени ламарини се дрънкат една в друга вътре във вратата. Ще бъдат проверени всички възможни "работни версии", както казват в МВР.
          Засега ще карам така, и без това вече е ловния сезон и не ми е се иска да губя от почивните дни. По черните пътища така или иначе няма как джипа да не друса, подскача и т. н., така, че един шум в повече няма да ми е проблем.

          Поздрави и наслука!

          Коментар


          • #95
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            Добър вечер, колеги!

            Днес ми звънна един познат с технически въпрос по неговият "Нисан Терано", 2,7 TDI, както и да съпоставим някои показатели, само дето със сигурност не съм аз човека, който да му даде адекватен отговор, направо случи на "виден автоинженер".
            Та на въпроса, каква е възможната причина/причини на празен ход неговото "Терано" държи 1400+ оборота, като понякога при изключване от скорост оборотите се вдигат сами, нещо като леко изфорсиране? Не, че не го насочих да отиде на диагностика след празничните дни, но ако може да му помогна с още малко информация?

            Поздрави!

            Коментар


            • #96
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Здравейте, колеги!

              Днес явно "Терано"-то реши да ми направи предколеден "подарък". Двигателя е 2,7 TDI, 125 к. с. Както се прибирах от лов, изведнъж загуби мощност, почна да прекъсва, припушва, оборотите станаха неравномерни, като след като спрях направо си изгасна. Доста трудно запали, тръгнах, но пак не можех да го изфорсирам докрай и едвам качих един баир, като чека му светваше от време на време. После малко влезе в ритъм, след известно време пак се влоши и така. Отидох на диагностика, която показа ето това:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25485349_1692826800768754_1007131377_o.jpg
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:5776124

              Според човека, това било грешка "0021", в случая "Авансатор на помпата", каквото и да значи това. Въпроса ми е, дали знаете читав майстор за този проблем около районът на гр. Свищов - Плевен, Русе, Велико Търново? Хал хабер си нямам, какъв модел ми е помпата, технически съм много зле, меко казано. Също така ме интересува и ориентировъчно финансовото изражение на проблема, да видим ще караме ли Нова година на сух хляб и чушки

              Благодаря на отзовалите се и Весели празници на всички!
              Последно редактирано от ddd_dancho; 17-12-17, 17:49.

              Коментар


              • #97
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                Точно тая грешка може да значи неизправност на умна дюза, датчик колянов вал, клапан на авансатора, въздух в горивото.

                И понеже клапана на авансатора е най-нетипичния проблем, за сметка на сензора на колянов вал при Zexel системата, който е типичен проблем за Zexel, най-напред ще ти се наложи да провериш дали е Zexel или Bosch.

                - при Bosch системата между дюзите има гумени маркучета за обратната нафта, евентуално с текстилна външна оплетка, а на тялото на дебитомера освен номера по Nissan има и номер по Bosch, както и двете емблеми - на Nissan и на Bosch.
                - при Zexel системата между дщзите има метални тръбички за обратната нафта, а върху дебитомера (върху самия датчик, в който е включена буксата) има както Nissan-ски номер, така и наспис и номер на HITACHI.

                Ако не можеш сам да се опрвиш, снимай най-предната дюза и дебитомера, постни снимки тук и ще ти кажем дали е Bosch или Zexel, съответно кой е най-вероятния проблем, съответно и финансовото му изражение.

                Друг начин, за да се исключи датчика колянов вал и умната дюза, е да се гледат живи данни (сигнала им просто ще се губи), но не всеки може да ги гледа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Днес, най-късно утре ще гледам да снимам най-предната дюза и дебитомера и ще кача снимки, че не знам как ще са ми служебните ангажименти - в края на отчетната година винаги всичко става "много спешно и неотложно".

                  Коментар


                  • #99
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Значи, помпата се оказа "Bosch".

                    Направих и снимки на дебитомера:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25497274_1693760087342092_1730022511_n.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5776191Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25577309_1693760150675419_432020172_o.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5776192

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Значи трябва да се гледат живи данни, понеже при Bosch няма типичен проблем, даващ тая грешка. Някакъв ориентир би било измерването на съпротивлението на умната дюза и датчика на коляновия вал.

                      По ред на вероятност:
                      - умна дюза
                      - датчик колянов вал
                      - авансатор (блокирал от боклуци или проблем с клапана)

                      И на трите може да се мери съпротивление за да се провери поне електрически как са.

                      Сервизно ръководство има тук:
                      http://files.offroad-bulgaria.com/sp...vice%20manual/

                      В раздел EC са нещата, които те касаят.

                      По нисанската номенклатура грешката е 0201 и какво се прави е описано на страница EC-380.

                      Като за начало провери за въздух в горивната система, макар че е малко вероятно да е това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Благодаря много!

                        Описаните действия ще ги направи местен техник, поне електрическото замерване или за наличието на въздух в горивната система. Ако все пак се окаже проблем в ГНП, май намерих читав майстор в гр. Русе.
                        Със сигурност ще напиша, как се е решил проблема, като му дойде времето.

                        Пожелавам весели Коледни и новогодишни празници, и успешна 2018г. !

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Пак - преди да се занимавате с помпата се уверете че всичко останало е ОК. Помпата е последната по вероятност причина.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Пак - преди да се занимавате с помпата се уверете че всичко останало е ОК. Помпата е последната по вероятност причина.
                            Със сигурност съвета ще бъде спазен, благодаря!


                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              Всъщност преди да правите каквото и да било проверете за запушване по горивопроводите и филтъра. Може и направо да смените филтъра. Същата грешка и същите пушеци ще направи при недостиг на гориво.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Всъщност преди да правите каквото и да било проверете за запушване по горивопроводите и филтъра. Може и направо да смените филтъра. Същата грешка и същите пушеци ще направи при недостиг на гориво.
                                sparkybg, очертава се огромна вероятност да се окажеш напълно прав.

                                Вчера ми смениха горивния филтър и провериха, каквото се проверява съответно по горивопроводите. Също така на пълен резервоар с гориво беше налята добавка и по съвет на майстора и двутактово масло. Все още не смея на 100% да се похваля, но днес ходих на лов с джипа и всичко си работеше точно, както преди. Засега всичко е нормално, но ще покарам още известно време, за да бъда напълно сигурен дали се е решил проблема и ще мина само с това. За сведение - предишния горивен филтър е сменян преди около 1500 - 2000 км., не повече.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X