Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Субару Отбак или ...

    Всъщност фенщина конкретно в тази тема аз не видях, но може би съм чел в диагонал.
    Имаше малко и смислени мнения, също и апели да се придържаме към техническата дискусия и в голяма степен мнения на хора, които са виждали, слушали и гледали информация за Субару, което подразни всички останали включително и мен. Големи момчета сме за да викаме Левски, Оле!, нали?

    Коментар


    • От: Субару Отбак или ...

      Друга широко разпространена заблуда е колко са скъпи за поддръжка.
      Цените на частите са съпоставими с останалите, като бонус е, че рядко се налага купуването на нещо различно от консумативи.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Субару Отбак или ...

        Да, за градска зима са много добри автомобили. Хем е лек автомобил, хем движи четирите колела и има клиренс една идея по-голям от на обикновено комби.
        Точно затова и братушките са им големи фенове - за непочистени пътища, утъпкан сняг и прочие зимни "хубавинки" - са супер. Имат едно 4х4 дето не го бараш и не го мисли и си е там постоянно.
        За градски апокалипсис са си идеални.
        Извън пътя - само на черен път и по полянки. Другото е извращения от фенщина.

        Твърдо бях решил да вземам Forester или Outback до 2003-а, точно за тези нужди. Проблема е, че жена ми твърдо беше решила, че тия "грозотии" не ги иска. Та компромисно се спряхме на Outlander първо поколение. На практика е същото като Forester и като задвижване, и като габарити. Даже гние по същият начин. За града е перфектно, особено сега, когато изринатите паркинг места са кът. Извън пътя няма място за него.


        За съжаление CakiD не е уточнил за какво му е автомобила, което е предпоставка за такива "сражения" в темата. Също така се вижда, че май интереса към отговори му е малък, в предвид последващото му "участие" в дискусията. Язък за всичките емоции и нападки... пролятата слюнка и изтрити клавиатури.
        Но търсенето на "семеен автомобил" и "паркетник", намеква, че возилото ще се ползва ежедневно в града и евентуално за почивката в Гърция. Та и Outback ще свърши добра работа.
        Като гледам обаче разхвърляният набор от модели, както и историята с предишни BMWта (където фенщината е субаруподобна), то най-вероятно нещата ще залитнат към малко по-голям бюджет и X5.
        Последно редактирано от Vitku; 18-01-17, 10:58.

        Коментар


        • От: Субару Отбак или ...

          Субару има много добри качества.
          Забравих обаче да спомена за един стандарт при Субару, което за съжаление с много малки изключения други автомобили нямат - бавни скорости.
          Ето за това предлазполага за по-смели забежки в безпътието и резултата е справяне в повечето случаи.
          Поздрави!
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
            Субару има много добри качества.
            Забравих обаче да спомена за един стандарт при Субару, което за съжаление с много малки изключения други автомобили нямат - бавни скорости.
            Ето за това предлазполага за по-смели забежки в безпътието и резултата е справяне в повечето случаи.
            Поздрави!
            Бавни имат само тези с ръчка. Досега по никой начин не ми се е налагало използването на бавни. В безпътица тази кола няма кой знае каква работа, освен ако не е прежалена. Просто идеологията и е различна. Това че може да мине отнякъде не я прави офроудър. Иначе с Аутбек 2.5 съм постигал разход, над този на бензиново Паджеро.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Бавни имат само тези с ръчка. Досега по никой начин не ми се е налагало използването на бавни. В безпътица тази кола няма кой знае каква работа, освен ако не е прежалена. Просто идеологията и е различна. Това че може да мине отнякъде не я прави офроудър. Иначе с Аутбек 2.5 съм постигал разход, над този на бензиново Паджеро.
              Ми ... според мен си в грешка, дълбока.
              Кво по дяволите тогава е форестър и защо го кръщават така.
              А клиренса на форестър да си виждал случайно?
              Да седи на пътя?
              Нещо се съмнявам....
              До болка ми е ясно че бавните са само при ръчката, и то не при всички ако не знаеш, дори Форестъра с турбо е без бавни.... Седаните също са лишени от тази екстра, защо ли?
              А това че не си ползвал бавните не говори добре за теб като шофьор ще ме прощаваш....
              Най редовно на пътя съм го карал както карам камион - на 2 или 3 и съм редувал бързи/ бавни.
              Може някой ден да пробваш, и предполагам тогава ще разбереш.
              Напротив, точно това че може да мине отнякъде я прави офроудер....
              За разход и Субару не ми се коментира....
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • От: Субару Отбак или ...

