Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21" лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 21" лаптоп

    2006 година бях в малко градче Амерсфорт в Холандия. Обикаляйки градчето, влязох в местния кагазин за компютърна техника и това, което тогава ми грабна вниманието, беше 20" лаптоп. Не помня, нито цена, нито конфигурация. Беше голям туч и помня, че цената беше доста над възможностите ми. Три пъти се връщах в магазина да го гледам. Оттогава такъв не съм виждал. Сега съм с 18.4" лаптоп и той вече е спрян от производство, т.е. остават 17 инчовите. Предполагам има custom решения, но те са трудни за намиране по нашите ширини. И 10 години по-късно, днес попадам на статия "CES 2017: чудовищният геймърски лаптоп Acer Predator 21 X ще ви накара да счупите касичката."
    За какво иде реч:
    21" 2560x1080, 120Hz, 2000R извит дисплей
    Две Nvidia GeForce GTX 1080 с Nvidia G-Sync
    Седмо поколение Intel Core i7-7820HK (може да се овърклоква)
    До 5 2.5" устройства (хардове или SSD)
    4 говорителя + съббуфер
    5 охлаждащи вентилатора
    ... в скромните 8.8 килограма...

    Те го те диването:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-019.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:6126212

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-014.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:6126213

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-003.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:6126214

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-004.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:6126215

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-017.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:6126216

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-025.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:6126217

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acer-predator-21x-ces2017-022.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:6126218

    Дизайнът на много ще им се стори "геймърски" и кичозен, но мен определено ме впечатли... особено клавиатурата, която съдейки по клавишите е механична... допълнително смяната на тъчпада с numlock клавиатура... остава да ми се намират едни излишни 9000$...

    Изобщо напоследък Acer от посредствена фирма насочена към бюджетния пазар, започват да ме изненадват с екзотични решения, които по един или друг начин отговарят на моите вкусове, а предполагам и на доста други.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: 21" лаптоп

    Наистина е впечатляващ. С тъчпада избираш полето което ще попълваш, обръщаш нъмпада, въвеждаш, след това пак обръщаш тъчпада, избираш следващото и т.н. Наистина е гениално!
    Апропо, тоя вид компютри не се ли водеха преносими, а не превозими?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: 21" лаптоп

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Наистина е впечатляващ. С тъчпада избираш полето което ще попълваш, обръщаш нъмпада, въвеждаш, след това пак обръщаш тъчпада, избираш следващото и т.н. Наистина е гениално!
      Идеята предполагам е малко по-различна. Щом го позиционираш някъде за следващата една година, сигурно ще му закачиш мишка. Като имаш мишка, няма нужда от тъчпад, но пък numlock клавиатура може да е полезна... особено за геймърите... Не е мислено много-много за въвеждане в полета

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Апропо, тоя вид компютри не се ли водеха преносими, а не превозими?
      Специално тези се водят тътрими.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        Re: 21" лаптоп

        Егатиии тухлата. Аз лични не му намирам приложение. Освен ако не се налага от време на време да го местя.
        Цената също е ужасна.

        Коментар


        • #5
          От: 21" лаптоп

          Това нямаше ли го и него там?
          http://screenrant.com/triple-display...oject-valerie/
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: 21" лаптоп

            Лисугер , изобщо не си запознат със Ацера явно
            Такива лаптопи правят от много време и то точно Ацерите - Алиенуер. То това не си е лаптоп , ами си е напрво Пе-Це , но такова , че ако пътуваш много , да ти е по-лесно да го носиш по квартири, офиси.
            Братовчед ми навремето имаше 17 инчов извънземен , взе го , понеже работеше в Москва и искаше да си го носи и да си играе, обаче се оказа тежък 12 килограма и не минаваше за ръчен багаж, та го разкара. Даже аз бях пуснал обява тук , но нямаше интерес.
            Гледам го от 2-3 седмици това животно и това , което най-ме впечатли е кривия дисплей, но тези нули дето са ги наредили в цената .... малък съм още , когато порасна
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: 21" лаптоп

