Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с информация за Технотест!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ с информация за Технотест!

    Трепят се двама - трима на ден, усреднено, дето българи зад волана като бройка няма и за средно голям европейски град. Книжка се дава и на маймуна, ако преди това я избръснеш. Имаме от най-голямата смъртност от ПТП на калпак население.
    УАЗ идва фабрично с неадекватни спирачки, ама напълно законни се търкалят с хиляди.
    Не съм чул и за една катастрофа, причинена от неграмотно преправяне.
    Ама Технотест не дава нещо повече от ремарке! Наети са да казват "не може", "няма начин", и да прибират по хилядарка за американска кола дето мигачите и са отстрани!
    Аз искам да си направя частен Технотест, ама... те са като нотариусите и ЧСИ!
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 14-01-17, 20:15.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ с информация за Технотест!

      Такаа, понеже надали всички четат швеЦки да видим в ЮК какво пише за единични бройки коли:

      Although the same items are inspected as in type approval, they are not inspected in the same way.
      The examiner will, in the case of certain items, conduct an engineering assessment. This check will be
      in the form of either a visual inspection or a simple test on the vehicle to ensure, as far as practicable,
      that it complies with the regulations.

      The inspection will be limited to parts of the vehicle which can be easily seen without the vehicle
      having to be dismantled. However, the presenter may be asked to open lockable compartments and
      remove engine covers, inspection/access panels, trims or carpeting. This is to allow access to items
      subject to inspection. In addition, as vehicles are inspected individually, the tests are not destructive
      or damaging to the vehicle in any way.

      Уау - не искат бумаги
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Помощ с информация за Технотест!

        Първоначално публикуван от KoKoUaz Преглед на мнение
        Точно това ми казаха преди 15 години........ Добре де, аз съм съгласен за това, че не може и не трябва да се пускат всякакви самоделки на пътя, но защо някой не реши да се "нагърби" и да си заслужи заплатата и симпатиите на хора, които искат да направят нещо креативно( според мен не съм единствения). Според мен огромна част от от автомобилите на участниците в този форум ( и не само) имат къде повече къде по-малко изменения, които да се нуждаят от подобно сертифициране........

        Ясно ми е, че както казваш в България много малко хора вършат нещо с по-висша цел и почти нищо не може да накара останалите да свършат нещо допълнително освен ако някой не ги принуди. Ясно ми е че това е безбожно много труд дори и за хората на които това им е работа. И докога така....?
        Както каза колегата "turtey" има много елегантен начин това да стане. Убеден съм, че ако има ясен сертифициращ път много хора ще се стараят да го следват( въпреки, че сме Българи) а и ще е по лесно и за хората които си слагат подписите.......въпреки че къде къде е по- лесно изобщо да не слагаш никакви подписи респективно" главата в торбата"!!!
        И сега положението не е по различно от преди 20 години и си има причини за това . Да речем закарваш самоделката в Технотест колегите почват да гледат и да задават въпроси : Кой проесктира това окачаване ? От каква стомана е тази щанга ? Кой е извършил заваръчните работи и правоспособен ли е ? Къде са чертежите и изчисленията ? Все въпроси на които едва ли можеш да отговориш .
        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Ама Технотест не дава нещо повече от ремарке! Наети са да казват "не може", "няма начин", и да прибират по хилядарка за американска кола дето мигачите и са отстрани!
        Технотест като всички останали държавни институции работи на базата на някаква нормативна уредба . Добра или лоше те могат само да я спазват . Не ги защитавам но след като закона не ти е дал възможност като длъжностно лице да кажеш да няма как да го кажеш .
        Последно редактирано от sek.1; 14-01-17, 20:52.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Помощ с информация за Технотест!

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          И сега положението не е по различно от преди 20 години и си има причини за това . Да речем закарваш самоделката в Технотест колегите почват да гледат и да задават въпроси : Кой проесктира това окачаване ? От каква стомана е тази щанга ? Кой е извършил заваръчните работи и правоспособен ли е ? Къде са чертежите и изчисленията ? .. .
          Аз доколкото разбрах иска да ползва готово шаси, не да сглобява нов модел кола.
          Не ги защитавам но след като закона не ти е дал възможност като длъжностно лице да кажеш да няма как да го кажеш .
          От думичките "закон", "длъжностно лице", "компетентни органи" и т.н. ми се повдига. Определения за колективна безотговорност. Думички изпразнени от смисъл. Чиновник, назначен да прибира космически суми за нищо, и да вика "не може! И Технотест са най-малкото зло.
          И все пак ми се види неправилна ситуацията, че на практика нямаме "законна" за пред "органите" пътека да си тунинговаме колите. Не съм чул и един да си е лифтнал законно "жипа".
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 14-01-17, 21:06.

