Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с информация за Технотест!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ с информация за Технотест!

    Здравейте на всички и за много години!!!

    Искам да попитам дали някой може да ми съдейства как да се справя с Технотест.
    Става дума за следното...... преди 15 години си бях наумил да направя нещо и тъй като съм един от малкото които се опитват да го направят както трябва реших да тръгна по пътя и преди да започна какво и да ереших да се консултирам с съответните хора.
    Бях си купил една витара и 2 пежа 205. Два много специални за мен автомобила.
    Идеята беше да мотирам купето на пежото в/у шасито на витарата.
    Тогава обаче господата от Технотест ме видяха хлапак на двайсет и няколко и ми обясниха, че те немогат да узаконят подобно нещо. След няколкото ми опита да разбера какви са им точно съображенията подигравателно ми казаха, че нямали дори и тестове за подобно нещо и нямало кой да измисли подобни тестове.......както и да е. Отказах се и продадох всико защото не исках да влагам в постигането на цел на която да не мога да се радвам пълноценно.

    Минаха се 15 години и сега съм повече от всякога решен да постигна тази моя идея( дори за някой да е безмислена).

    Обръщам се първо към вас тъй като имам изключително мнение за повечето хора тук.

    Въпросът ми е някой има ли нещо с което да ме посъветва преди отново да посетя господата........
    Предвид енергията която ще се вложи в реализацията на проекта не искам да хабя от креативизма си :-) за решението на тези административни проблеми.

    Ще съм благодарен за всякакви съвети.

    Поздрави

  • #2
    От: Помощ с информация за Технотест!

    Няма решение. Те нямат правомощия да одобрят такова нещо. И да имат, пак няма да го одобрят. Проблемите на изобретателите са им последна грижа. Някой лев странично пак си докарват от ремаркета, колесари и други подобни. Сладка служба, доволно кинти. Що им е да се занимават с теб? Съжалявам.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ с информация за Технотест!

      Снощи доста се рових във форум и попаднах на подобна информация ( подобни проблеми ) от хората които се опитват да направят нещо!!!
      Много странно ...... минали са 15 години а идиотщината същата.
      Аз знам поне два други начина да го направя, но парите просто не си струват и се надявах, че все нещо се е променило....

      В естеството на работата ми е да управлявам хора и процеси и направо се побърквам когато някой ми каже "не може"............

      Оставам в очакване все пак да излезе някаква друга информация от тук след това пак при господата в Технотест да си говорим.
      С интерес ще очаквам да ми обяснят каква е разликата между това да сменя мотора с ел. двигател ( което е позволено) и да закрепя самоносещо купе към шаси( което не е позволено). Ясно е че има разлика, но при двата процеса има толкова много конструктивни промени за които те нямат идея как да са сигурни, че няма да доведат до проблеми....

      Допълвам питането....
      Някой има ли идея кой е органа който ги контролира...... да започна и там да ръчкам?!

      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ с информация за Технотест!

        най-лесно, взимаш си ена Витарка и си я регистрираш на твое име и от там почваш да си правиш квото ти е кеф. правил съм Волга върху шаси от руска джипка, съжалявам че нямам снимки да ти покажа. Регистрирана Волга сложихме и номерата и нямаше проблеми; Действай смело, тия повечето на прегледите като ти се наложи да я минаваш не са в час и не знаят как изглеждат повечето коли, а и не им обръщат внимание.Реално ти няма да нарушиш конструкцията на Витарата, малко ще и промениш фасона по твое виждане- наречиго фейслифтов тунинг.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ с информация за Технотест!

          Първоначално публикуван от KoKoUaz Преглед на мнение
          ...
          В естеството на работата ми е да управлявам хора и процеси
          Ако работата ти беше да конструираш машини щеше да се побъркваш от повече работи.

          Смяната на двигателя, било то и с електрически, колко е по-проста от смяна на носещата конструкция ще ти разказваме само ако действително те интересува.

          С подобни "събрани съчинения" е пълно, даже и тук във Форума. Всички те имат две общи неща:
          1. абсолютно са незаконни
          2. само авторът им може да ги управлява, при това не винаги безопасно

          Това, което си намислил се узаконява не като изменение, а като нова конструкция. В България въобще няма действащи норми за това (поне за леки коли, за камиони примерно има).

          Коментар


          • #6
            От: Помощ с информация за Технотест!

            Защо приемаш, че това което искам да направя е променя носещата конструкция?!?

            За мен (абстрахирайки се от всииииички подробности) аз не пипам окачване, двигател, спирачки.......теоретично, ако демонтирам купето и закрепя някъде волана педалите и една седалка пак мога да се движа....!
            Логически погледнато при правилно монтиране( без отслабване на купето, което само по себе си е самоносещо) на купето би трябвало да получа много по- здраво от оригинала МПС.
            Аз съм абсолютно съгласен ( и това им го предложих ) да се направят консултации със машинни инжинери ( чак толкова няма да пестя!!!)
            ( дори някой ден да се ядосам да го направя после да го метна на едно ремарке до Англия да го регистррирам и да го върна пак бих се консултирал с инжинери, но както казах и по горе тези 2-3 хил. допълнително биха били малко в повече)

            Това с което започнах е че искам да се наслаждавам пълноценно( да е редовно документално) на това което бих направил, тъй като това предполага да се кара и по улиците не бих си позволил да създава и най малка опасност на пътя!!!!

            Интересно как ми позволяват да събера купчина ламарина да я сложа върху мост и за това ми дават регистрация ( говоря за изработка на ремарке)

            Благодаря на всеки за отделеното време и коментари.
            Бих се радвал на още.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ с информация за Технотест!

