Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Да така е . Но при заводско направена инсталация хората са го предвидили . А при Тераното когато закачиш ремарке и продадеш мигач се чува и звукова сигнализация. Не знам каква е идеята но мен не ме дразни . Знам че светлините на ремаркета работят.

    Коментар


    • #62
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Да питам за нормалната работна температура.
      До сега при различните работни режими, поддържа твърдо стрелката малко преди средата.
      Понеже е италианка, предполагам, че термостата е с настройка за по-ниска работна температура. Има ли термостати за по-висока работна температура?
      Ако се сложи такъв термостат ще се влошили работата на двигателя?
      На един познат (аналогичен модел) работи по същият начин. Понеже я притежава от средата на зимата, има наблюдение, че парното не загрява достатъчно купето. Ако се вдигне работната температура, не би ли следвало и отоплението да се подобри?

      Коментар


      • #63
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
        Понеже е италианка, предполагам, че термостата е с настройка за по-ниска работна температура.
        Не е. Оригинално термостата е 88 градуса и толкоз. Друг оригинално няма. Аз съм с 82 градуса, неоригинален.

        Това е дизел. За да загрее иска по-тежък крак, иначе зимата му трябват 10-ина минути за да се усети парно. На празен ход има да почакаш доста повече.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
          парното не загрява достатъчно купето. Ако се вдигне работната температура, не би ли следвало и отоплението да се подобри?
          Как очакваш тоя хамбар да се стопли бързо - това да не е Поло ;-)
          Откакто имам Тераното (2010) не съм му сменял термостата - държи температурата преди средата (зиме/лете).
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #65
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            И на мен винаги ми държи малко преди средата независимо от сезона и нищо не съм сменявал и барал там.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #66
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Държат те.... я ми ги дайте в ръчичките, да видите как ще ги кача с по 5мм над средата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                На моя стои на средата, а на магистралата на нагорно започва да се качва доста (не чак до червенот, но на средата на горната половина) след като свърши изкачването пак се връща.

                Коментар


                • #68
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Държат те.... я ми ги дайте в ръчичките, да видите как ще ги кача с по 5мм над средата.
                  Е така да Ама не права такива експерименти,че на едно 325tds ми вдигна температурата изгърмя радятора и спука главата.Тогава тия коли коли и ремонтите им бяха скъпи.Ремонта ми излезе през гъ.а и ме е страх от подобни работи Сори за спама
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #69
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                    Е така да Ама не права такива експерименти,че на едно 325tds ми вдигна температурата изгърмя радятора и спука главата.Тогава тия коли коли и ремонтите им бяха скъпи.Ремонта ми излезе през гъ.а и ме е страх от подобни работи Сори за спама
                    2.7 не сдава лесно. Виждал съм един прегран при Андро, и още един из нета. И двата щото някой забравил да сипе антифриз. И глави не пукат - шлайфаш и си ти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Здравейте, колеги!

                      Тъй като съм в процес на търсене на още един комплект джанти, в момента ми предлагат железни джанти размер Е 16х6 J, поне така пише на тях, като човека твърди, че са точно за "Терано"-то. Не го познавам лично, та не знам дали мога да му се доверя. Съгласно това обозначение, това ли е размера за 235х70х16, с каквито гуми съм в момента. Ето и снимка на обозначението:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18578493_1486819494702820_604658186_n.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5753312

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #71
                        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Колеги, да попитам за гуми, че се загледах нещо по този модел? Цената им е много прилична, определено ми радва окото
                        *********
                        Гледам, че ги пишат за летни, на тях обаче има обозначение "M+S", т. е. би трябвало да стават и за всесезонни. Ако някой ги е ползвал, като всесезонни, ще съм благодарен да разбера как се справят зимата - асфалт, кал и сняг?

                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #72
                          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                          Колеги, да попитам за гуми, че се загледах нещо по този модел? Цената им е много прилична, определено ми радва окото
                          *********
                          Гледам, че ги пишат за летни, на тях обаче има обозначение "M+S", т. е. би трябвало да стават и за всесезонни. Ако някой ги е ползвал, като всесезонни, ще съм благодарен да разбера как се справят зимата - асфалт, кал и сняг?

                          Благодаря!
                          Май съм допуснал грешка, ето снимка само на гумата:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_27546.jpg
Прегледи:2
Размер:75.2 КБ
ID:5755894

                          Благодаря!

                          Коментар


                          • #73
                            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Здравейте, колеги!

                            Може ли да ми бъдат дадени отговори на два въпроса?

                            - интересува ме, когато при включване на "Терано"-то на бавните скорости /4L/ при нужда, в последствие, за да го върна на бързите /4Н/, необходимо ли е да изключвам напълно лоста, с връщане назад на джипа и пак да включа на бързите, или няма проблем от бавни директно да премина на бързите и да продължа по баирите ?

                            - другият ми въпрос е за налягането в гумите, по стандарт на моето "Терано" е предни гуми - min 1.80 - max 1.80, задни гуми - min 2.20 - max 2.40. Преди два дена обаче закупих и ми монтираха на джанти гуми "Гудиър Вранглер Дуратрак", които ще се карат най-вече зимата /от сега се подготвям /, та в автосервиза ги напомпиха на 2,5, защото това било препоръчително за този вид гума при зимното каране. На мен обаче ми се струва множко, нещо по въпроса?

                            Благодаря!

                            Коментар


                            • #74
                              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              1. Нещо не можах да го схвана това с напълното изключване на лоста, но ти описвам моето виждане за работа с малкото лостче.
                              1а. Караш на схема 4х2. Колата започва да буксува или наближаваш проблемен участък. Включваш (дърпаш лоста с едно положение, светват ти от дясно на таблото четири сини колела) на колесна формула 4х4, но на директен режим (може да се спре или в движение на ниска скорост). Минаваш проблемният участък и връщаш на 4х2 с бутане напред (сините колела угасват).
                              1б. Подобна ситуация, но по-тегава и 4х4 без редуктор не помага. Тогава, във спряло положение, натискаш малкото лостче на долу и дърпаш още веднъж назад (четирите колела продължават да светят). След проодоляване на проблемният терен можеш да спреш и бутреш веднъж напред за да продължиш 4х4, но по-бързичко или да бутнеш до край и да продължиш на 4х2.
                              2. След като специалистите са ти казали да караш на 2,5 - карай, но си направи уговорка с тях, специалистите, че когато се износи една лента в средата на гумата да ти ги заменят безплатно. Това износване е от пренапомпани гуми. Износването от меки гуми е две ленти в краищата на гумата.

                              Коментар


                              • #75
                                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Какво трябва да е налягането в гумите е много ясно написано на капачката на резервоара.
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X