Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21" лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 21" лаптоп

    Не знам защо, но този "лаптоп" веднага извика в мен следната асоциация:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:n5q8t.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5750857

    Коментар


    • #62
      От: 21" лаптоп

      Най-вероятно, защото асоциациите са производни на интелекта.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #63
        От: 21" лаптоп

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        интелекта.
        Абсолютно си прав. И там размерът има значение. (Както при лаптопите)

        Коментар


        • #64
          От: 21" лаптоп

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          http://hicomm.bg/sravnitelni-testove...deo-revyu.html

          Който разбрал, разбрал.
          Много добре разбирам... това, което ме кара да кажа "не" веднага - дори без да ми дреме за безумната цена е факта, че ако искам да си купя нещо подобно няма да си го купя от Acer - НИКОГА! Хора с агресивен и направо подвеждащ маркетинг и съмнителни производствени практики. Същото разбира се може да се каже и за всички останали, но лично аз не пазарувам от Acer.

          А цената? 17 000?!?!?!?!?!? Какво по дяволите върви с стая смотана машина - красива руса (лично аз предпочитам червенокоси - всеки сам да избира) дама, която ще ми прави сви*ки три пъти дневно? Дори нямам желание да правя реална сметка на това колко струва това, което е вътре... И тъпия извит дисплей НЕ е предвиден за близки дистанции. Предвиден е за поне 3 до 5 метра - ако дистацнията е по-малка реално няма причина да е извит, ако е по-голяма става твърде извит.

          Коментар


          • #65
            От: 21" лаптоп

            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
            И тъпия извит дисплей НЕ е предвиден за близки дистанции. Предвиден е за поне 3 до 5 метра - ако дистацнията е по-малка реално няма причина да е извит, ако е по-голяма става твърде извит.
            Много си се объркал. Целта на извитите дисплеи е да следват извивката на човешките очи. Няма никаква полза от това да се гледа извит дисплей от разтояние. Извивката на повечето големи телевизори е сметната за гледане от разстояние 3 до 4 метра. Този на лаптопа трябва да е сметната за около 50-70см.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #66
              От: 21" лаптоп

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Много си се объркал. Целта на извитите дисплеи е да следват извивката на човешките очи. Няма никаква полза от това да се гледа извит дисплей от разтояние. Извивката на повечето големи телевизори е сметната за гледане от разстояние 3 до 4 метра. Този на лаптопа трябва да е сметната за около 50-70см.
              Изобщо не съм се объркал - това, което казваш е напълно вярно, но за да сработи нещото трябват големи пиксели и разстояние за да ти го обработи по-добре мозъка, което не става, ако се концентрираш в една точка, както се получава, ако гледаш от близка дистанция. Ако пикселите са големи (при малък екран), резолюцията ще е малка и изображението ще е гадно. Това нещо има смисъл, ако екрана ти е поне 70-80 инча и седи на 3-3.5 метра от теб.

              //EDIT - идеята е съвсем проста - да се "уплътни" периферното зрение. Това няма как да стане от близка дистанция. Освен всичко главоболието, когато имаш фотоепилепсия (каквато аз имам) е невероятно...
              //2-ри EDIT - не дообясних, защо не се получава от близко. Периферното зрение при повечето хора е доста по-слабо. Това, което се случва реално е, че мозъка ти блокира повечето информация, която би стигнала до теб, освен ако не е нещо задействащо условните ти рефлекси. Това е и причината съответното "уплътняване" на периферното зрение колкото и противоречиво да звучи да няма смисъл от близко. Реално извивката повече те кара да се концентрираш в центъра на дисплея. Това е причината при смартфоните този тип дисплей всъщност да работят.
              Последно редактирано от господин никой; 23-04-17, 22:09. Причина: typo, edit, смислова добавка...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X