              Коментар


              • #8
                От: 21" лаптоп

                Кривите дисплеи спряха да ме впечатляват до момента в който еладжията ми смени матрицата на моя монитор и видях, че те по принцип се кривят

                Коментар


                • #9
                  От: 21" лаптоп

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Лисугер , изобщо не си запознат със Ацера явно
                  Такива лаптопи правят от много време и то точно Ацерите - Алиенуер. То това не си е лаптоп , ами си е напрво Пе-Це , но такова , че ако пътуваш много , да ти е по-лесно да го носиш по квартири, офиси.
                  Братовчед ми навремето имаше 17 инчов извънземен , взе го , понеже работеше в Москва и искаше да си го носи и да си играе, обаче се оказа тежък 12 килограма и не минаваше за ръчен багаж, та го разкара. Даже аз бях пуснал обява тук , но нямаше интерес.
                  Гледам го от 2-3 седмици това животно и това , което най-ме впечатли е кривия дисплей, но тези нули дето са ги наредили в цената .... малък съм още , когато порасна
                  Само дето Алиенуеър са минали покрай Ацър.

                  Алиенуеър са субсидиър на ДЕЛ
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: 21" лаптоп

                    Не ме интересува тоя туч, затова не смятам да чета характеристиките му, а и нямам сумата, която си мислят, че струва. А колко часа издържа на батерии и те оловни или никел кадмиеви са? Или може би не са в комплекта, а се предлагат със самоходна количка?
                    Единия ми комп тежи около 3 кг. Монитора ми 19 инча произведен преди 10 гидини не знам колко тежи, но най-тежка е металната баластна плоча в стойката. В тоя ред на мисли най-много тежат акумулаторите.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: 21" лаптоп

                      Не знам за батерията ама се храни от две захранвания по 320 вата. Само не разбрах раничка върви ли с него в комплекта, че имам точно 9к и да знам дали ще трябва да си купувам отделно.....
                      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                      2007 HOMDA FMX 650

                      Коментар


                      • #12
                        От: 21" лаптоп

                        До ся не бях виждал лаптоп с клавиатура с бутони като едно време. Егати тухлата И според мен това "нещо" няма приложимост или е толкова ниска и специфична, че никои не си дава зор да запълва такава пазарна ниша. Иначе колко му е на направиш 21 инчов лаптоп, че и по голям...

                        Коментар


                        • #13
                          От: 21" лаптоп

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Само дето Алиенуеър са минали покрай Ацър.

                          Алиенуеър са субсидиър на ДЕЛ
                          Прав си моя грешка....посип посип
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #14
                            От: 21" лаптоп

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Такива лаптопи правят от много време ...
                            Нямам предвид просто геймърски лаптоп. Имам предвид лаптоп 20"+.

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            До ся не бях виждал лаптоп с клавиатура с бутони като едно време.
                            Затова казвам, че най-вероятно е механична. Това не е само за визуален ефект.

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            И според мен това "нещо" няма приложимост или е толкова ниска и специфична, че никои не си дава зор да запълва такава пазарна ниша.
                            Това никой не го оспорва и ограниченото производство обуславя поне 30% от високата цена.

                            Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                            Не знам за батерията ама се храни от две захранвания по 320 вата.
                            То едното най-вероятно е само за видеокартите...

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Това нямаше ли го и него там?
                            http://screenrant.com/triple-display...oject-valerie/
                            Това е много добро за работа.
                            Последно редактирано от silverfox; 14-01-17, 17:55.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: 21" лаптоп

                              Дали обсъждания ноутбук (много неподходящ термин) е функционален, всеки да преценява според нуждите си.

                              Друго се замислих - за тая цена, би трябвало да може да се закупи ноутбук "резачка", да се потърси подходящ дисплей и клавиатура, да им се издялкат капаци от плътни заготовки алуминий, да им се метне някакъв финиш, цялата кинкалерия да се насипе в тях, и да остане бая пара. Е, и няколко дена играчка в солида де...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X