Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару Отбак или ...

    Колеги, базовия бюджет е 10-12000 лв. Модификациите евентуално ще бъдат в по-късен етап. Четох доста във форума но не открих нещо което е свързано с ... мен.
    Търся семейна кола или Джип 4х4 без десен волан. Задължително 4/5 врати - дълга база.
    Засега съм се спрял на Субару Оутбак 3000 след 2004. Фен съм на газта с разход около 10-12,13,14,15,16 - извънградско(30-40 градско не е проблем} по простата причина ,че съм запознат с БЪЛГАРСКАТА НАФТА. (2 изгорели помпи на БМВ}
    Спрял съм се на следните марки:
    Jeep
    Toyota rav4
    Nissan X-trail
    Lexus rx-300
    Мицубиши Паджеро след 2002г.
    Toyota 4runner
    Nissan Murano -визуално най-много ми допада( знам обаче ,че мотора има проблем с мазането)
    Mitsubishi Outlander -2004г.
    VW Touareg
    Сузуки Гранд Витара
    Ланд Ровър
    Nissan Papthfainder
    Не искам да обидя никого но :
    БМВ,КИА,Хюндай, Мазда,Хондай, Фрийландър- не ми допадат.
    Запознат съм с цените на авточастите- Не съм запознат с Устойчивоста и разхода на въпросните модели и марки.

    Определено търся паркетник

  • #2
    От: Субару Отбак или ...

    Ето ти Раздел SUBARU. Тук има доста теми точно за Аутбек.

    Ето и инфо и картинки относно детайлите на AWD-то и кутията.

    Като цяло не е лоша машина, но гледай внимателно отдолу за ръжди. Гризе го почти колкото Астра '94-та. Обикновено отзад около коша за резервната гума и гредите и задните бомбета. По принцип е на боя, покритие реално няма - минимално е. Мазано ли е с нещо - не е твоята кола, че ще кърпиш бомбетата.
    Газифицира се мотора без проблем, но слагай Flashlube или нещо подобно за мазане на клапаните. По едно време имаше писано във Субару форума, че даже BRC в някаква тяхна сводка са писали, че без мазане вкопава клапаните. Друг е въпроса как се мажат изпускателни клапани, ама ... На моето бившото Субару на мястото на резервната гума се събра 63 литрова бутилка.
    Кутията е 5-степенен автомат, здрава е ... може би най-здравото нещо в тоя автомобил. Задния диф може и да е с ЛСД ако си късметлия ... дали ще работи е друг въпрос ...
    Откъм интериор ще си много разочарован - пластмаси навсякъде и спартанско. Седалките въобще не са от най-удобните.
    Музиката не се преправя никак ... ама никак лесно. В смисъл ако искаш да си сложиш 2-din навигация.

    Регистрирай се и в Субару форума, има цял раздел за Аутбек.

    Коментар


    • #3
      От: Субару Отбак или ...

      Доста е стеснен кръга на търсене!!!
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Субару Отбак или ...

        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
        ... Музиката не се преправя никак ... ама никак лесно. В смисъл ако искаш да си сложиш 2-din навигация.
        Тук категорично бъркате. Това е един от лесните ъпгрейди в тази кола. Панели се продават в интернет, видео и текстови указания за подмяна с 2-din главно устойство има достатъчно също.

        Коментар


        • #5
          От: Субару Отбак или ...

          За това ли говорим и двамата?
          Защото за мен ми се видя доста невъзможна доставката от Япония. Лично на мен де. Ако други собственици не са имали ядове - супер.
          Но в интерес на истината не съм виждал в Субару форума някой с подобна конверсия.

          P.S. - като казах "не се преправя никак ... ама никак лесно" имах предвид точно доставката ... а не труда.
          Малко кофти се изразих, за което се извинявам.
          Последно редактирано от royce; 12-01-17, 22:00.

          Коментар


          • #6
            От: Субару Отбак или ...

            Едно приятелче има Оутбек 2,5 - старата модификация от близо 6 години. Та за въпросните 6 години му смени мотора и двете гарнитури на капаците на главите. Разхода му е 10-11 газ извън градско. Очарован съм от колата. С музиката все някак ще се оправя. Фен съм на добрия саунд , но не и на разни буфери.
            Друг е въпроса , че колата си е кола а джипа, джип. ТЕЗИ ДНИ ГО РАЗБРАХ !
            Започнах да се заглеждам по джиповете. Информация бол и нищо съществено.
            Какво мислите и за Лексус РХ300 след 2004 год ?

