Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21" лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 21" лаптоп

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Това е 15-ка. Още по-безсмислена предвид резолюцията, която си дал като минимално исискване. И 10К дисплей да му сложат - все няма да става за доста неща точно толкова колкото и ако е с FullHD. И батерията му все така ще пада за 10 минути, ако му качиш 15 виртуалки дето да го натоварят толкова че 4 ядра и 16GB RAM да започнат да не стигат. И даже само батерия дето изкарва 10 минути при посочените от теб горе минимални изисквания, ще го докара до над 3 кила. И все така дектоп на 1/3 от цената му ще го отвее като пътен знак по абсолютно всички параметри, и то с много. А без да ти е в докинга и вързан към голям монитор така или иначе пълноценно е невъзможно да го използваш с 15 вортуалки , CAD-ове, шопи и т.н.

    А то за всичко си има пазар. За телефони от по няколко милиона долара бройката също. Ако печеля по 20 бона в зелено на месец вероятно и аз хич няма да го мисля като избирам. Но това няма да го направи нещо по-различно от това, което е.

    ПП: Да не говорим че 6-то поколение вече не е актуално, включително и по харчене на ток.
    Спарки, все повече ме учудваш с упорството си да кажеш на бялото черно или наистина не разбираш за какво говоря...

    1. Лаптоп е нарицателно за преносим компютър, нека започнем с основите. Мобилна станция е нещо като много мощен и бърз лаптоп, поне с такава изчислителна мощност колкото на средно стаистически настолен компютър и отгоре, поради което и цената им.
    2. Преносим означава да го сложиш в раничка или ръчна чанта со все периферията и хайде в самолета - настолен комп, това НЕ го може, първа разлика!
    3. Кога последно пътува с настолния комп по света, или кога последно пътува средно по около 1-2000 километра месечно, няколо месеца подред, а години и ВСИЧКО нужно да ти е в теб?
    4. Кога последно прави презентация пред клиенти с настолния комп, а кога последно беше на кафе или неформална среща с партньори с настолния да обсъждате/демонстрирате разни служебни нещица?
    5. Колко често ползваш повече от една ОС, а различни версии на ОС, а различни конфигурации на ОС, а множество ОС с множество конфигурации ЕДНОВРЕМЕННО и всичко това да харчи под 200 вата и да не бучи като КАМАЗ, и да се управлява с няколко клика и всичко да е с размерите на кутия бонбони?
    6. Кога последно ти се наложи да боравиш с файлове над 100-200ГБ а над 300 а 1/2 ТБ, и ако трябва тия файлове често да ги местиш, работиш с тях, архивираш колко часа дневно смяташ, че е нормално да се инвестира в такива времегубещи дейности?
    7. Единодушни сме мисля всички, че - всяка машина, било лаптоп, мобилна станция или настолен комп се купуват според нуждите и желанията на всеки, както и с джиповете, може и Форд Ка да ни вози трътките по улиците но много си купуваме джипове по два тона защото ни кефи, е някой си ползваме джиповете и по предназначение да теглим 2-3 тона с тях и да носим тежки товари също
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #47
      От: 21" лаптоп

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Спарки, все повече ме учудваш с упорството си да кажеш на бялото черно или наистина не разбираш за какво говоря...

