Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Здравейте колеги!

    Леко дА сА поФалА

    От няколко дена съм собственик на "Нисан Терано 2", 2,7 TDI, набор 2000г., допълнително повдигнат още в Италия.

    Джипа вече е обслужен, сменени са всичките му масла, антифриз и т. н. Има си някой дребни неща за дооправяне и леки ъпгрейди, ама всички с времето си, т. е да посъбера малко силици . Основно ще се сменят гумите, сега е с нови всесезонни "Falken landair М+S", 16-ки, така го взех, ама нещо ми се искат малко по-рошави. Това ми е първи джип, купих го след много четене из форума, консултации и т. н. Търсих общо взето универсалност - семеен автомобил, ходене /ама много ходене/ на лов и чат-пат риболов. Вече го пробвах на лов, на сух сняг от около 40-50 см. с преспи на места до около 80-90 см, ами закара ме и ме върна без да се озори особено.
    Ето и малко телефонни фотоси:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16118131_1360294427355328_742208686_n.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:6126219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16117847_1360294090688695_1637471584_n.jpg
Прегледи:1
Размер:229.8 КБ
ID:6126220

    Основните ми въпроси са за включването на бързи-бавни, нещо не можах да намеря подробно описание или просто не съм го видял. До каква скорост мога да карам с включени бързи, проблеми ли е да карам с тях по шосе, което е частично с лед и сняг и в по-голямата си част е сух асфалт, т. е. сегашното състояние на пътищата ? Кога, как и за колко време мога да ползвам бавните? Общо взето стандартните въпроси за управление на "Терано" на асфал, сняг, кал и смесено? Приемам и всякакви други съвети, препоръки по отношение на двигател, поддръжка и т. н.

    П. П. Извинявам се на модераторите, ако има такава тема, при необходимост просто да се премести на правилното място

  • #2
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Честито.Стига да си с еднакви гуми карай си го както прецениш.

    Коментар


    • #3
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Добре изглежда,честито.Давай газ и не му мисли много....
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #4
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        При положение че двойното се включва с дърпане на ръчката с един пръст, не виждам за какво се кахъриш кога да кара и кога не. Аз сега по време на път го включвам и изключвам постоянно, както си карам. Двойно ти трябва когато не драпа само на задно - кратко и ясно. Бавни ти трябват когато бързите ти станат неудобни (или искаш ниска скорост, или повече да дърпа, или да пестиш съединител). За да превключиш на бавни трябва да си спрял. За да превключиш от 4х2 на 4х4 бързи и обратно, може и в движение, желателно с изправен волан.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          При положение че двойното се включва с дърпане на ръчката с един пръст, не виждам за какво се кахъриш кога да кара и кога не. Аз сега по време на път го включвам и изключвам постоянно, както си карам. Двойно ти трябва когато не драпа само на задно - кратко и ясно. Бавни ти трябват когато бързите ти станат неудобни (или искаш ниска скорост, или повече да дърпа, или да пестиш съединител). За да превключиш на бавни трябва да си спрял. За да превключиш от 4х2 на 4х4 бързи и обратно, може и в движение, желателно с изправен волан.
          Благодарско!

          Не се кахъря, ама хич, но няколко мои познати с "Терано" ми дадоха различни препоръки за карането в това време на асфалт. Т. е. да разбирам, че при каране по асфалт, тук-там със заледяване и малко сняг, на повечето места чист асфалт, мога да карам на бързи 4х4 без проблем. За скоростта има ли значение, макар, че и без това сега не карам с повече от 80 км. /съобразена с пътните условия скорост / ? Също така било задължително, след като изключа 4х4, трябвало да върна два-три метра назад, за да изключат хъбовете.

          Живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            Честито и аз карам същият от близо 4 год. Много добри машини едни от последните с по-малко електроника. Това което мога да споделя с теб. Обслужвай навреме всички масла и филтри. На двигателя наливам 10W40 побира 6.200l. Друго удобно в джипа е че след всяко палене си чисти грешките сам, на мен ми се е случвало 2-3 за тези години да ми светне лампата на ABS на следващото палене потеглям и на първите 100-200 метра си изгасва и всичко си работи.

            Коментар


            • #7
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              И при мен свети ABS, но странното е, че иначе си работи тази система. В най-скоро време ще го види проблема "чичо доктор" ....

              Коментар


              • #8
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                Благодарско!

                Не се кахъря, ама хич, но няколко мои познати с "Терано" ми дадоха различни препоръки за карането в това време на асфалт. Т. е. да разбирам, че при каране по асфалт, тук-там със заледяване и малко сняг, на повечето места чист асфалт, мога да карам на бързи 4х4 без проблем. За скоростта има ли значение, макар, че и без това сега не карам с повече от 80 км. /съобразена с пътните условия скорост / ? Също така било задължително, след като изключа 4х4, трябвало да върна два-три метра назад, за да изключат хъбовете.

                Живи и здрави!
                Ако терена позволява да караш с над 60, двойно така или иначе не ти трябва. За другото ти казах - хлъзга ли се- може, не се ли хлъзга - не е желателно. Приеми че освен ако не е заснежено/заледено/хлъзгаво мокро, не трябва да пускаш двойно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Първоначално публикуван от Cekatta Преглед на мнение
                  ...Друго удобно в джипа е че след всяко палене си чисти грешките сам...
                  Не всичките.

