Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Ако се окаже това, добре си помисли къде си сипвал нафта напоследък и си смени навиците. Сменям филтър на нещо като 30000km и никога не съм заварвал някакви драстични боклуци вътре вече над 9 години.

    Запушване за 1500-2000км еднозначно говори за калпаво гориво или сипано нещо в горивото, което го кара да се пресече и да напълни филтъра със сополи. И такъв случай сме имали във форума. А аз преди вече доста години (примерно 15) строших плунжер на помпа от "добавка", сипана в горивото на бензиностанция Шел - Драгичево. Доста народ изпищя тогава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      sparkybg, за много години и приеми искрените ми благодарности за решаването ми на проблема с "Терано"-то, без твоите съвети най-вероятно щях да понеса доста сериозни финансови загуби.

      До днес съм минал около 1000 км. и джипа си върви и работи, както преди, това стана единствено със смяната на горивен филтър и проверка на горивопроводите. Иначе, където ходих ми казваха, че щом диагностиката е показала показала проблем в ГНП, в случая "Авансатор на помпата", значи това е и толкова - ще трябва ремонт на помпата.
      Понеже поразпънах майстора на кръст, който след закупуването на джипа ми прави техническото обслужване с масла, филтри и т. н., накрая с половин уста ми каза, че май тогава е забравил да смени горивния филтър, т. е. и идея си нямам на какъв пробег е бил изобщо, та явно за това е възникнал проблема.

      Поздрави!

      П. П. Ако не е проблем, когато ми се отвори път към София, бих искал да те видя, винаги е добре човек да почерпи за здраве.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Не се чувствай длъжен с нищо. За виждането - нищо против, виж с черпенето е малко тегава работата в работно време.

        Колкото до грешката - грешката се появява и при дефицит на гориво, тоест понижено вътрешно налягане в помпата. Това може да стане или ако нещо е задръстено, или ако от някъде смуче въздух, или при износена помпа за ниско налягане (пак е в помпата), и чак най-накрая при развален авансатор или клапана му. Авансатора в тая помпа (и не само - при всички VE и VP помпи) работи използвайки вътрешното и налягане. Когато то не е в норма става салата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          в тази връзка - вътрешно налягане - има 2 клапана осигуряващи това налягане - единия е на входа на помпата ( срещу щуцера на входящата нафта ) , другия е в "банджо" болта за обратната нафта , двата клапана работят в синхрон . С времето пружинките омекват и освен това е вероятно едно пръстенче ( тип зегерка ) да се измъква от клапанчето и да отпуска натяга на пружинката - оттам клапанчето сработва при по-ниско налягане = по-ниско вътрешно налягане = неадеквекатен аванс . Въпросните клапанчета мисля , че ги има като консуматив и могат да се сменят с нови . Иначе клапанчето се развива , пръстенчето се набутва обратно и може да се фиксира някак за да не се измъква . Има и теми в ТДИ форумите по въпроса - Гоогле- Bosch VP37 relief valve...
          ( клапана крайно вдясно е както трябва ) .

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP37 relief_valve problem.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5777568


          Поз. 8 и 7 са клапанчетата за регулиране на вътрешното налягане в помпата .


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:valves.png
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5777569

          Коментар


          • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            От известно време при пуснати фарове ми мига осветлението на бутона за авариините светлини. Мигането е на дълги интервали - не по-малки от 3-4 секунди.
            не ме драни много, но ми е интересно от къде и защо се получава.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Здравейте, колеги!

              Имам питане по отношение педала на съединителя?
              Не мога да преценя дали се касае за проблем със съединителя, но педала на съединителя, особено след продължителна "почивка" пада доста ниско и трябва да го връщам с крак обратно на стандартната му височина. По време на движение също го връщам нагоре с крак, почти ми стана навик, но пак не се връща на равна височина с педала на спирачката, а стои малко по-ниско. Мой познат с "Терано" има същите симптоми, но той е доста повече непукист от мен и ми вика " - Карай и се не бой, нали съединителя си работи!", но този нисък стоеж нещо не ми допада особено, а е възможно и да се показател за по-сериозен проблем.
              На какво може да се дължи това и съответното отремонтиране - нещо омекнала пружина за връщане или за друго става въпрос?