      1. Лаптоп е нарицателно за преносим компютър, нека започнем с основите. Мобилна станция е нещо като много мощен и бърз лаптоп, поне с такава изчислителна мощност колкото на средно стаистически настолен компютър и отгоре, поради което и цената им.
      2. Преносим означава да го сложиш в раничка или ръчна чанта со все периферията и хайде в самолета - настолен комп, това НЕ го може, първа разлика!
      3. Кога последно пътува с настолния комп по света, или кога последно пътува средно по около 1-2000 километра месечно, няколо месеца подред, а години и ВСИЧКО нужно да ти е в теб?
      4. Кога последно прави презентация пред клиенти с настолния комп, а кога последно беше на кафе или неформална среща с партньори с настолния да обсъждате/демонстрирате разни служебни нещица?
      5. Колко често ползваш повече от една ОС, а различни версии на ОС, а различни конфигурации на ОС, а множество ОС с множество конфигурации ЕДНОВРЕМЕННО и всичко това да харчи под 200 вата и да не бучи като КАМАЗ, и да се управлява с няколко клика и всичко да е с размерите на кутия бонбони?
      6. Кога последно ти се наложи да боравиш с файлове над 100-200ГБ а над 300 а 1/2 ТБ, и ако трябва тия файлове често да ги местиш, работиш с тях, архивираш колко часа дневно смяташ, че е нормално да се инвестира в такива времегубещи дейности?
      7. Единодушни сме мисля всички, че - всяка машина, било лаптоп, мобилна станция или настолен комп се купуват според нуждите и желанията на всеки, както и с джиповете, може и Форд Ка да ни вози трътките по улиците но много си купуваме джипове по два тона защото ни кефи, е някой си ползваме джиповете и по предназначение да теглим 2-3 тона с тях и да носим тежки товари също
      ОК , съгласен съм с теб , че ти си от малкото на които им трябва такова нещо.
      Играеш на дълбоко , ама не можеш да си купиш официален софт. Нещо не ми се връзва картинката.
      Обектите , на които аз съм работил , винаги са изисквали да доказвам с какво са правени изчисленията. Тези доказателства не ги дават пиратските програми, а аз съм проЗД работник.
      Весели дни
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #48
        От: 21" лаптоп

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        1. Лаптоп е нарицателно за преносим компютър, нека започнем с основите. Мобилна станция е нещо като много мощен и бърз лаптоп, поне с такава изчислителна мощност колкото на средно стаистически настолен компютър и отгоре, поради което и цената им.
        2. Преносим означава да го сложиш в раничка или ръчна чанта со все периферията и хайде в самолета - настолен комп, това НЕ го може, първа разлика!
        3. Кога последно пътува с настолния комп по света, или кога последно пътува средно по около 1-2000 километра месечно, няколо месеца подред, а години и ВСИЧКО нужно да ти е в теб?
        4. Кога последно прави презентация пред клиенти с настолния комп, а кога последно беше на кафе или неформална среща с партньори с настолния да обсъждате/демонстрирате разни служебни нещица?
        5. Колко често ползваш повече от една ОС, а различни версии на ОС, а различни конфигурации на ОС, а множество ОС с множество конфигурации ЕДНОВРЕМЕННО и всичко това да харчи под 200 вата и да не бучи като КАМАЗ, и да се управлява с няколко клика и всичко да е с размерите на кутия бонбони?
        6. Кога последно ти се наложи да боравиш с файлове над 100-200ГБ а над 300 а 1/2 ТБ, и ако трябва тия файлове често да ги местиш, работиш с тях, архивираш колко часа дневно смяташ, че е нормално да се инвестира в такива времегубещи дейности?
        7. Единодушни сме мисля всички, че - всяка машина, било лаптоп, мобилна станция или настолен комп се купуват според нуждите и желанията на всеки, както и с джиповете, може и Форд Ка да ни вози трътките по улиците но много си купуваме джипове по два тона защото ни кефи, е някой си ползваме джиповете и по предназначение да теглим 2-3 тона с тях и да носим тежки товари също
        1. Tова е нишов продукт, от там и цената му.
        2. Това означава, да. Означава още и да е достатъчно удобен за носене (поне за мен нещо като 3-3 и малко кила е смислената граница, ако ще го разнасяш постоянно), както и да е достатъчно енергонезависим при дейностите, които вършиш, иначе се превръща в куфар. Това при машина натоварена до толкова че да не стигат ядра и памет на батерия няма как да се случи, не и при теглото, което цитираш.
        3. Отдавна.
        4. Миналата седмица, в офиса.
        5. Всеки ден ползвам повече от една ОС, в повече от една конфигурация. Едновременно повече от 3 - никога. Едновременно достатъчно за да започнат да се влачат 4 ядря от виртуалките - никога. Виж за да започне да се влачи без виртуалка - най-редовно.
        6. Вчера. Иначе сравнително рядко, но не е като да не се случва. Затова и на десктопа и на лаптопа дисковете са ми М.2 NVME, купени в момента, в който някой започна да ги продава. И това Е SSD, просто с друг интерфейс. Пак - по въпроса с дисковете не виждам някъде да имаме разлики във вижданията. Лаптопа ми си има нарочен NVME слот за целта, на който не върви нищо друго. Не е нужно да ти се налага често да точиш терабайтове - при далеч по-тривиални задачи също дават каквото дават. Със SSD-та работя откак 64 гигабайтовите струвата по 700 кинта.
        7. Естествено че всеки купува каквото смята че му е нужно или го кефи. Противоречията не са в това, обаче.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: 21" лаптоп

