Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Аз съм на подобна вълна с моето терано (2002-ра, т.е. след фейслифта и с таблото с големия дисплей).
    Болшинството по таблото наистина са Т5. Спарки имаше един стар пример някъде из форума за точните платкови лед крушки с правилните диоди.
    Обаче, подсветката на дисплея, при мен е с три крушки, които са Т3.
    Веселата част, че за някои производители това е Т1, за други Т3, за трети е в мм по размера на отвора на платката. Така че, с други думи казано - най-широката част на цокъла е с диаметър 8мм.
    При Т4.2 диаметърът е 10мм, а при Т4.7 е 12.
    Изрових ей тази полезна картинка, дано да спести лутането на накой:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tbulbs.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5750653

    Коментар


    • #47
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Здравейте.
      Днес разглобих и моето табло.Отвътре съм със светодиоди/няколко не работят/.И за подсветката-километраж,дисплей,3 лампи също не работят.И ми се струва че 2 кондензатора са заминали.Не са цъфнали,но белеят отдоло,като че ли облицовката се е вдигнала нагоре.
      Тераното е октомври 2001г.,и на таблото пише че е за дизел.

      http://ognqnko.snimka.bg/photos-from...erano-2.947779


      Вместо снимка на кондензаторите,качих на котарака,но се справих с триенето.
      Последно редактирано от ognqn; 24-04-17, 17:06. Причина: Объркване на снимка..
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #48
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Осветлението с LED е малко сложно, в смисъл, че трябва да провериш "+" и "-" на диода и таблото и да ги сложиш според поляритета.
        Аз го направих по следният начин:
        1. От АБ с две кабелчета подадох ток на LED и маркирах "+" клемата на лампата;
        2. С мултицет хванах "-" от ламарините под таблото и при включено осветление пробвах от кой извод ще покаже 12V.
        3. Това е "+" извода и трябва лампата така да се постави, че двата "+" да съвпаднат.

        Коментар


        • #49
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
          Осветлението с LED е малко сложно, в смисъл, че трябва да провериш "+" и "-" на диода и таблото и да ги сложиш според поляритета.
          Аз го направих по следният начин:
          1. От АБ с две кабелчета подадох ток на LED и маркирах "+" клемата на лампата;
          2. С мултицет хванах "-" от ламарините под таблото и при включено осветление пробвах от кой извод ще покаже 12V.
          3. Това е "+" извода и трябва лампата така да се постави, че двата "+" да съвпаднат.

          Моето,оригинално си е светодиодно.Само подсветката и още 2бр. за други работи са лампички.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #50
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            Колеги, вчера ми монтираха теглич на "Терано"-то и съответното окабеляване към него по "Евростандарт".
            Като цяло всичко си работи по ремаркето, но при подаване на мигач /и в двете посоки/, от към таблото се чува силен ритмичен звук, а не нормалното си "цъкане" при подаване на мигач. Звукът е, както когато се забравят фаровете включени, само, че е синхронизиран с цъкането на мигачите, като спира след тяхното изключване. Така ли би трябвало да бъде или нещо майстора май не се е справил, както трябва, защото като го питах само вдигна рамене ? Както казах, иначе всички светлини по ремаркето си работят нормално, само дето тези звуци ме дразнят, че са доста силни.
            На другата ми кола си има модул за ремарке и там показва на таблото, кога са включени мигачите, да не би това да е начина при "Терано"-то да ме подсеща, че ползвам мигачите?

            Благодаря!

            Коментар


            • #51
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
              начина при "Терано"-то да ме подсеща, че ползвам мигачите?
              Поздрави
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #52
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                И при мен е така. Първия път като дадох мигач с ремаркето помислих, че нещо се е счупило и пиука някаква аварийна "свирка".

                Дали е фабрично нямам идея, моето окабеляване съм си го слагал аз.

                На другата ми кола пак аз съм го окабелявал, но не пиука. Така че по-скоро Нисан държат да помниш, че си с ремарке и да взимаш завоите по-отдалече

                Коментар


                • #53
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                  И при мен е така. Първия път като дадох мигач с ремаркето помислих, че нещо се е счупило и пиука някаква аварийна "свирка".

                  Дали е фабрично нямам идея, моето окабеляване съм си го слагал аз.

                  На другата ми кола пак аз съм го окабелявал, но не пиука. Така че по-скоро Нисан държат да помниш, че си с ремарке и да взимаш завоите по-отдалече
                  Ясно, ще го търпя, както си е. Според мен си е малко недомислица, и аз се стреснах след първите звуци, ама явно си е така фабрично, та ще свиквам.

                  Живи и здрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                    И при мен е така. Първия път като дадох мигач с ремаркето помислих, че нещо се е счупило и пиука някаква аварийна "свирка".

                    Дали е фабрично нямам идея, моето окабеляване съм си го слагал аз.

                    На другата ми кола пак аз съм го окабелявал, но не пиука. Така че по-скоро Нисан държат да помниш, че си с ремарке и да взимаш завоите по-отдалече
                    Аз съм с оригинален теглич. Колата/Нисана е от Германия. И аз тегля ремарке, но при мен се чува само цъкането на мигачите/релето. В случая забелязвам, че тегличите и окабеляването не е заводско изпълнение. Значи има причина.
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • #55
                      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Хм, интересно...

                      Между другото на мен ми беше изгорял единия мигач на ремаркето, като пусна него не писка, като пусна работещия писка. Може би засича различна консумация или някакъв друг параметър като съпротивление?

                      Не че ми пречи, но ми е интересна мистерията защо при едни е така, а при други иначе

                      Коментар


                      • #56
                        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Пробвай с LED крушки на ремаркето...
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #57
                          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                          Хм, интересно...

                          Между другото на мен ми беше изгорял единия мигач на ремаркето, като пусна него не писка, като пусна работещия писка. Може би засича различна консумация или някакъв друг параметър като съпротивление?

                          Не че ми пречи, но ми е интересна мистерията защо при едни е така, а при други иначе
                          Имах проблем при предишния ми влекач. Тогава аз си монтирах теглича и окабеляването му. Сещам се , че имах проблем точно като включа мигач. Проблема се състоше в това, че напрежението на светлините - габарит и стоп падаше на 10 волта, само и единствено като подам мигач. Иначе си светеха/работеха на 12 и отгоре волта. Проблема го реших, като прекарах всички светлини през релета преди буксата. Съответно и предпазители. Едно табло от моргата, и го вградих в една ниша на калника в багажника.Напрежението на светлините на ремаркето си възвърна нормалните стойности. Може би компа се шашкаше, не знам. Пробвай. Малко време и занимавка и си готов. Плюса на горното изпълнение е в предпазителите. Може да ги направиш по отделно за всяко тяло и светлина. Аз го направих стопове; габарити; мигач;мигач; G 54 .
                          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                          Коментар


                          • #58
                            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Пробвах с LED, като си мислех, че по слабото напрежение няма да се отрази, но не стана. До колкото разбрах ти се обажда зумера за забравени фарове, като отвориш вратата. Тук проблема може да е в масата на стоп телата на ремаркето. Но е трудна задача. Успех!
                            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                            Коментар


                            • #59
                              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              ,,Пиукането,, при подаване на мигач с прикачено ремарке НЕ Е проблем.Какви волтажи ,какви напрежения

                              Коментар


                              • #60
                                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Винаги е по-добре светлините на ремаркето да минават през допълнителни релета ама пусти мързел . На сеата така ми изгоря рекето на мигачите понеже като съвестен водач си пуснах аварийните при едно спиране с ремаркето и после морген 20 лв и сменени ламби с лед.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X