Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

    Да, за да го разбереш трябва да знаеш за какво точно става дума. На другия ден се върнах и си намерих ключа по GPS следата за 10 мин. на ground zero (в случая място с радиус 20 метра.) Сега като го прочетох след година много се смях, ама тогава ми се плачеше.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #32
      От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

      Е хубаво е че около Габрово има обществен транспорт
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        Специално за теб. Случката е от 1-ви януари 2016г. Развръзката после. Пренебрегни правописните грешки, технически са и ме мързи да ги оправям.


        Щастлива нова година!
        След два месеца затишие решавам да барна едно ФТФ днес. Да е първото за тази година.
        И от доста време гледам един кеш наблизо. Само Хела е направила опит да го намери но неуспешно. Това много ме озадачи. Описанието перфектно, подсказката и тя. На гугъл карти разгледах местността. При това си викам или я е мързяло и лесно се е отказала, или не е била в кондиция.
        Както и да е, това ми дава шанс да изпълня горния план.
        Скачам в колата и газ, ама бавно, че пътят е много замръзнал.
        След мотането в селото почти налучквам пътят. (селото не е картитано по картите.)
        Понеже нямам навика да се отказвам придължавам да карам, като се чудя защо десния калник не стържи дувара и чакам някой камък от другия дувар да ми събере огледалото. В този момент се сещам, че след малко трябва да се връщам, но този проблем ще го решавам като му дойде времето.
        Освен визитка на таблото(да де, ама си забравих телефона в нас) пускам и аварийните, защото може да не се сетят да звъннат на телефона от визитката.
        Заключвам колата (за какво я заключвам, едва ли някой ще направи нещо лошо), отключвам я ( ами ако пречи на някой и решат да я бутат и я изтърват в дерето), заключвам и тръгвам.
        Да, ама не съм нацелил пътя и трябва да се изкатеря през гората. Тръгвам през шумата омесена със сняг и след 100-тина метра излизам на правилния път. Уж тръгвам по пряка пътека, но се оказва, че храсталясвам. Храсталясвайки изкачам на Граунд Зеро.
        От там се придържам към подказката и действам.
        Няма нищо!
        Подозирам, че Граунд Зеро е преместен между пускането на кеша и моето посещение. (Видимо е преместен, но не знам кога) Започвам да разигравам подсказката от старото място. Нищо!
        Бах ма'а му.
        Бкарвам в действие системата за търсене на човек под лавина. П стария начин, варианта с въжето. Защото новият вариант с пипс е по различен. Пак нищо!
        Разширявам периметъра... и нищо!
        Трудно се премирявам, но разума надделява и тръгвам да се връщам. Но нещо не ми е наред. Пребарвам се и установявам, че ключа за колата нещо ми липсва.
        Най-вероятно съм го забравил на ключалката. ( често явление)
        Все пак по обратния път се оглеждам, ама няма. Стигам до колата и виждам, че го няма. А нямам спомен след заключването какво съм направил. По навик би трябвали да съм го сложил в джоб с цип. ама съм пропуснал този път.
        В мен има само един травълбъг, цигари без запалка, монети и навигацията.
        Опитах да изкъртя предния капак и да пробвам по някакъв начин да активирам централното. Въпреки, че свалих решетката не оспях да стигна до акумулатора. Табелката на ТБ-то се огъва, та не мога и да разбия ключалката. Заех се с задната врата, но без отверка не можах да я отворя, а вече започна да се стъмва.
        Взех един камък и размишлявам кой ли прозорец на колата е най-евтин.
        Сетих се, че и най-евтиния да нацеля, а то не се знае, е поне 100 лв.
        Забравих да спомена, че идеята на всичко това е, че имам ключ в колата, който все се каня да преместя някъде извън купето.
        Ами пунах камъка и намерих обитаема къща помолих да звънна, но се оказа, че няма кой да вдигне телефона ми, а само него знам.
        Преди малко се прибрах с обществен транспорт, което ми показа още един път, че съм късметлия или някой бди над мен.
        За утре подготвих спасителна операция за колата. Вярно не намерих метал детектор.
        За сега колата мига в една долина в Парджовските републики.
        Дано полицайте като я намерят да звъннат на телефона от визитката вместо да я взривят, че ми е само тя.
        Вероятността да дойде полиция е голяма защото в селото има 10-тина жители. Е хората от къщата са предупредени, че мигащото нещо е моята кола, ама знае ли се дали всички ще разберат това нещо.
        Дано това ми е каръщината за тази година.
        И нека вашата е успешна, както в хобитата, така и в личен план.
        Б'ах мамаму, нищо не вдянах.