          На цвят и на вкус другари няма... Лично аз дори не бих си купил лаптоп няма значение от марката или цената.

          Коментар


          • #50
            От: 21" лаптоп

            Аз пък отдавна, поне 8 години съм приключил с настолните. В момента, в който спрях да играя компютърни игри (и съответно не беше нужна топ производителност), се обезсмислиха. Работата ми изисква да имам машина, която да работи добре с презентации, MS Office, Outlook, браузъри, някои специфични програми работеши с бази данни, OCR (иска повечко рам и SSD) и... това е. Това го може почти всеки лаптоп. За сметка на това пътувам по командировки или работя от вкъщи, като се наложи да си гледам болните деца. Една докинг станция и лаптопа свата настолен, без да се занимаваш с кабели. В офиса съм си сложил такава. В къщи - не, командировки - пак не. Така имам от предимствата и на двете. Няма как да "посея" настолни компютри навсякъде, а да имам настолен в офиса и лаптоп за разнасяме ми се струва ненужна загуба на пари.

            Коментар


            • #51
              От: 21" лаптоп

              С презентации и MS Office и китайския ми таблет за 500 кинта се справя абсолютно безгрижно. Ама като сложиш едно Visual Studio с по-сложен проект + нужната инфрастуктура за него (сървъри за бази данни, web сървъри и прочие полюции) вече средностатистически лаптоп започва да дразни, а равностоен поне като процесор и памет е над 2 пъти по-скъп от аналогичен настолен. Та всеки си знае за себе си. Аз имам настолен в офиса, настолен вкъщи, и лаптоп, дето в 90% от времето се ползва като втори настолен вкъщи. Общите им данни са по облаци под една или друга форма. Игри не съм играл сигурно от 10 години, което никак не ме спира поне на тоя вкъщи да купувам видеокарти за около 300 долара при всеки по-голям ъпгрейд. Разлика дори само от видеокартата има съвсем осезаема, и без да играеш игри - достатъчно е да попаднеш на по-засукана WEB страница, хич да не говорим за най-обикновени CAD-ове.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: 21" лаптоп

                Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                ...Една докинг станция и лаптопа свата настолен, без да се занимаваш с кабели. В офиса съм си сложил такава. В къщи - не, командировки - пак не. Така имам от предимствата и на двете. Няма как да "посея" настолни компютри навсякъде, а да имам настолен в офиса и лаптоп за разнасяме ми се струва ненужна загуба на пари.
                Е, от друга страна, има разлика дали ще спре един от няколкото компютъра или ще спре единствения. Повярвай ми, напрежението е корено различно...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #53
                  От: 21" лаптоп

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Е, от друга страна, има разлика дали ще спре един от няколкото компютъра или ще спре единствения. Повярвай ми, напрежението е корено различно...
                  Е като спре, ще тръгне, к'во толкова. Най-много да тичаш до магазина за компютри...

                  Коментар


                  • #54
                    От: 21" лаптоп

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    Е като спре, ще тръгне, к'во толкова. Най-много да тичаш до магазина за компютри...
                    Зависи от спирането. В най-оптимистичния сценарий губиш поне ден. А те компютрите нямат навика да спират все в подходящия момент.

                    Отделно, поне в моя случай ъпгрейда на лаптоп се случва на нещо като 5 години и се състои в купуване на нов, а разни ъпгрейди по десктопите практически всяка година и се състоят примерно в повече памет, дискове, друг процесор и от сорта, на стойност примерно 200 долара средногодишно. При лаптоп си доста ограничен откъм това и го сменяш целия, като стария ако не ти трябва се продава на безценица, защото след 3 години вече е морално остарял.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: 21" лаптоп

                      Зависи. На лаптоп, какво да му се развали. Евентуално дъно, хдд или нещо непредвидено като падане, заливане. При подходящ бекъп, всичко се възстановява за час, дори на чисто нов лаптоп от магазина...