              Благодаря!

              Коментар


              • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                Или самия педал и стойката му, или някоя помпа, или вилка, или блокиращ притискателен лагер. Или просто настройка на педала или обезвъздушаване.

                Такова нещо като "омекнала пружина за връщане" няма как да се случи. В помпите има пружинки, ама реално го връща пружината на самия съединител. Отделно на педала има пружина, ама няма как да омекне.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Втулката на долната схема е оригинално от някаква пластмаса / полиамид / тефлон ? / , износва се и се разпада . Оттам щифта почва да играе в отвора и педала не се връща . Прави се нова втулка , примерно от бронз , регулира се от лостчето на помпата и педала почва да се връща , ако всичко друго е наред .



                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5781588

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Не е от това, или поне не е задължително да се преправя. Аз първо си оправих педала без да я сменям, използвайки гайката "регулиране на св.ход" от картинката, и започна да се връща нормално. Чак после смених всички втулки (и тия на пружината включително).

                    ...ама реглажа беше за малко. После ми се проби вилката и смених всичко - помпи, маркуч, вилка, съединител.

                    Оригинално педала на съединителя стои малко по-високо от тоя на спирачката, поне при мен.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Благодаря за съветите и визуализацията, тези дни ще закарам джипа на познат монтьор, като му покажа написаното, че да не ме вкара в някой филм - в малките градове трудно се намират читави майстори.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не е от това, или поне не е задължително да се преправя. Аз първо си оправих педала без да я сменям, използвайки гайката "регулиране на св.ход" от картинката, и започна да се връща нормално. Чак после смених всички втулки (и тия на пружината включително).

                        ...ама реглажа беше за малко. После ми се проби вилката и смених всичко - помпи, маркуч, вилка, съединител.

                        Оригинално педала на съединителя стои малко по-високо от тоя на спирачката, поне при мен.
                        Здравейте, колеги!

                        Проблема с падането на педала е решен в крайна сметка - беше сменена помпата на съединителя. Да ме пита човек, що не отидох по-рано на "доктор", оказа се, че смяната на помпата не е "кола с имане". В момента педала вече си стои точно, както каза колегата sparkybg , т. е. малко по-високо от педала на спирачката.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Здравейте колеги искам да попитам как се включват Бързи и бавни за нисан торино 2.7 тд тоест кое по ред са

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Отпред назад: 2Н-4Н-N-4L
                            Като между N и 4L натискаш лоста надолу.
                            Бързи се пускат и в движение. Бавните при спряло положение и големият лост на неутрална.
                            L са ти бавните.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              Здравейте, колеги!

                              От днес търся 1 брой ей такава капачка за джанта на "Нисан Терано 2", джантата е 16".

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41458856_233205860876230_924352613653151744_n.jpg
Прегледи:2
Размер:96.8 КБ
ID:5797742

                              Ако на някой му се намира излишна, приемам всякакви предложения - продажба /ще се пазарим /, подарък - "обратната разписка" от мен ще е около 3 литра високоалкохолна, лично произведена, отлежала в дъбово буре напитка.
                              Рових из нета, ама май трудно се намират в свободна продажба, така, че приемам и насоки към евентуален продавач.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Здравейте, колеги!

                                Имам въпрос към по-запознатите, отдавна се убедих, че във форума има колеги, които са много, ама много в час с "Терано", а и не само.

                                Значи, въпроса ми е за автоматичните хъбове - при пълен десен, от десния хъб се чува нещо, като щракане/прищракване, което при пълен ляв завой го няма на левия хъб. Някъде из темите бях чел, че е възможно проблема за изчезне с нещо като почистване/регулиране/рециклиране на хъба, не запомних точно. Ако е за смяна, вероятно ще мина на ръчни хъбове /автоматични също се намират на доста прилични цени - ще мисля по въпроса/, но ако има все още хляб в десния хъб, да не бързам със смяната /нещо не ми се дават баш сега пари /. На мой колега "Терано"-то изкара така около две години, докато хъба напълно отказа, накрая той си сложи ръчни хъбове и за сега няма проблем.

                                Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X