                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                Ми ... според мен си в грешка, дълбока.
                Кво по дяволите тогава е форестър и защо го кръщават така.
                А клиренса на форестър да си виждал случайно?
                Да седи на пътя?
                Нещо се съмнявам....
                До болка ми е ясно че бавните са само при ръчката, и то не при всички ако не знаеш, дори Форестъра с турбо е без бавни.... Седаните също са лишени от тази екстра, защо ли?
                А това че не си ползвал бавните не говори добре за теб като шофьор ще ме прощаваш....
                Най редовно на пътя съм го карал както карам камион - на 2 или 3 и съм редувал бързи/ бавни.
                Може някой ден да пробваш, и предполагам тогава ще разбереш.
                Напротив, точно това че може да мине отнякъде я прави офроудер....
                За разход и Субару не ми се коментира....
                Поздрави!

                Съвсем, ама наистина съвсем случайно познавам тези автомобили добре (със сигурност по-добре от теб) и откъм експлоатационни характеристики и откъм анатомия и физиология, та по-полека с комсомолския плам и младежкото дръзновение.
                Ако можеше да минава "отвсякъде" едва ли щях да имам и джипки... Това, как ти караш Субару по пътя, и как ползваш демултипликатора едва ли е еталон за правилна експлоатация. Пробвай с форума на VAG или Субару форума - ще срещнеш разбиране.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  Вагина никога съм нямал, няма и да имам.
                  В Субару форума добре ме знаят.
                  Ми я ми кажи ти отворко, като толкоз добре ги поназнайваш тез коли, къде по дяволите се намира демултипликатора на Субару.
                  Щот Субару таквоз нещо няма.
                  За справка мое се поинтересуваш каква е дефиницията и тогава да ползваш терминология, дето май не ти е силата...
                  Малко съм машинен инженер, та поназнайвам това онова.
                  И айде ако обичаш не ми споменавай за някви си комсомолски неща, щот някои мое се засегне....
                  Никой не ти сравнява Субару с джип, ако това не си разбрал не знам за кво пишеш тука.
                  Но мога да ти кажа, че субару има предимства пред джипа в доста ситуации.
                  Ти като си толкоз отворен и с толкоз опит сигурно ще се сетиш....
                  Без Поздрави тоз път!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Имам съвсем непосредствени наблюдения на 4 легасита, един форестър, една Импреза, един Аутбек и една Трибека.
                    Това е може би най-преекспонираната марка. Съвсем не са лоши автомобили - напротив, с изключение на Трибеката, която си е откровено говно, но им се приписват едва ли не извънземни качества. За зимни ПЪТНИ условия са просто великолепни. Това, че се трошали, сутрин обед и вечер е откровена глупост.
                    Нито са по-качествени, нито по-некачествени от който и да е японски автомобил от съответното поколение. При тези коли ми е е странно, че първо гният силовите елементи по окачването (носачи, шенкели и т.н.) а след това ламарините. На всички модели, поне на мен не ми харесват спирачките - и като изпълнение и като ефективност.
                    Посредствена динамика, относително висок разход и лоша инерция, което е обусловено от конструкцията на автомобила.
                    Карам едно легаси, когато не карам Ландкруйзер. Ако пътните условия са добри, обаче няма сила, която да ме качи от мерцедес в субару.

                    На мястото на колегата бих си оставил и мерцедесите. Като надеждност са на светлинни години и от Субару и от всичко останало. Ако идеята е високопроходим автомобил, по-добре нещо по-високо. Ако все пак държи на Субару, за предпочитане е запазен екземпляр от по-стара модификация. Лично за мен, най-добър е 2.2. Автоматите са безпроблемни, диференциалите също. При РК има и бавни.

                    В никакъв случай няма да ги продам.
                    Сега ги видях тези 2,2 Subaru Legasi II (BG ,BD) 07.94-03.99г 128 и 131к.с. Интересното е, че няма Оутбек с такъв мотор.

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      А каква е разликата между демултипликатор и "бавни"?
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                        Да, за градска зима са много добри автомобили. Хем е лек автомобил, хем движи четирите колела и има клиренс една идея по-голям от на обикновено комби.
                        Точно затова и братушките са им големи фенове - за непочистени пътища, утъпкан сняг и прочие зимни "хубавинки" - са супер. Имат едно 4х4 дето не го бараш и не го мисли и си е там постоянно.
                        За градски апокалипсис са си идеални.
                        Извън пътя - само на черен път и по полянки. Другото е извращения от фенщина.

                        Твърдо бях решил да вземам Forester или Outback до 2003-а, точно за тези нужди. Проблема е, че жена ми твърдо беше решила, че тия "грозотии" не ги иска. Та компромисно се спряхме на Outlander първо поколение. На практика е същото като Forester и като задвижване, и като габарити. Даже гние по същият начин. За града е перфектно, особено сега, когато изринатите паркинг места са кът. Извън пътя няма място за него.


