Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Субару Отбак или ...

    По всичко. Мойто е супер непроходимо с къси ходове и супер твърдо окачване. Спокойно може да се кара с високи скорости. Лично аз не бих си позволил да карам така витара. Аутбека и легасито са същата бира. Просто лашкането и нестабилността в завоите ги няма. По вървеж не ги сравнявам въобще. Питаш ме дали съм карал. Нещо друго ли си имал в предвид?

    Коментар


    • #47
      От: Re: Субару Отбак или ...

      Значи витарата се лашка? Ако говорим за високи скорости съм объркал форума,а и колите, които коментира ме тук поне за мен не са за високи скорости.( има едни други за високи скорости, като обозначение M или S и ...), като преди години съм имал с обозначение S и предполагам, че сигурно е вървяло доста повече от това 3.7. Но тук няма да коментирам скорости, защото форума е offroad.
      8)

      Коментар


      • #48
        Re: Субару Отбак или ...

        Така е. Колегата пита за паркетник иначе нямаше да се обаждам. Всичко което исках да кажа е че суби ми се струва по добър вариант от витара за градско и магистрално каране. Въобще не искам да изтъквам колко ми върви колата. Ти ме попита дали съм карал и аз ти отговорих.
        И да витарата ми се струва по нестабилна в завой при по висока скорост от субару.
        Субарцето ще е по комфортно за дълъг път и така. Повече няма какво да напиша.
        Последно редактирано от Daniel; 15-01-17, 21:17.

        Коментар


        • #49
          От: Re: Субару Отбак или ...

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          В момента карам 3.7 литров бензин 320 магарета точно такъв сув. ...
          ... Въобще не искам да изтъквам колко ми върви колата. ...
          За какво возило всъщност иде реч? Ако не е тайна де?

          Коментар


          • #50
            От: Re: Субару Отбак или ...

            За градско Витарата е по къса (по лесна за маневри и паркиране) и по висока (гледаш над леките коли, демек по добра видимост). А по високите гуми (по смело караш, когато вали и не виждаш дупките, по малка вероятност за сцепена гума и изкривена джанта) все плюсове според мен.
            8)

            Коментар


            • #51
              От: Re: Субару Отбак или ...

              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
              За какво возило всъщност иде реч? Ако не е тайна де?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2008_Infiniti_EX35_--_NHTSA.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5740312
              Инфинити ЕХ 37
              Което е мнооооооого софт паркетник с ходове по 2-3 см. и клирънс 10 см
              Сравнение с Гранд Витара и дори Субару е неуместно.

              Межу другото съм се гонил с Форестъри аз с Гранд Витара 2.7 В6
              Ами не намирам разлика в стабилноста по завоите и в пътното поведение.
              Моторите на Форестъра 2 и 2.5 нетурбинираните са по зле и ги изяждам с парцалите.
              Гранд Витарата е по лека и по къса.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #52
                От: Re: Субару Отбак или ...

                Карал съм старата Витара 1,6 - къса база. Ужасно беше. Всичко се тресе и хлопа. Новата, предполагам дълга база говорите - нямам никакви впечатления.
                Черокито 5,2 мотора са ме возили - убийствено е . Обаче собственика ми обясни -30-40 /100. Някакви биалети само беше сменял за по 70 кинта едната - нормално.
                Аз затова споменах семейна, защото се кара от 5км. градско до 1000 извънградско. Карам само на асфалт. Жена,дете и куче -това е.
                Форестъра след 2004 - долу, горе добре, след 2008 - много добре. Имам приятели с Форестър и те са много доволни.
                Работата на оутбек отива.
                Аз затова писах тук, за някой паркетник да се закача ама работата пак в началото се върна.
                На едно мнение сме май.

                Коментар


                • #53
                  От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                  Според разбиранията на субаристите това означава: по колата нищо не съм пипал!
                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Въобще Субару не стават. Сменяш мотор пролет и есен, на втора есен и скорости, зайци и други дребни гризачи ги правят на салата, харчат, не вървят, 4х4 системите са им странни и неразбираеми за всички освен за феновете им. Абе не стават.
                  Надявам се това не е сериозно, в противен случай са абсолютни глупости!!
                  Имал съм 2.0 турбо, и 2 броя 2.5, най-стария 150 и следващия 156к.с. Ръчки и автомати. Автомата е много здрав, както вече Дани спомена единствения проблем е с гарнитурите.
                  Ръчката на аутбека/легасито е с демпфер!
                  Части има навсякъде.
                  Усещането между субаруто и изброените джипове е различно, върви покарай и реши какво ще търсиш всъщност, високопроходим автомобил или джип.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • #54
                    От: Субару Отбак или ...

