Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

    Колеги,

    може ли някой с WJ 4.0 да сподели как му се държи перката на радиатора /тази, която е с виско/. При мен, незвисимо от външната температура, перката си върти на доста високи обороти и в този арктически студ не позволява на колага да загрее напълно, стрелката за температурата стои м/у средата и първата чертичка. Ако трябва да се изразя лаишки - така се върти перката, че в двигателния отсек си е виелица.

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

    Така трябва да бъде! А за загряването има и термостат. Ако достигаш 85 градуса значи всичко ти е ОК! Днес при -23 градуса по околовръсното със 100км/ч при мен държи стабилно 83-85 градуса на око!

    Иначе за виелицата от перката, при мен е същото!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

      Ако средата е 90 градуса, то и при мен е на около 85.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

        Средата е 100 градуса При мен е 210 фаренхайт. Та за това съм толкова начетен кога какви са градусите.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

          Благодаря ти много! Все ми се струваше странно перката да върти толкова усилено при такива минусови температури, ама, нейсе! Явно няма да купувам виско...

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

            Пробвай с вестниковия тест.

            Имай предвид че виското докато седи е силно зацепено. Няколко секунди или десетки секунди след завъртането охлабва.

            И обикновено умират наобратно - спират да зацепват. Освен ако някой не го е ремонтирал с рапидка.

            И да, въпреки термостата виското може да е причина двигателят да не загрява - при сегашните температури двигателят осезаемо се охлажда и през собствения си корпус.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

              Тестът със списанието бе направен успешно от дедо Владо миналата събота, при което перката спря. Със зор, но спря...

              Все-пак исках да питам притежателите на джипове със същия двг. как се държи при тях, защото продължава да ми е странно това поведение. На предишната ми кола при, едвам се въртеше, доколкото помня...

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

                Там просто не е работело най-вероятно.

                Това което трябва да се отчете с внимание е факта че перката е метална! Теглото и е значително по-високо от аналога и от пласт маса. Съответно самия виско съединител е по-як. Утре трябва да снимам къде ми е температурата така също мисля че ще е много ясно за какво става дума. Позволявам си малко по-смело да се изказвам за температурата заради факта че купих джипа със счупен мотор! Имаше чисто нов воден радиатор, и ел.перка, аз смених още термостат и добавих виско съединител, и сложих перфектна водна помпа. Практически мотора съм го ремонтирал аз самия, затова смятам че от към температура работи така както е замислен. Лятото не минава 95 градуса, но влиза в толкова само с причина иначе около 90.
                Обяснението го пиша за пореден път само заради мита че 4.0 трябва да работи в 100 градуса! Ако е бил мотор за 100 градуса нямаше да му предписват 5в-30 масло!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Охладителна система WJ 4.0

                  We own 3 Jeeps with the I6 4.0 and they all run 200-210. Never overheated.
                  взето от тук: http://www.jeepforum.com/forum/f11/4...rature-278026/

                  значи м/у 95 и 100 градуса по целзий е нормалната температура.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X