                        За съжаление CakiD не е уточнил за какво му е автомобила, което е предпоставка за такива "сражения" в темата. Също така се вижда, че май интереса към отговори му е малък, в предвид последващото му "участие" в дискусията. Язък за всичките емоции и нападки... пролятата слюнка и изтрити клавиатури.
                        Но търсенето на "семеен автомобил" и "паркетник", намеква, че возилото ще се ползва ежедневно в града и евентуално за почивката в Гърция. Та и Outback ще свърши добра работа.
                        Като гледам обаче разхвърляният набор от модели, както и историята с предишни BMWта (където фенщината е субаруподобна), то най-вероятно нещата ще залитнат към малко по-голям бюджет и X5.
                        Посочих и то ясно. Жена ,дете,куче. От 5 км. градско до 1000 селско. Това е ! Никакъв оффроуд. Нямам време просто за хоби ( би било добре вече да си намеря),няма риба,няма лов. Снощи се опитах да поставя снимки от района но уви - нещо не можах да се справя. 100 км извънградско беше сериозно изпитание за задно предаване.
                        Колкото за X5? Миналата година ходихме да караме джетове. Джипа-Х5-потъна до където можеше да потъне в пясъка. Аз който никога не съм харесвал Ваг групата мога да кажа , че признах Тоарега за джип. Закачи БМВ-то с джета който беше във водата и ги измъкна.
                        Колкото до бюджета , не го мисли.
                        Ни най-малко имам Субару фенщина или БМВ почитател. Работил съм 11 години в сервиз и май пак толкова в магазин за авточасти. Уточних, че не съм бос . Много исках Лексус, Мурано или Оутлендър. Паркетници ! Градът е малък и ни най-малко е пълен с въпросните модели. За това попитах !
                        Колкото до отговорите , не знам защо всичко минава през модератор и затова се бави, а и дразни.
                        Не знам защо и точно с какво Ви провокирах.

                        Коментар


                        • От: Субару Отбак или ...

                          Има разлика между демултипликатор и демултиплициране.
                          Първото е съвсем отделен агрегат.
                          Има си термини - четете си ги.
                          Колега, погледни МЛ.... никой не го споменава.
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                            Вагина никога съм нямал, няма и да имам.
                            В Субару форума добре ме знаят.
                            Ми я ми кажи ти отворко, като толкоз добре ги поназнайваш тез коли, къде по дяволите се намира демултипликатора на Субару.
                            Щот Субару таквоз нещо няма.
                            За справка мое се поинтересуваш каква е дефиницията и тогава да ползваш терминология, дето май не ти е силата...
                            Малко съм машинен инженер, та поназнайвам това онова.
                            И айде ако обичаш не ми споменавай за някви си комсомолски неща, щот някои мое се засегне....
                            Никой не ти сравнява Субару с джип, ако това не си разбрал не знам за кво пишеш тука.
                            Но мога да ти кажа, че субару има предимства пред джипа в доста ситуации.
                            Ти като си толкоз отворен и с толкоз опит сигурно ще се сетиш....
                            Без Поздрави тоз път!
                            По ред
                            Репродуктивните ти органи са си изцяло твоя грижа.
                            Къде те знаят слабо ме интересувa.
                            Колите познавам, разбира се от дъвките "BI-BIP" и"Тurbo". По-сериозни познания добих от тунинг.бг
                            Дали има или не отделен агрегат в случая не е интересно. ФУНКЦИОНАЛНО има демултипликатор.
                            Ти може да си "малко инженер" но аз СЪМ инженер. Поназнайвай си на спокойствие - аз ЗНАМ.
                            Какво да обичам, не може да ми вменява никой и ако иска да се засяга, ако иска да се гръмне.
                            Не сравнявам субару с джип, щото имам по няколко и от двата вида та си позволявам да им знам свойствата.
                            Да - субару има предимства пред джипа - факт
                            Отворен съм колкото - толкова, но с рационални доводи. Друго си е да си отворен като гъз пред военна комисия в името на фенщината.
                            От поздравите ти, майка ми не се вълнува особено.
                            Бъди здрав
                            Последно редактирано от Scrapheap; 18-01-17, 20:28.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                              Градът е малък и ни най-малко е пълен с въпросните модели. За това попитах !
                              Не знам защо и точно с какво Ви провокирах.
                              Колега, проблемът далеч не е в тебе. Ти съвсем коректно си пусна темата с надеждата да избереш твоя автомобил, но както става по традиция, нещата хванаха в различна посока...

                              Коментар


                              • От: Субару Отбак или ...

                                Понижаващата предавка е на практика демултипликатор, па макар и вграден в скоростната кутия. Не е задължително демултипликатора да е отделен агрегат, ама както и да е...
                                Извинявам се за спама и нищо лично!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X