                      Коментар


                      • #56
                        От: 21" лаптоп

                        Колко пъти при инцидент си имал "подходящ бекъп", дето да ти позволи един час след купуването на нов компютър, да продължиш все едно нищо не е било? Отделно дето това работи ако работиш почти изцяло с виртуалки - в общия случай новия лаптоп няма нищо общо като хардуер със стария. Аз поне не си правя имиджи на хардовете през ден. Бекъпвам предимно данни.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: 21" лаптоп

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Е, от друга страна, има разлика дали ще спре един от няколкото компютъра или ще спре единствения. Повярвай ми, напрежението е корено различно...
                          Имам в офиса постоянно поне един резервен лаптоп (1 за всички потребители), с инсталиран базов софт и настроена мрежа. До няколко часа всичко останало ми е клонирано на него и работа си върви. На SSDто на работния са ми само OS-а и софтуера. Данните са по сървърите. Загуби на данни и време - няма.
                          Има си начин за всичко и да имаш един бездействаш компютър дублираш за всеки служител с лаптоп, щото "може да потрябва като се развали лаптопа" - не е практично.

                          Лаптопите от висок клас, ако и да струват над 2000лв., си изплащат парите. Все още са читави като качество. По принцип когато съм в офиса никога не си спирам машината, работи 24/7 защото понякога работя на нея отдалечено. Като изключим командировките, някои машини може да се каже, че са работили по 5 години без прекъсване. Това един лаптоп за 500-600лв. не може да го постигне никога. Така че за офис приложения, ползаване на DB и OCR - пак не взимам най-евтината машина. Каква ми е ползата, като ще виси по сервизите.
                          Отпада и нуждата да имаш UPS за всяко работно място. При лаптопи си е вграден.

                          Наскоро купувах едно HP 250 за приятели, търсеха най-евтиният лаптоп. Вярно - лаптоп за 379лв. с ДДС - евтин, какво му плащаш. Даже със SSD беше. Няма CD, 3 клетъчна батерия - следователно и 1.9kg. лек. Ама пръчка - не е направено да се ремонтира - един диск да му смениш трябва да разглобиш половината лаптоп.
                          Дадоха ми един Asus да оправям - процесора и RAM-а - запоени за дъното, диска 7mm екзотика, при това за да го смениш буквално разглобяваш машината... Заводски с Windows 7 и 1GB RAM - стартираш го, зарежда OS и ... дотам, почва да стръже по харда... Още от завода излиза неизползваемо.

                          Затова предпочитам по-скъпото. Това 21" конкретно не е за мен, но ще си намери купувачи и то.
                          За всеки според нуждите и мерака.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 21" лаптоп

                            Това 21 цоловото си е само за мерак.

                            Коментар


                            • #59
                              От: 21" лаптоп

                              Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                              Лаптопите от висок клас, ако и да струват над 2000лв.
                              Лаптопите от наистина висок клас струват като минимум 2 пъти по толкова. 2000лв е просто читав (евентуално) лаптоп, дето не блести с много. Моя последно беше нещо като 2300. Десктопа ми и той е за толкова. Нек'си как да ти кажа..... На лаптопа работи жената предимно, и го мъкнеме като пътуваме. Аз категорино не мога, когато на 2 метра до мен ми е десктопа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: 21" лаптоп

                                Той не е геймърски звяр. Не е брилятна иновация, която ще повлече крак за всички останали. Не е дори истински преносим компютър, със своите гигантически габарити и тегло от 10 килограма (без да броя 35+ килограмовия куфар, с който можете да го “пренасяте”). Не можем да говорим за съотношение цена-качество, нито пък за извънземна производителност или практичност. Predator 21 X е преди всичко физически израз от платки, жички и пластмаса на една концепция, която до скоро мислехме, че е невъзможна за реализация.
                                http://hicomm.bg/sravnitelni-testove...deo-revyu.html

                                Който разбрал, разбрал.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X