            Коментар


            • #7
              От: Субару Отбак или ...

              И аз не искам да обидя никого, но с едно легаси мод. 2007г на магистралата ударихме... заек. Падна му бронята, подкалника, изкриви кормилна щанга... След бърз ремонт със свински опашки тръгнахме и волана тресеше всеедно джантата е квадратна... Много "лимбизе" автомобил според мен... Стария модел /до 2005г май беше/ може и да е по-солиден, но както се спомена по-горе ръждясва...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Субару Отбак или ...

                Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                Едно приятелче има Оутбек 2,5 - старата модификация от близо 6 години. Та за въпросните 6 години му смени мотора и двете гарнитури на капаците на главите. Разхода му е 10-11 газ извън градско. Очарован съм от колата. С музиката все някак ще се оправя. Фен съм на добрия саунд , но не и на разни буфери.
                Друг е въпроса , че колата си е кола а джипа, джип. ТЕЗИ ДНИ ГО РАЗБРАХ !
                Започнах да се заглеждам по джиповете. Информация бол и нищо съществено.
                Какво мислите и за Лексус РХ300 след 2004 год ?
                Приятел си купи наскоро на много добра цена с проблем в двигателя и задните въздушни възглавници. По думите му е най-здравия в класа си и със сравнително евтина поддръжка, също и е доста комфортен. Проблема е намирането на части на нормални пари, като кажеш Лексус и режат глави, примерно за сегменти му обявили 800лв., а купил същите едно към едно ама за форд за 200лв.. Сравнява със Х5 и ML, ти си изредил доста модели от които май само Туарега е във високия клас на Лексуса. За добър Лексус след 2004г. обаче трябват 14-15К минимум с търсене.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #9
                  От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                  За това ли говорим и двамата?
                  Защото за мен ми се видя доста невъзможна доставката от Япония. Лично на мен де. Ако други собственици не са имали ядове - супер.
                  Но в интерес на истината не съм виждал в Субару форума някой с подобна конверсия.

                  P.S. - като казах "не се преправя никак ... ама никак лесно" имах предвид точно доставката ... а не труда.
                  Малко кофти се изразих, за което се извинявам.
                  Точно това имам предвид да. Из други форуми също има информация за монтажа. Нищо сложно, както се вижда.
                  Хората купуват цели коли от Япония, една пластмаса не вярвам да е проблем. В съвсем друга насока, аз съм пазарувал от Япония по интернет. В днешно време това не е някакво приключение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Субару Отбак или ...

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    ... Много "лимбизе" автомобил според мен...
                    Една от причините да го разкарам моето Легаси. Аутбек-а мисля, че е малко по-различен отдолу, тоест усилен, но не съм сигурен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Субару Отбак или ...

                      Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                      Едно приятелче има Оутбек 2,5 - старата модификация от близо 6 години. Та за въпросните 6 години му смени мотора и двете гарнитури на капаците на главите.
                      Според разбиранията на субаристите това означава: по колата нищо не съм пипал!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                        Според разбиранията на субаристите това означава: по колата нищо не съм пипал!
                        Разсмя ме. Значи, едната ми кола е 124-ка, другата 190-ка и двете бензин.Там проблеми няма или ако има - маркучи съм сменял и на 124-ката съединител комплект без демфера -той беше добре и виско съединителя. 190-то ми е от 14 години,124 -ката от 6 . Здрави коли. Колкото до Суби мисля , че издуха маслата от запушен маркуч картерна вентилация - като се насложи 3,4 пъти и двигателя си отиде.
                        Последен въпрос - ако ме изтърпите. Какво мислите и за патфайндъра след 2005 2,5 Д ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Субару Отбак или ...

                          И какво им е на Мерцедесите, че да не стават за семейни коли? С покупката на каквато и нова кола само ще затвърдиш мнението си колко са здрави! Успех!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Субару Отбак или ...

                            Въобще Субару не стават. Сменяш мотор пролет и есен, на втора есен и скорости, зайци и други дребни гризачи ги правят на салата, харчат, не вървят, 4х4 системите са им странни и неразбираеми за всички освен за феновете им. Абе не стават.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              ... Абе не стават.
                              Факт
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X