                    От 9 години карам Outback 2.5 (2000 г.) и съм сменил гарнитурите на главите веднъж (2-3 години след като гонаправих на газ), предно външно каре веднъж (заради скъсан маншон) и в последствие преден лагер с главина заради много "кадърната работа" на едни "майстори", които си оставиха ръцете и не завиха както трябва централната гайка при смяната на карето. После 1 месец не можаха да разберат от какво тресе колата докато не се разби лагера и главината.
                    Смених и радиатор по мое желание след смяната на гарнитурите за да съм сигурен, че цялата ми охладителна система е в ред.
                    За 9 години и 150000 км. (от които около 100000 на газ) мисля, че е повече от добре
                    Естествено не броя сменени накладки, предни и задни биалетки (по веднъж) и ангренажен ремък (2 пъти).
                    Единственото нещо, което в момента не работи по колата е вътрешната щора на предния люк - счупих от глупост единия пластмасов водач и не ми се маха таван за да го сменя
                    Сравнение с Гранд Витара от същата година съм правил. Някаква V6 бензин беше (предполагам 2.5) - нищо общо няма с Outback-a. В пъти по-лошо ускорение, стабилност, и изобщо пътно поведение. Извън пътя може и да е по-добре, но тук заданието доколкото разбирам е друго.
                    Такава беше Витарата:
                    http://car-pictures.cars.com/images/...JPG&HEIGHT=600
                    Последно редактирано от Dobs; 16-01-17, 08:26.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Субару Отбак или ...

                      Говорите за различни Витари и от там всичко отива по дяволите. Едната Гранд Витара си е джип на рама, а другата "паркетник" с всички предимства и недостатъци.
                      Сравнение на Субару с джип е неуместно, нямат нищо общо, сравнение с "паркетник" е в реда на нещата.

                      П.П. При бърз преглед Витарата 3,2 я дават да върви повече от 2,5 и по малко от 3,0(245к.с.) Аутбек. Разхода е по-висок, но е нормално доста по-близо до джип е, макар и по-лека от Субаруто.
                      Последно редактирано от Иван Жоров; 16-01-17, 08:52.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
                        От 9 години карам Outback 2.5 (2000 г.) и съм сменил гарнитурите на главите веднъж (2-3 години след като гонаправих на газ), предно външно каре веднъж (заради скъсан маншон) и в последствие преден лагер с главина заради много "кадърната работа" на едни "майстори", които си оставиха ръцете и не завиха както трябва централната гайка при смяната на карето. После 1 месец не можаха да разберат от какво тресе колата докато не се разби лагера и главината.
                        Смених и радиатор по мое желание след смяната на гарнитурите за да съм сигурен, че цялата ми охладителна система е в ред.
                        За 9 години и 150000 км. (от които около 100000 на газ) мисля, че е повече от добре
                        Естествено не броя сменени накладки, предни и задни биалетки (по веднъж) и ангренажен ремък (2 пъти).
                        Единственото нещо, което в момента не работи по колата е вътрешната щора на предния люк - счупих от глупост единия пластмасов водач и не ми се маха таван за да го сменя
                        Сравнение с Гранд Витара от същата година съм правил. Някаква V6 бензин беше (предполагам 2.5) - нищо общо няма с Outback-a. В пъти по-лошо ускорение, стабилност, и изобщо пътно поведение. Извън пътя може и да е по-добре, но тук заданието доколкото разбирам е друго.
                        Такава беше Витарата:
                        http://car-pictures.cars.com/images/...JPG&HEIGHT=600
                        Коментира се Гранд витарата след 2006 година, която няма нищо общо с тази от 2000 година.
                        8)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Субару Отбак или ...

                          Yaro се шегува,той имаше Аутбек,пък може и още да го има.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                            Коментира се Гранд витарата след 2006 година, която няма нищо общо с тази от 2000 година.
                            Ми, като Витарка след 2006 има една камарка сувчета, от почти всички производители. И по лачени, и по вървящи, и по стабилни. Та що пък точно тя да е по добра от аутбек. И въобще, това е друга концепция. Високо комби с двойно.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Re: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                              Карал съм старата Витара 1,6 - къса база. Ужасно беше. Всичко се тресе и хлопа. Новата, предполагам дълга база говорите - нямам никакви впечатления.
                              Черокито 5,2 мотора са ме возили - убийствено е . Обаче собственика ми обясни -30-40 /100. Някакви биалети само беше сменял за по 70 кинта едната - нормално.
                              Аз затова споменах семейна, защото се кара от 5км. градско до 1000 извънградско. Карам само на асфалт. Жена,дете и куче -това е.
                              Форестъра след 2004 - долу, горе добре, след 2008 - много добре. Имам приятели с Форестър и те са много доволни.
                              Работата на оутбек отива.
                              Аз затова писах тук, за някой паркетник да се закача ама работата пак в началото се върна.
                              На едно мнение сме май.
                              Какво чудене трябва да има още спрямо зададените цели...За асфалтово/семейна кола Субару-то естествено. Щом не ти е необходим клиренс, а и целта не е "да гледам от високо", никакви сувчета и джипоподобни не могат да се сравнят с AWD- то на Субару !
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #60
                                От: Субару Отбак или ...

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Ми, като Витарка след 2006 има една камарка сувчета, от почти всички производители. И по лачени, и по вървящи, и по стабилни. Та що пък точно тя да е по добра от аутбек. И въобще, това е друга концепция. Високо комби с двойно.
                                Да, ама не! Нормалната /дълга/ база е постоянно 4х4 + бързи-бавни скорости... Колко точно СУВчета има такива?
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X