Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Субару Отбак или ...

    Страшни глупости исписахте, а някои от вас ви смятах за технически грамотни.

    Коментар


    • #17
      От: Субару Отбак или ...

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Факт
      Ти както обикновено говориш от личен опит, сменил си поне няколко... О, сбърках. Много харчат. Факт.

      Коментар


      • #18
        От: Субару Отбак или ...

        Факт е и че имах голямо желание да си купя, дори гледах и карах поне 5-6 в рамките на няколко месеца...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: Субару Отбак или ...

          Субару форестър! само който има такава машина знае за какво става въпрос. Препоръчвам двулитровия боксер + автоматик! Не е бегачка, но автомата е почти невъзможно да го счупи, а 2.0 мотора има друга репутация и може да се газифицира с ГИ..За окачването няма да се притеснява- просто, здраво и не скъпо за ремонт когато се наложи след мнооого много километри. Мои познати разтриват такъв форко 2.0 автомат фърст дженерейшън покрай един язовир в гръцко като не гази кал или асфалт а много каманак и фракция от 4/5см до 8/10см. Това е СМЪРТ за окачването, но субарото се доказа определено..
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #20
            От: Субару Отбак или ...

            Колега от изброените по -горе автомобили щом държиш да е бензин, виж Nissan X-trail, поддръжката е много по елементарна от на 3000 кубика, "аутбек" и все пак като ти се наложи, може да качиш някой бордюр без проблем. Имам опит с "Форестър" та затова си позволявам да давам съвет..

            Коментар


            • #21
              От: Субару Отбак или ...

              Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
              И какво им е на Мерцедесите, че да не стават за семейни коли? С покупката на каквато и нова кола само ще затвърдиш мнението си колко са здрави! Успех!
              Стават, но моите остаряха.Бях се спрял на W211 е500 но направих "грешката" да попрочета и се отказах напълно. Живея на улица с наклон ( поредната неразрината )-срещу училище. Едни луди майки с едни деца карат едни коли и почти през ден , през два, става Велик ден за колата на тате. То тука по-скоро нещо верижно, по-добре би било. Не искам дизел защото стана лудница - ТДИ,ТДДИ,ТДЦИ,Д4Д,ПД,ЖТД и още бол. Няма я вече старата Бошовска помпа. Всякакви разбирачи - смени това (500 лв) онова (500) и ако не се оправи ще я пратим в Пловдив да я видят още 1000 лв.
              Субару по принцип ми харесва. Здраво е. Ходова част - много добра. Двигателя - ще се оправим. Амортисьор ! Определено искам 3000.
              Форестъра е много добър но ми е много грозен - лично мнение. Затова се спрях на Оутбек-а.
              Тоя Лексус обаче го заглеждам от доста време. Доста е комфортен вътре.
              То и за двете, частите са малко кът.
              Разбрах какво да гледам за Субито. Най-вече за забележки по купето.
              Благодаря !
              (колкото до заека - мен ми е събарял броня на Форд Транзит Конект - направо я отлепи от едната страна.)

              Коментар


              • #22
                Re: Субару Отбак или ...

                Няма нищо чак толкова проблемно с двигателите. 2.5 по принцип му протичат гарнитурите на около 150 000 сменят се и си караш още толкова. 2 и 3 литровия го нямат този проблем. 4х4 на субару е може би едно от най добрите. Само веднъж закъсах на неизрита улица и то защото имаше толкова сняг че легнах по корем. Возията е прилична и окачването е здраво. А за този бюджет ще купиш лексус и туарег в предсмъртни конвулсии, ще налееш още толкова за да става за нещо. Части за субару има колкото искаш. Двама колеги във форума внасят оригинални и алтернативни на прилични цени. 4 години карах легаси и това е най здравия автомобил който съм имал.

                Тедо и аз така за волво. На един приятел едно врабче му счупи решетката проби радиатора, колата прегря и смениха двигателя. От там спря да му работи авд то. Отвориха го и вътре пишеше майд ин 6traka.

                Коментар


                • #23
                  От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                  Колеги, базовия бюджет е 10-12000 лв. Модификациите евентуално ще бъдат в по-късен етап. Четох доста във форума но не открих нещо което е свързано с ... мен.
                  Търся семейна кола или Джип 4х4 без десен волан. Задължително 4/5 врати - дълга база.
                  Засега съм се спрял на Субару Оутбак 3000 след 2004. Фен съм на газта с разход около 10-12,13,14,15,16 - извънградско(30-40 градско не е проблем} по простата причина ,че съм запознат с БЪЛГАРСКАТА НАФТА. (2 изгорели помпи на БМВ}
                  Спрял съм се на следните марки:
                  Jeep
                  Toyota rav4
                  Nissan X-trail
                  Lexus rx-300
                  Мицубиши Паджеро след 2002г.
                  Toyota 4runner
                  Nissan Murano -визуално най-много ми допада( знам обаче ,че мотора има проблем с мазането)
                  Mitsubishi Outlander -2004г.
                  VW Touareg
                  Сузуки Гранд Витара
                  Ланд Ровър
                  Nissan Papthfainder
                  Не искам да обидя никого но :
                  БМВ,КИА,Хюндай, Мазда,Хондай, Фрийландър- не ми допадат.
                  Запознат съм с цените на авточастите- Не съм запознат с Устойчивоста и разхода на въпросните модели и марки.

