Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Субару Отбак или ...

    Според мен гледай да е без газова когато я купуваш. На дали са пипани клапаните. Ами около мен има няколко 3 литрови и не съм чул някой да се оплаква, но не съм имал такова за да твърдя нещо. Ако аз си взимам аитбек 100 процента ще е 3 литра, и ще е със си драйв кутия. Колкото и да дуднят какви били след 2003 та.

    Коментар


    • От: Re: Субару Отбак или ...

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      ... На дали са пипани клапаните. Ами около мен има няколко 3 литрови и не съм чул някой да се оплаква, но не съм имал такова за да твърдя нещо...
      Цялата работа с това колко не стават, не вървят, харчат, греят и т.н. 3-литровите аутбеци е от една единствена тема в субару форума. Аз поне втора, трета и т.н. не успях да открия.

      Но щом за колегата е важно да минава бързо отпред пред останалите със стар Аутбек няма да е престижно.

      Дани, преди доста време имаше една тема за ТЛК 80 и нейните алтернативи, в която съвсем открито и честно споделих недостатъците на модела според мен и моят опит (смених 4). След този пост не малко хора ми писаха и ми се обадиха да ми кажат как нямаме акъл (аз и други), че даваме толкова пари за толкова стари кошове, които пък на всичкото отгоре имат и недостатъци. Толкова за създаването на градските легенди.

      По темата с 3.0 H6 и клапаните - има газаджии във София, които се справят с уредбите и настройките така, че колата да следва заводските интервали за регулиране на клапани. Лесно се откриват, даже по форуми ги хвалят.

      Коментар


      • Re: От: Re: Субару Отбак или ...

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Цялата работа с това колко не стават, не вървят, харчат, греят и т.н. 3-литровите аутбеци е от една единствена тема в субару форума. Аз поне втора, трета и т.н. не успях да открия.

        Но щом за колегата е важно да минава бързо отпред пред останалите със стар Аутбек няма да е престижно.

        Дани, преди доста време имаше една тема за ТЛК 80 и нейните алтернативи, в която съвсем открито и честно споделих недостатъците на модела според мен и моят опит (смених 4). След този пост не малко хора ми писаха и ми се обадиха да ми кажат как нямаме акъл (аз и други), че даваме толкова пари за толкова стари кошове, които пък на всичкото отгоре имат и недостатъци. Толкова за създаването на градските легенди.

        По темата с 3.0 H6 и клапаните - има газаджии във София, които се справят с уредбите и настройките така, че колата да следва заводските интервали за регулиране на клапани. Лесно се откриват, даже по форуми ги хвалят.
        Така е Яро. Помниш и аз колко търсех семейна кола, даже и с теб си говорихме, питах и Злати и кой ли не. Лутах се без да знам какво искам. Тоест знаех но не намирах /3литров аутбек със si drive/. То не бяха аудита, бмв, патфайндер гледах, диско 3, гледах и чисто нови мазди, ходих в кия, хюндай. А бе пълна лудница и накрая купих нещо което през живота си дори не съм заглеждал, но 2 години пълна гаранция взеха превес. За сега съм много доволен, сравнявайки го със санта фе то на баща ми е на космически години и като поведение на пътя и като комфорт и като 4х4 през зимата. За Субару ще кажа че го карах 80 000 км без никакви забележки към автомобила. Никога не ме е оставял на пътя и зимата съм се прибирал без никакви проблеми. За мен Субарцето ми си остава с много добри чувства, най безпроблемния автомобил който съм имал. Забележка имам единствено към слабата динамика. Като мощност ми харесваше, качвах си се към бояна на 5 та с 50км в час. За 80 000 км съм сменил съединител, бобината, и биалетките. Съединителя не беше добре още като я купих.
        Субаро не е джип и не е нищо особенно, малко е спартански, но за мен здравината и 4х4 системата му са идеални. Пак бих си купил, но от моделите без рамка на стъклото. Яро мнението ми за газ го знаеш, никога няма да сложа, не за друго, но личното ми време е 0 минути, не мога да се занимавам с газова, знаеш че си иска поддръжката и е претенциозна.

        Коментар


        • От: Re: От: Re: Субару Отбак или ...