        Коментар


        • #34
          От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

          И мен не ми е ясно ка' се бара ФТФ, ама то нещото сигурно е специалнои е свързано с барането на ключа.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

            На мен ми прилича на търсене на Покемони, ама кво общо има с кейлесгоу-то? Хората, които практикуват "търсене на кеша" си мислят, че всички знаят какво е туй. Човекът просто си е направил разходка и си е загубил ключа, зарязал е колата и на другия ден си е намерил ключа. Аз това разбрах.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              На мен ми прилича на търсене на Покемони, ама кво общо има с кейлесгоу-то? Хората, които практикуват "търсене на кеша" си мислят, че всички знаят какво е туй. ..
              Накара ме да се замисля и да ръчна презряната кака Гугла (щото нали не съм ловил покемони и не съм отварЯл геокешове), та ето к`во излазя:
              FTF = First To Find - A Term used by Geocachers...
              Туй, ние, децата на ТЗВ (пАклон-тряссс...) едно време си правехме "съкровища". Застилаш една дупчица в земята със станиол да блести, слагаш вътре стотинка и парче от счупен прозорец отгоре и заравяш... Ма сега пиндогейски некви термини... Па и у интернето координати пускат и се надбягват кой пръв ще го намери...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Накара ме да се замисля и да ръчна презряната кака Гугла (щото нали не съм ловил покемони и не съм отварЯл геокешове), та ето к`во излазя:

                Туй, ние, децата на ТЗВ (пАклон-тряссс...) едно време си правехме "съкровища". Застилаш една дупчица в земята със станиол да блести, слагаш вътре стотинка и парче от счупен прозорец отгоре и заравяш... Ма сега пиндогейски некви термини... Па и у интернето координати пускат и се надбягват кой пръв ще го намери...


                Да писал съм го в деня на случката за определена група хора. Тук го пуснах без да го редактирам. А отговора на въпроса на колегата какво правим е, че правим каша в главата.
                Последно редактирано от didogen; 17-01-17, 15:54. Причина: допълване
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #38
                  От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

                  Пък темата след 6-ти пост беше за ключ.Айде де
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #39
                    От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

                    Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                    Пък темата след 6-ти пост беше за ключ.Айде де
                    А, тя и сега си е, но започнаха да се споделят някои неволи, дето могат да са полезни за някого.
                    На един рибарски излет, примерно, колега с Дачия Логан (къф кейлесс, кви пет лева, бе) дето си беше опънал дюшека в колата, стана да пикае в 2 часа и колата се заключи с ключа вътре в нея. След няколко дни се опитвахме да направим възстановка на събитието, вече с втория ключ в ръка, ама както и да го въртим- не успяхме да я заключим пак.
                    Ама, вярно встрани от темата сме.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

                      Ама, вярно встрани от темата сме.
                      И аз така. Алфа 33 , така я бях тренирал , че като и треснех вратата се заключваше.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

                        Иво чети пак.Те си мислили, че е заключена.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #42
                          От: ПОМОЩ - загубен ключ на Боровец

                          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                          Иво чети пак.Те си мислили, че е заключена.
                          Е толко съм прочел. Някой път ползвам една диагонална система за четене.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X