                  Определено търся паркетник
                  Ако търсиш паркетник, аз първо бих стеснил кръга само до Full-Time трансмисии. После помисли колко ти е важно пътното поведение и дали ще се ориентираш към камион или семейно комби. После гледаш кой има хубав бензинов двигател. После търсиш на пазара, пробваш и решаваш.

                  Щом заглеждаш Субару, бих ти препоръчал да огледаш бензинови Черокита, Равки и Витари.

                  Субару е хубав автомобил, не слушай какво ти говорят. Просто в БГ идват сериозни боклуци, а Субару не търпи мърлява поддръжка.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Субару Отбак или ...

                    Джим правилно те е посъветвал. Ако купуваш субару много внимавай. По добре си го купи директно от германия. Попаднеш ли на проблемно ще ти вгорчи живота. То същото се отнася и за всичко останало. Витара съм карал само веднъж и определено не е семеен автомобил, усещането и комфорта за мен са малко по добри от лада нива.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Субару Отбак или ...

                      Швейцария също.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Субару Отбак или ...

                        И Гърция.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Субару Отбак или ...

                          Колега,много машини си дал за сравнение-голямо лутане ще падне.Като имам някакви такива дилеми започвам с обиколка по автокъщите,за да седна във всяка една кола и списъкът бързо се съкращава.Като сведеш избора до 2-3,влизаш в форумите на самите марки и попрочиташ това-онова.Специално в Субару форума има много инфо и е добре систематизирано.Така,конкретно за Субару от личен опит с 2бр. Аутбека(97г,2,5 и 2002г. 3.0 H6),карани общо 7 г.-проблеми с ходова част,диференциали,автоматични скорости-никакви.Е,не,че нищо не се е сменило съвсем,ама тук таме по някой тампон не мисля,че е драма.Автомата е много здрав,не взимай ръчна.Е то 3.0 с ръчни няма...По принцип ръждата е голям проблем на Аутбек1до 98г.,изгнили B13 не съм виждал.Ако потърсиш в Австрия сигурно ще намериш....Единствените проблеми по двигателя се проявяват след газифицирането,попротичат гарнитурите на главите(от охлаждането е)-има много инфо.Като цяло по-разумния избор е 2,5 двигателя(не само заради данъка)-разходите при него са по-малки.Има доста операции,които при малкия се извършват на място,а при h6 се вади двигателя(300-400лв.)Проблема при боксерите е,че на много малко места им разбират и съответно държат високо цени за труд.Един съвет,ако се спреш на Субару-закарай го на оглед в сервиз за Субару(има бял списък в Субару Форума),просто на място няма да видиш нищо.Всичко при боксера се вижда отдолу.Резервни части има при определени търговци,повечето оригинал,но има и алтернативни(е не е избора като за VW) А съвети от хора,които не са имали,ама чули и ходили да гледат,ама кво гледали и кво видели-няма смисъл да се коментират....
                          Последно редактирано от denet; 15-01-17, 14:04.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Ако търсиш паркетник, аз първо бих стеснил кръга само до Full-Time трансмисии. После помисли колко ти е важно пътното поведение и дали ще се ориентираш към камион или семейно комби. После гледаш кой има хубав бензинов двигател. После търсиш на пазара, пробваш и решаваш.

                            Щом заглеждаш Субару, бих ти препоръчал да огледаш бензинови Черокита, Равки и Витари.

                            Субару е хубав автомобил, не слушай какво ти говорят. Просто в БГ идват сериозни боклуци, а Субару не търпи мърлява поддръжка.
                            Черокито, което се вмества в този бюджет няма нищо общо с Равка и Витара (задното окачване).
                            8)

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                              Черокито, което се вмества в този бюджет няма нищо общо с Равка и Витара (задното окачване).
                              Какво означава няма общо. По добро или по зле. Аз да си призная само като прочета малко във форума на джип и бягам като дявол от тамян от марката. Не им разбирам на тези машини, но оставам с лошо впечатление.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: От: Субару Отбак или ...

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Какво означава няма общо. По добро или по зле. Аз да си призная само като прочета малко във форума на джип и бягам като дявол от тамян от марката. Не им разбирам на тези машини, но оставам с лошо впечатление.
                                Черокито отзад е с цял мост а Витарата и равката са с независимо окачване. А иначе всяка една марка и модел има плюсове и минуси. Аз лично съм привърженик на японската техника без значение дали става въпрос за автомобили, климатици, TV...
                                8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X