                  Първоначално публикуван от Cekatta Преглед на мнение
                  , на мен ми се е случвало 2-3 за тези години да ми светне лампата на ABS на следващото палене потеглям и на първите 100-200 метра си изгасва и всичко си работи.
                  ABS-а си прави самодиагностика при всяка първо тръгване след паленето и ако не намери проблем изгасва.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                    ... да разбирам, че при каране по асфалт, тук-там със заледяване и малко сняг, на повечето места чист асфалт, мога да карам на бързи 4х4 без проблем. За скоростта има ли значение, макар, че и без това сега не карам с повече от 80 км. /съобразена с пътните условия скорост / ? Също така било задължително, след като изключа 4х4, трябвало да върна два-три метра назад, за да изключат хъбовете.....
                    Може да се кара на "шарен" асфалт 4х4 , но по принцип в такъв случай гледам да съм 20-тина см по-вдясно или ляво т.е. не в следите на стопения сняг , или ако си със чисто зимни гуми -караш само на заден мост , като в местата със сняг и заледено ( предимно в завой ) просто отнемаш леко газта . Връщането назад 2-3 метра е да изключат автоматичните хъбовете , това не означава , че ако си на пътя спираш връщаш и т.н. , само буташ малкия лост напред и продължаваш без спиране / връщане и тн , лампата си изгася , хъбовете остават закопчани ( все едно с ръчни или капачки ) , но полуоските не получават въртящ момент от раздатката понеже лостът е изключен. Така до следващия участък където си иска 4х4 т.е няма компютър да решава кога да вкл предния мост , ти си "компютъра" който решава за 4х4 .Много са важни гумите , Ако и да е джип , 4х4 и т.н - през зимата - зимните гуми са силно препоръчителни , а не АТ-та или още по-малко "рошави" за кал .

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                      ...хъбовете остават закопчани...
                      Не остават. Просто не изключват съвсем веднага. Докато бях с автоматични хъбове никога не съм робувал на въпросното връщане назад. Просто си пусках предното когато ми трябва и го изключвах когато не ми трябва.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        За да превключиш от 4х2 на 4х4 бързи и обратно, може и в движение, желателно с изправен волан.
                        С автоматични хъбове пак ли така ?
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Пак. Възможно е да чуеш разни звуци от хъбовете, но не съм забелязал някакви аномалии покрай тях, докато още бях с автоматични.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Честито да си го караш със здраве. Като гледам снимките ми се струва че нещо по окачването му е бутано - струва ми се по-висок или просто сис със по-малки гуми ?
                            Тъй като смяташ да си вземаш по- рошави гуми , с такива гуми на асвалт не ти препоръчвам по-висока скорост от 120 понеже самият ти няма да се чувстваш конфортно от возията, а за бързите колегата по-горе много точно обясни - хлъзгаво , заснежено , заледно - бързи, бавните са ти ако затънеш някаде, не можеш да потеглиш от пряспя или си просто оффроад в гората където предполага доста неравности и ниска скорост. Като цяло придържай се към задното и 4х4 вкарвай само при необходимост. Аз съм като цяло от скоро собственик на същото 2.7тди само от половин година но влизам лека полека в час и аз Чети из форума има много полезни публикации , между другото от кой район си , гледам че не си попълнил в профила ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              Първоначално публикуван от Rimotevst Преглед на мнение
                              Честито да си го караш със здраве. Като гледам снимките ми се струва че нещо по окачването му е бутано - струва ми се по-висок или просто сис със по-малки гуми ?
                              Тъй като смяташ да си вземаш по- рошави гуми , с такива гуми на асвалт не ти препоръчвам по-висока скорост от 120 понеже самият ти няма да се чувстваш конфортно от возията, а за бързите колегата по-горе много точно обясни - хлъзгаво , заснежено , заледно - бързи, бавните са ти ако затънеш някаде, не можеш да потеглиш от пряспя или си просто оффроад в гората където предполага доста неравности и ниска скорост. Като цяло придържай се към задното и 4х4 вкарвай само при необходимост. Аз съм като цяло от скоро собственик на същото 2.7тди само от половин година но влизам лека полека в час и аз Чети из форума има много полезни публикации , между другото от кой район си , гледам че не си попълнил в профила ?
                              Тераното допълнително е повдигнато, така дойде от Италия. В момента е с гуми 16", като дори и те изглеждат малки, на мен си ми харесват обаче.
                              Май ще се откажа от по-рошави гуми, ще си взема чисто зимни за следващия сезон, а със сегашните му всесезонни ще карам, докато падне истински сняг, те така или иначе са нови към момента. С всесезонните се справя учудващо добре, пробвах ги вече на лов, на сегашния сняг си вървеше без проблеми. Понеже на места явно земята от долу под снега не е замръзнала напълно, се налагаше по-сериозно да настъпвам педала, но като цяло нямаше проблеми. Според мен дългата база на "Нисан Терано" за лов си е напълно съпоставима с други доказани марки и модели, досега активно съм се возил и ловувал с джипове от всякакви марки на колеги и приятели, та не забелязвам на първи впечатления особена разлика. За здравина и надеждност времето ще покаже ......
                              За мен е плюс и по-голямото вътрешно пространство, т. е. за жена и две деца + целия съпътстващ "катун", ще се събираме без проблеми.

                              Поздрави!

                              П. П. От Свищов съм.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X