Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Субару Отбак или ...

    Първите модели на Аутбек са 'Легаси-Аутбек' и разликата е в клиренса. Мисля идва след тези Легасита, чийто клиренс се променя с въздушни възглавници.
    Но това няма общо с темата.......
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Субару Отбак или ...

      Първоначално публикуван от denet Преглед на мнение
      ... желязна машина с проблеми с ръждата.Един няма без ръждясали вежди отзад. ...
      Ти остави веждите, те задните бомбета изгниват. Изгниват, ама едни хубави дупки стават, не само повърхностно. На приятелчето на '97-ма Легаси ги кърпиха ... и то добре поне лявото не се беше откъртило, че да могат да хванат ъглите и размерите.
      А най-готино се усеща това на бензиностанцията. Като отидеш да зареждаш бензин и той почне да тече върху задна дясна гума. Що ли? Щото и тръбата от гърловината до резервоара и тя е на дупки.
      Затова на Б13-ката е пластмасова (или някаква пластмасова сплав).
      За мен са 2 основните проблема на Субару - тънка ламарина навсякъде, не само вратите, а и бомбета и самите греди, и по-големия е, че няма кадърно антикорозионно покритие нацяло, а само по шевовете.
      Гледах на сина на шефа Аутбек-а '15-та - еми ... и там е същата история.

      Пак казвам, че не са лоши коли като цяло, но не е и нещо хипер-велико. Не я ли поддържаш ядовете са много повече от нормална кола.
      Единственото Субару, което аз лично бих си взел е Форестър 2.5Т автомат 2-ро поколение (около 2005-та).

      Коментар


      • От: Субару Отбак или ...

        Легасито, за което бях споменал , че имам наблюдения над него е 99-та 2,5 мотор 3-ка. Взехме го преди 6 г от Самоков и беше едно от най-евтините които се предлагаха на пазара. Няма ръжда. Отдолу скоро не съм го гледал. Бомбетата със сигурност са здрави.

        Коментар


        • От: Субару Отбак или ...

          Може. Дано няма ядове.
          От 3-то поколение нататък май са по-добре ламарините, ама пак не са цвете.

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Чудесна тема, зимна и актуална. Падне ли сняг започва да се обсъжда да купим ли Субару или не. Като собственик на две от тях и общо четири минали ми през ръцете мога да кажа следното- Субару или не, всеки автомобил може да бъде доволно ръждив или не в зависимост от региона, където е стопанисван и от последващата обработка. Всеки автомобил поддържан добре и според спецификациите, в добър сервиз и компетентни и лоялни служители може да изкара безаварийно толкова километри, в колкото инвестирате. За зимата, пролетта и есента Субару е чудесен компромис между цена, качество, сигурност и проходимост, давайки проходимост напълно достатъчна за тежки зимни градски условия и необработени шосета, както и черен ПЪТ, не говорим за гората и полето, където лек абтомобил няма място. Не държа на някакви шарении и съмнителни екстри, припоени по делтата на Меконг а на надеждна машина, която да ме транспортира от точка А до точка Б без проблеми и за време, колкото съм планирал и Субаруто, поддържано безкомпромисно отговаря на всички условия. Форестъра ми е на 16 години и има вид и поведение на кола, слязла преди малко от конвейра, същият вид има и другото возило. Годишно минавам между 20 и 30 хиляди километра, като средно за текущо обслужване и появили се дефекти и износвания давам по около 1000-1500 лева на година. С Аутбек поддръжката излиза приблизително толкова. Разбира се добро КАСКО. И още нещо, според лични наблюдения и мнения на хора, запознати с марката-най-добрите екземпляри са произведени до 2003 година

            Успех с решението и покупката !

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              Понеже, казах ,че се занимавам и с авто-части мога да кажа , че даже 2003 г. е добра година за добро качество. Моето мнение е , че след 1996г. година колите са повече на икономисти и калкулаторжии отколкото на инженери . Знам , че го няма старото качество. Навремето имаше модели със седем цифрен пробег.
              Интересното е обаче , че за в цяла Германия има 371 бройки за продаване - справка Мобиле.де. В БГ които сме в пъти по малко са 176 обяви.
              Или не се купуват, или не искат да ги продават
              Първа спирка
              http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...3&pageNumber=2

              Коментар


              • Re: Субару Отбак или ...

                Ами зима е 😂. Евентуално на пролет. Аз търсих за мен много време и след като нищо не намерих взех друго.