              Днес разговарях с човек, който започна да внася повече яснота по въпроса и разбрах защо използваш израза "конструктивни промени" и дори направихме една консултация по телефона........
              Не знам дали дали да се радвам или да ми е по- мъчно от това което разбирам.
              Имам предвид, че може би не Технотест а Декра или Тюв ( за които не знаех че ги има в България) могат да ми помогнат( поне има светлина в тунела), но......... започва да ми проблясва, че това което съм решил да правя дори и да намеря точния път ще струва много пари в такси и т.н., определено повече от колкото си представях........ но нищо, продължавам и в най-скоро време ще си организирам с някой представителите и ще започна да чета малко повече.....
              Факт е, че започва да ми става интересно...

              Коментар


              • #8
                От: Помощ с информация за Технотест!

                Първоначално публикуван от KoKoUaz Преглед на мнение
                ...
                Логически погледнато при правилно монтиране( без отслабване на купето, което само по себе си е самоносещо) на купето би трябвало да получа много по- здраво от оригинала МПС.
                Твоята логика силно се разминава с логиката на съпромата. Аз нямам претенции да съдя коя е по-вярната, знам само че в нормативните документи е разписано да се следва втората.

                Самоносещото купе затова е самоносещо, за да се носи самичко върху окачването, а не на болтове на пода и в някои случаи даже да се откъсне от колелата, ако види зор. Това обяснява защо като затъне в калта някоя лека кола, изваждането е доста по-трудно от изваждането на джип. В лошите случаи се откъсват някои работи - примерно буксирната кука или някое колело.

                Самоносещото купе е доста по-тежко от джиповото което седи на рама. Това води до голяма приведена маса и голяма енергия на колебанията между едното и другото, както и склонност към разделяне на конструкцията на две при екстремни натоварвания.

                Те в Англия наистина лесно регистрират самоделки ама не е съвсем сигурно че регистрират съвсем всичко.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ с информация за Технотест!

                  Здравей,

                  По начина по който обясняваш ( за което много благодаря) разбирам, че е въпреки, че успях да изкарам съпромата има много неща, които не съм научил!!! :-)
                  Отвори огромно поле за размисъл......
                  Започвам да търся информация за тежестта на двете купета за потвърдя за разликата. Като плюс обаче ( казвам го малко резервирано, защото моята логика , както стана ясно си само моя...:-) ) отчитам, че повечето ( в това число и ватарското) джипови купета са по- високи. Ако си служа правилно с терминологията и моята логика с по- ниско купе би трябвало да смъкна центъра на тежестта, което е и плюса в случая..?!

                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ с информация за Технотест!

                    Все пак не мога да се сдържа да питам за смисъла от цялата работа. Айде ОК ако ти е кеф да хванеш флекса и да си направиш незаконен Франкенщайн за полето, няма лошо.
                    Ама тия разправии с чиновници не разбирам на кого може да са приятни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ с информация за Технотест!

                      Първоначално публикуван от KoKoUaz Преглед на мнение
                      ...отчитам, че повечето ( в това число и ватарското) джипови купета са по- високи.
                      Вземи един сантиметър и провери.

                      Впрочем, мога да те зарадвам с още един аспект на лека кола на джипово шаси - от собствен опит върху 2-3 такива самоделки в които съм се качвал.

                      Не виждаш къде караш.

                      Имаш муцуна на колата и стойка на водача напълно несъответни на височината и муцуната ти скрива много метри от пътя напред.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ с информация за Технотест!

                        И още един аспект. На повечето жипки шасито не е кораво и се гъне яко. Като сложиш самоносеща конструкция отгоре става малко сложно.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ с информация за Технотест!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Вземи един сантиметър и провери.

                          Впрочем, мога да те зарадвам с още един аспект на лека кола на джипово шаси - от собствен опит върху 2-3 такива самоделки в които съм се качвал.

                          Не виждаш къде караш.

                          Имаш муцуна на колата и стойка на водача напълно несъответни на височината и муцуната ти скрива много метри от пътя напред.

                          Еееееее това вече не е добре.........

                          Иначе тук случайно попаднах на нещо:


                          https://www.youtube.com/watch?v=9TTeVlA97Gs

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ с информация за Технотест!

                            Първоначално публикуван от KoKoUaz Преглед на мнение
                            Еееееее това вече не е добре.........

                            Иначе тук случайно попаднах на нещо:


                            https://www.youtube.com/watch?v=9TTeVlA97Gs
                            А! Как са колесните бази на Витара и на Пежо 205 ?

                            То се оправя де. Ей ги, и на пандичката муцуната и купето са скъсили. И много са рязали и заварявали. По този повод радиаторът май че са го сложИле нЕкъде изотзадзе.

                            И да, както търтея правилно отбеляза, имаш меко шаси срещу повече или по-малко твърдо купе. То на Витара не е чак толкова меко де.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ с информация за Технотест!

                              Хм... А няма ли да е по-лесно (в това число и документално), ако се напрви един 'лек' лифт на Пежка? С последваща подмяна на някои дребни агрегати като скорости, раздатки, мостове и т.н...
                              Преди няколко години, случайно видях как едни пичове бяха направили много сладко плажно бъги. За целта, бяха използувало почти цяла предница от Хонда Сивик - на въпроса И ЩО? - отговоърт беше: за да мине регистрация - тая муцуна е минавала краш тест и прочее. не знам доколко има значение, но бъгито си беше с номера.


                              А за процедурата на Технотест и въобще цялата ситуация... нямам думи... цензурни...
                              Тотатлен Параграф 22 и малко оттатък. Не може, щото нямаш технотест, а технотест нямаш, щото не може...
                              Бас държа, че каквото и да сътвори колегата, ще е по-безопасно от една разпрана сиганска жугулка, натикана с 400 кила зеле и движеща се със стотина километра в час по надолнището...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X