Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лампата за резервата свети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • лампата за резервата свети

    Мда, това не е полит-икономическа тема.

    Та, лампата за резервата свети.

    Свети непрекъснато, и свети, и свети, свети, свети...

    Най-интересното е, че няма никаква връзка с количеството на горивото в резервоара. Иначе, щях да ревна за политиката, за ниските заплати, за ББ, за Тато, за мафията, за марешки и прочее.

    Да, ама не - независимо колко нафта има в гюма, лампата си свети. Стрелката си показва относително верно, но гадната жълта лампа дразни яко.

    Преди бях забелязал, че след каране, докато светне лампата, тя не гасне веднага след сипване на някакво количество гориво, а след ден-два, да речем. Загасянето и не беше свързано със сипаното количество гориво.

    Е, докарах го до момента, в който хептен не гасне.

    Дали някой няма да даде някакъв тарикатски съвет, като например да сменя едно бушонче, да карам на заден ход на аварийни 3607 метра, или да напомпя резервната гума, и това светене да се оправи?

    Щото, то като се стопли времето, е ясно, че ще се правят разкопки из резервоара, и покрай жиците от нивомера до таблото, ама все се надявам на някакво елементарно решенийце...Аз и сега мога да махна крушката, но може да има и друг пиниз.

    Пък може на някой да му се е случвало същото, и да чете тук, и да вземе да сподели?

  • #2
    От: лампата за резервата свети

    Лепиш черно тиксо и така до пролет.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • #3
      От: лампата за резервата свети

      Май ,некоя жица се е допрела къде не трябва. Мани крушката , сложи снимка на Саманта Фокс.....и напролет.

      Коментар


      • #4
        От: лампата за резервата свети

        То основата на проблема е, че жената кара паджерото, и ме информира за нивото на стрелката за нафтата.

        ( аз ще сложа снимка на Саманта Фокс, ама тя ако сложи снимка на оня арменския негър - Керестиян, кво правим? )

        Е, хубаво, качвам се и аз на жипката, отивам, наливам, плащам, и пущината пак свети, мамка и. Поне за морално удовлетворение, бе....
        Инак стрелката се вдига, ама ...

        Половин работа. Ще взема да я махна тая ламба, то и сега от нея файда няма - ток харчи само..

        Коментар


        • #5
          От: лампата за резервата свети

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

          Е, хубаво, качвам се и аз на жипката, отивам, наливам, плащам, и пущината пак свети, мамка и. .
          Прецакан си
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: лампата за резервата свети

            Вени,мойта е като твоята.При мен на пълен резервоар мери вярно,като падне под 50℅ нивото и стрелката показва 0....Но лампа не свети,това ме кара да смятам че жълтата лампа е отделна линия различна от линията за стрелката.На стрелката знам какъв и е проблема и го решавам като пълня до преливане.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: лампата за резервата свети

              Вътрешния глас ми нашепва да сваля нивомера, да му почистя контактните пластини, и жиците, и сигурно ще се оправи, ама все се надявам някой да даде мързеливо решение.
              Инак, в топъл гараж и без да бързам, мога да си ровя на воля, ама...

              Коментар


              • #8
                От: лампата за резервата свети

                Според менюъла лампата не се управлява от поплавъка в резервоара (той управлява само стрелката за нивото), а от нещо, наречено термистор, което е закрепено на нивото, където започва "резервата" в резервоара и когато остане на сухо - светва лампата.

                Коментар


                • #9
                  От: лампата за резервата свети

                  Да споделя скромният си опит.

                  Понеже карам с мазнотии, тоя проблем съм го имал почти на всички печки, особено като е студено, а и освен, че лампата свети когато и колкото иска, стрелката си стои където И е кеф.
                  Лятно време, в жегите, почти нямам проблем.

                  Късата версия на решението:
                  Слагагаш бензин, или ако си по-смел, кИроселин, но си подготви и филтър, щото ше си почистиш и резервоара.
                  С коресилина трябва по-внимателно като количество, че работи добре.

                  Личен опит.

                  P.S. В тоя случай с термистора не знам дали ще проработи, но поне ще си профилактираш системата.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: лампата за резервата свети

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Вътрешния глас ми нашепва да сваля нивомера, да му почистя контактните пластини, и жиците, и сигурно ще се оправи, ама все се надявам някой да даде мързеливо решение.
                    Инак, в топъл гараж и без да бързам, мога да си ровя на воля, ама...
                    Ами послушай го тоя глас поне веднъж де!! Ревизията ти е в багажника. Загряваш Пахерото до хуманна температура,след това се гмуркаш в багажника и си в играта!И да вали и да вее,хич на ........да ти не е!
                    Пък какво ще стане,само вътрешния ти глас може да каже.........след това!!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: лампата за резервата свети

                      И аз имах подобен проблем. В началото лампата изобщо не ми свети, накрая реших да карам, докато ми свърши нафтата, за да видя, дали тая лампа ще светне. Ами уви, нафтата свърши, двигателя изгасна, а лампата си почива. Викам добре, или няма крушка, или има някаква ел. повреда, а тогава отново беше зима и не ми се занимаваше (още в началото, когато взех джипа). После, след известно време (години) както си карам нормално и тая лампа реши да светне. А аз отдавна я бях отписал. Свалих таблото, намерих лампичката и я махнах изцяло. Нивомера работи ли коректно, няма да имаш проблеми. И съм проверявал, че стрелката стигне ли до червения индикатор, след това би трябвало да имаш още около 10 литра гориво. Така че, според мен, махай лампата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: лампата за резервата свети

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Според менюъла лампата не се управлява от поплавъка в резервоара (той управлява само стрелката за нивото), а от нещо, наречено термистор, което е закрепено на нивото, където започва "резервата" в резервоара и когато остане на сухо - светва лампата.
                        Естествено, си прав!!(както винаги )
                        Ама който не чете, пита глупости.

                        Ами да, точно там трябва да е проблема. Намерих го аз в менюала, видях какво и къде се мери, и...

                        ... и се отказах.

                        Ако утре изригне в мен огъня на трудовия ентусиазъм, ще махна лампата.
                        И живот и здраве, в пролетно-летния сезон ( не че ще имам повече ентусиазъм, ама ще е по-топло) тогава започват разкопките.

                        Баси и решението - да се мери нивото с термистор...

                        Благодаря ти!

                        Коментар


                        • #13
                          От: лампата за резервата свети

                          Може ли светнатите да ми обЯснат, как точно тоя термистор мери течност "тука има, тука мЕма" ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: лампата за резервата свети

                            Като има се охлажда и съпротивлението е едно - като няма - грее и съпротивлението е друго. Повечето датчици за ниво на маслото в картера са на тоя принцип.
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • #15
                              От: лампата за резервата свети

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Може ли светнатите да ми обЯснат, как точно тоя термистор мери течност "тука има, тука мЕма" ?
                              http://www.smehurko.info/tech/at-fue...-Indicator.php

                              Към Veni1.Не е ли по лесно да се прекъсне сигналният проводник към лампата от буксата на нивомера,отколкото да се махне самата лампа.Разбира се,ако въпросният проводник не е окъсил някъде към маса.
                              Последно редактирано от plamenpe; 13-01-17, 13:17. Причина: допълнение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X