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Така е Яро. Помниш и аз колко търсех семейна кола, даже и с теб си говорихме, питах и Злати и кой ли не. Лутах се без да знам какво искам. Тоест знаех но не намирах /3литров аутбек със si drive/. То не бяха аудита, бмв, патфайндер гледах, диско 3, гледах и чисто нови мазди, ходих в кия, хюндай. А бе пълна лудница и накрая купих нещо което през живота си дори не съм заглеждал, но 2 години пълна гаранция взеха превес. За сега съм много доволен, сравнявайки го със санта фе то на баща ми е на космически години и като поведение на пътя и като комфорт и като 4х4 през зимата. За Субару ще кажа че го карах 80 000 км без никакви забележки към автомобила. Никога не ме е оставял на пътя и зимата съм се прибирал без никакви проблеми. За мен Субарцето ми си остава с много добри чувства, най безпроблемния автомобил който съм имал. Забележка имам единствено към слабата динамика. Като мощност ми харесваше, качвах си се към бояна на 5 та с 50км в час. За 80 000 км съм сменил съединител, бобината, и биалетките. Съединителя не беше добре още като я купих.
          Субаро не е джип и не е нищо особенно, малко е спартански, но за мен здравината и 4х4 системата му са идеални. Пак бих си купил, но от моделите без рамка на стъклото. Яро мнението ми за газ го знаеш, никога няма да сложа, не за друго, но личното ми време е 0 минути, не мога да се занимавам с газова, знаеш че си иска поддръжката и е претенциозна.
          Аз също карам 9 години, над 100 000 км на бензин и винаги задавам на газаджиите един въпрос: Вие като си хващате гадже, първо се интересувате дали може да кара по-икономична, примерно на фасул....?
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Покарай и прецени, един-два-три модела...Все някой ще ти хареса, а може и нито един...А отсега да правиш сметка за след 50 к.км Не знам...H6 и аз карах само на бензин и то 100 октана...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              П...H6 и аз карах само на бензин и то 100 октана...
              Защо?
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: Субару Отбак или ...

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Защо?
                Така ми харесваше вървежа, а разхода елиминираше разликата в цената . Освен това ненавиждам газ. Просто и ясно, нали ?
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Така ми харесваше вървежа, а разхода елиминираше разликата в цената . Освен това ненавиждам газ. Просто и ясно, нали ?
                  За газта, ясно. За 100 ми беше интересно.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    И аз докато карах само на бензин предпочитах 100 октана. Като пари идваше почти еднакво защото колата гори по-малко. А вървеше по-добре.

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Така ми харесваше вървежа, а разхода елиминираше разликата в цената . Освен това ненавиждам газ. Просто и ясно, нали ?
                      Защо?
                      Субаро добре се разбира с газ.
                      Необходим ти е истински модерен газов инжекцион, (българските са много , ама много далеч от модерни, освен по цената) и умен октан коректор .
                      Модерен , дори и полските газови инспекционни имат много функции за съвремени двигатели, включват бензинов такт за охлаждане, над определени обороти минават на бензин, четат шорт и лонг фуел трима, (българския по обд трие грешките )
                      Общо взето с хубав газов и качествени части (турски инжектори не са качествени) кадърен майстор , няма разлика в динамика на бензин и газ.

                      Коментар


                      • От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Така ми харесваше вървежа, а разхода елиминираше разликата в цената . Освен това ненавиждам газ. Просто и ясно, нали ?
                        Колко км навъртя с Н6 и какъв беше средният разход за този период?

                        Коментар


                        • От: Субару Отбак или ...

                          Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                          Колко км навъртя с Н6 и какъв беше средният разход за този период?
                          Аз съм си направил сметката когато е трябвало, според това какво на мен ми харесва ! Нека всеки постъпва както намери за уместно !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Аз съм си направил сметката когато е трябвало, според това какво на мен ми харесва ! Нека всеки постъпва както намери за уместно !
                            Просто се поинтересувах от среден разход и за какъв период е. Както и да е...
                            Ако на някой друг колега разхода и пробега не са тайна, моля да ги сподели.

                            Коментар


                            • От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                              Просто се поинтересувах от среден разход и за какъв период е. Както и да е...
                              Ако на някой друг колега разхода и пробега не са тайна, моля да ги сподели.
                              Чети назад, написал съм ги, вЕрвай ми, не е ЕЖК !
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • От: Субару Отбак или ...

                                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                                Чети назад, написал съм ги, вЕрвай ми, не е ЕЖК !
                                agogov, благодаря! Намерих мненията. И Daniel е писал също. Явно съм чел темата отгоре-отгоре.
                                За съжаление не ми е по джоба. Излиза, че годишно трябва да давам по 11-12 хил.лв. за сто октанов, вместо под 5 , досега , за малко бензин 95 и основно пропан-бутан. 6-7 хил.лв са доста разлика (за мен). Здраве да е!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X