Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГТП при Pajero mk3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГТП при Pajero mk3

    Здравейте колеги и за много години,макар да не е е много уместно да се поздравява вече,ама карайте...

    Чета форума от бая време-има няма над година и предвид факта в какъв форум се намирам,а и сериозността на хората който пишат тук логично до сега само чета,а не пиша глупости насам-натам...Та сега направо на въпроса.
    Колата е 3.2 Did 2002 ръчна кутия и така.Предстой ми да минавам първи технически преглед,а някога когато се бях насочил към WJ ( и бях изчел всичките 30-тина страници) бях чел,че е деликатен варианта с прегледа т.е. или се ебава колата - или валяците.Не искам да се излагам на пункта и ни най-малко да уча хората как да си вършат работата,но все пак не искам и да ме правят на глупак и да ми поломят нещо по колата та искам да съм в час как стоят нещата.Четох,че вече стендовете са с други настройки и нямат проблем,но това никак не ме успокоява.Интересува ме главно на каква позиция трябва да мина през валяците защото по спомен проблема беше,че WJ и quattro са на постоянно зацепено 4х4,а аз имам вариант само на заден мост...Та с 2 думи само на задно ли трябва да минавам и до каква степен имат право да ме карат да пускам 4х4 и ако мина във вариант 4х4 това в моя полза ли е.Системата работи пусках я веднъж и толкова така,че това не ме притеснява...

    Благодаря за отделеното време след дългия и ламерски пост.

  • #2
    От: ГТП при Pajero mk3

    Първоначално публикуван от Angel`eyes Преглед на мнение
    ...Та с 2 думи само на задно ли трябва да минавам и до каква степен имат право да ме карат да пускам 4х4 и ако мина във вариант 4х4 това в моя полза ли е.Системата работи пусках я веднъж и толкова така,че това не ме притеснява... .
    Караш си на задно и никой няма да те кара да включваш 4х4. Нито пък има някаква полза да минаваш на валяците с включено предно.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: ГТП при Pajero mk3

      Стенда трябва до позволява проверка на 4х4 има с автоматично разпознаване има и с Ръчно и специално Паджеро се проверяват всички колела едно по едно иначе става лошо..!!!Към колегата с Отговора,специално с Паджеро само на Задния мост няма да можеш да излезнеш цял ден от Валяците,а да влезнеш на двата моста и се включат валяците ще изпадат всички карантии на земята..При излизане трябва да включиш предния мост.

      Коментар


      • #4
        От: ГТП при Pajero mk3

        Ма вЕрно ли? КАжи честно!

        п.п. Тия автомобили дето имат само задно или само предно с лебедка ли ги изкарват от стенда? А нямам спомен да съм виждал раздатки и счупени части около стендовете.
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 15-01-17, 07:42.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: ГТП при Pajero mk3

          Първоначално публикуван от TexAuto Преглед на мнение
          ... Към колегата с Отговора,специално с Паджеро само на Задния мост няма да можеш да излезнеш цял ден от Валяците,а да влезнеш на двата моста и се включат валяците ще изпадат всички карантии на земята..При излизане трябва да включиш предния мост.
          Той "колегата с отговора" де ли е виждал, карал и прекарвал на ГТП система 4х4 като на Паджеро ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: ГТП при Pajero mk3

            Което всъщност ще рече,че още на влизане на валяците трябва да съм на 4х4,а не да влизам на задно и по време на прегледа да минавам на 4х4...Нещо се обърках сякаш.

            Коментар


            • #7
              От: ГТП при Pajero mk3

              Първоначално публикуван от Angel`eyes Преглед на мнение
              ... още на влизане на валяците трябва да съм на 4х4, ...
              От к'ъв зор?!?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: ГТП при Pajero mk3

                Първоначално публикуван от TexAuto Преглед на мнение
                Стенда трябва до позволява проверка на 4х4 има с автоматично разпознаване има и с Ръчно и специално Паджеро се проверяват всички колела едно по едно иначе става лошо..!!!Към колегата с Отговора,специално с Паджеро само на Задния мост няма да можеш да излезнеш цял ден от Валяците,а да влезнеш на двата моста и се включат валяците ще изпадат всички карантии на земята..При излизане трябва да включиш предния мост.
                ...глупости.......
                Това значи че до сега поне 10 пъти да ми е падала карантияята по земята.....

                Коментар


                • #9
                  От: ГТП при Pajero mk3

                  когато са замерват спирачките на 4х4 се пускат валовете по един а отсрещния е свободен и всяко колело се замерва по отделно

                  не мисля че валовете могат да ти разпилеят карантията

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГТП при Pajero mk3

                    Колега като минаваш на преглед с пахероса , минаваш само на задно и си свиркаш и най-вече не слушай глупости. При него не е необходимо да се интересуваш как въртят валяците и други такива,ако преди това си имал кола с предно или задно и си минавал на преглед. няма никаква разлика.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГТП при Pajero mk3

                      Последния път, като минавах ГТП с Пахероса, се събраха тримата умници от комисията, и започна едно шепнене ( Пешо, бахмумамата, как се включваше стенда на 4х4? ) и едно чесане по главите.
                      Аз заподозрях нещо не в ред, и ги питах какво значи стенда да е на 4х4.
                      Отговорите, ооо, отговорите бяха като на ученичка от музикалното училище, която обяснява какво е отворен диференциал, или принципа на работа на АСК...

                      И аз тайничко попитах - момци, кво ще стане, ако не го пускате тоя стенд на 4х4, ами си мина само на задно, като едно полско фиатче, примерно?

                      С благодарни и разбиращи погледи чичковците рекоха . амииии, що пък да не минеш?
                      И минах, естествено.

                      И останах в дълбоко неведение какво прави тоя стенд в режим 4х4, и ако се бяха заяли да мина все пак, на какво трябваше да включа раздатката ?

                      Ако бях задълбал за парт и фул-тайм, сигурно щяха да им изгорят бушоните на тия юнаци - Доньо Донев от такива като тях се е вдъхновявал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГТП при Pajero mk3

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                        И останах в дълбоко неведение какво прави тоя стенд в режим 4х4
                        Върти валовете в различни посоки. Работи при фултайм, пробвано.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГТП при Pajero mk3

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Върти валовете в различни посоки. Работи при фултайм, пробвано.
                          А като има ЛСД и в задния диф, какво правим?
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГТП при Pajero mk3

                            Първоначално публикуван от Mladen Stanchev-madjo Преглед на мнение
                            когато са замерват спирачките на 4х4 се пускат валовете по един а отсрещния е свободен и всяко колело се замерва по отделно

                            не мисля че валовете могат да ти разпилеят карантията
                            ....цт....тъй като господата нямат инфо какъв е диф-а ,то го пускат едновремено и двата, защото ако е фултайм, тогава при завъртане на едното колело , ще завърти и другото....същото се отнася и за диф-ове с виско или шперове.....даме ,тогава може да се разпилее карантията...
                            Ето какво става когато решиш да караш на 4HLc по асфалт........
                            http://media.snimka.bg/s1/5764/037771286.jpg?r=0

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГТП при Pajero mk3

                              Много мъка по тоя свят...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X