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                  ... Оказва се ,че наистина обаче , 3.0 мотора е проблемен и не е толкова динамичен колкото ми се искаше. Плюят го....
                  Рядко има ДВГ-та и автомобили, за които мненията да не варират от хард-кор поклони до плюене.
                  Та плюенето по форуми и тефтери си е малко или много относително и рядко показва истинските недостатъци или предимства на ДВГ.
                  От друга страна - всеки ДВГ е проблемен когато не се поддържа или се издевателства над него.

                  Моя H6 /MY2001/ го взех еФтино защото намирисваше на антифриз, нищо че дойде с пресен швейцарски ТЮФ.
                  С още по-ясно съзнание го чаках 4 г. да му изтекат водите, карайки го достатъчно издевателски по места, по които си карам и джипката.
                  Сега пък той ме чака да се натуткам и да му сменя гарнитурата /двете, разбира се /
                  Толкова за НЕздравия трилитров шестак.
                  Откакто го качих и на АТ гуми. спря и да ми пука когато карам по остри камъни и в дълбоки локви с неведомо дъно.
                  Сега... по принцип ....за мен автомобилът е инструмент за придвижване, а не фетиш.
                  Никога не бих купил/карал кола, на която каското за една година е колкото нелош Аутбек, но това си е въпрос на субективен избор на всеки.


                  Абсолютно съм съгласен с колегата:
                  Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                  .. Всеки автомобил поддържан добре и според спецификациите, в добър сервиз и компетентни и лоялни служители може да изкара безаварийно толкова километри, в колкото инвестирате. За зимата, пролетта и есента Субару е чудесен компромис между цена, качество, сигурност и проходимост, давайки проходимост напълно достатъчна за тежки зимни градски условия и необработени шосета, както и черен ПЪТ, не говорим за гората и полето, където лек абтомобил няма място. .......И още нещо, според лични наблюдения и мнения на хора, запознати с марката-най-добрите екземпляри са произведени до 2003 година ....

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    Бе то и аз съм съгласен, ма знаеш ли кой, какво е правил с колата преди ние да дойдем. Искам здрава кола 4х4. Фен съм на повечето коне. Не карам кой знае колко бързо, обаче е друго да минеш по-бързо отпред. Разбрах - 3.0 е малко труден за газифициране, защото се налага реглаж на клапаните на 50к, при 2,5 не е така. До 2003-та е по-добрият избор. Автомата ми препоръчахте. Да гледам за ръжда по резервната гума и бомбетата. Ще го измисля. Ще ви метна една снимка на колата само да покажа , че съм сериозен.
                    Благодаря !

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      Ако ти харесват повече коне, 2.5 с автомат ще ти е муден. Та да не кажеш, че не сме те предупредили.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • Re: От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Ако ти харесват повече коне, 2.5 с автомат ще ти е муден. Та да не кажеш, че не сме те предупредили.
                        Потвърждавам. Не че тройката е самолет но е много по добре.

                        Коментар


                        • От: Субару Отбак или ...

                          Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                          ... Да гледам за ръжда по резервната гума и бомбетата. ...
                          И по гредите отзад

                          Б12 - 3.0 е 209 коня с 4 степенен автомат, а Б13 3.0 е 245 коня с 5 степенен.

                          Коментар


                          • От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Потвърждавам. Не че тройката е самолет но е много по добре.
                            Това нарочно не го казах, за да ме бият тройкаджиите.
                            Последно редактирано от Jimi; 21-01-17, 18:16. Причина: Грешен цитат
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Re: От: Субару Отбак или ...

                              Пфффф. Е нали тройката беше по-проблемна. Аз тройка искам. Ама нали на 50000 трябвало мотор да се вади за регулиране на клапани. Не ми се занимава на всеки 2 години мотор да вадя.

                              Коментар


                              • От: Re: От: Субару Отбак или ...

                                Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                                Пфффф. Е нали тройката беше по-проблемна. Аз тройка искам. Ама нали на 50000 трябвало мотор да се вади за регулиране на клапани. Не ми се занимава на всеки 2 години мотор да вадя.
                                Аз бих те посъветвал, това да ти е последния аргумент, като купуваш кола. Даже не знаеш дали ще ти хареса, а мислиш за нещо след 2 години.
                                Вземи си трилитровия, покарай на бензин, вижте се дали сте един за друг и после останалото.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X