          Коментар


          • #50
            От: Помощ с информация за Технотест!

            Виж....разбирам те перфектно.....
            Моята идея е точно в това....... да се създадът правила...... Ако искаш да си направиш броня, да е на съответната височина със следдните свойства и т.н. Ако искаш да смениш фаровете, да са със следния сертификат и да бъдат разположени в съответните граници ( като размери) и т.н.

            Ако такива правила съществуват аз ще преценя мога ли да ги изпълня или не...... и смятам, че така е редно. Също така ще е по- лесно за сертифициращите органи, но пак казвам по- лесно е да не се прави нищо......

            Според теб някой следи ли когато някой си е направил ремарке каква ламарина е използвал, дали заварките са изпълнени по правилния начин. Дали коша е закрепен достатъно устойчиво към оста......От какъв материал да болтовете които ги закрепват......
            ( но това се сертифицира!!!!!)

            Да не започвам с подобни въпроси когато става дума за подмяна на мотора с ел.Двигател....( пак има вариант законно кола след подобна промяна да се движи по пътя) Това което е записано в закона е само, че всички компоненти, които се влагат трябва да имат съотвените сертификати.......

            Ако беседата продължи ще събера достатъчно аргументи с които да потърся начин това да се промени...

            Интересното е, че подобен проект силно може да развълнува хора с техническа мисъл, но също така да ги накара да избят като попарени ако ги накараш да помогнат!!!!!!!!!

            Коментар


            • #51
              От: Помощ с информация за Технотест!

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ...А най просто е да се тества колата по Н параметъра, което и имах предвид под "валяците".

              Всъщност, ако може да мине гтп би трябвало да е достатъчно (не и при нашето ниво на гтп де)...
              По-нагоре се опитвах да намеква, че това което може да бъде измерено "на валците" в пунктовете за ГТП е дали проверяваното МПС отговаря на някакви предварително уточнени критерии. И е крайно недостатъчно. Реално всички тестове са проведени при производителя. В пунктовете за ГТП нито имат условия, а и едва ли са в час какво и как трябва да се тества.

              Най-елементарен пример - направил си някакво МПС с висок център на тежестта, основно на предния мост. При рязко спиране, правиш кълбо напред. Това как би го установил "на валците"?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #52
                От: Помощ с информация за Технотест!

                Предавам се.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ с информация за Технотест!

                  Познат преди време си вкара 2 Мицубиши Аутлендър . Едното търкаляно през таван , а другото с гръмнал мотор ! Направи от двете едно като от търкаляното сложи мотора на другото ! Плати къмто 2 000 лева на Декра и Министерство на транспорта за документацията за регистрация в КАТ ! Доколкото съм разбрал от него разликата е била в кубатурата на моторите !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ с информация за Технотест!

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    Познат преди време си вкара 2 Мицубиши Аутлендър . Едното търкаляно през таван , а другото с гръмнал мотор ! Направи от двете едно като от търкаляното сложи мотора на другото ! Плати къмто 2 000 лева на Декра и Министерство на транспорта за документацията за регистрация в КАТ ! Доколкото съм разбрал от него разликата е била в кубатурата на моторите !
                    А до колкото знам по "белите" държави двигателят е консуматив, и си го сменяш колкото пъти искаш!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ с информация за Технотест!

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      А до колкото знам по "белите" държави двигателят е консуматив, и си го сменяш колкото пъти искаш!
                      ... със стандартен за модела обаче.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ с информация за Технотест!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ... със стандартен за модела обаче.
                        Мии, краткия отговор е че зависи от страната
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ с информация за Технотест!

                          И да дам пример. Ако в наше село може да се направи кола като тази ще е много добро начало.
                          Понеже познавам и собственика и мастора та мога да дам малко детайли. Това се ражда като 460 къса база бензин, леглото е от ЛР, мотора е от Е класа дизел с тунинг и т.н.
                          Регистрирано и напълно легално.


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:g_pickiup1.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5740332
                          Последно редактирано от turtey; 16-01-17, 13:29.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ с информация за Технотест!

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            И сега положението не е по различно от преди 20 години и си има причини за това . Да речем закарваш самоделката в Технотест колегите почват да гледат и да задават въпроси : Кой проесктира това окачаване ? От каква стомана е тази щанга ? Кой е извършил заваръчните работи и правоспособен ли е ? Къде са чертежите и изчисленията ? Все въпроси на които едва ли можеш да отговориш .Технотест като всички останали държавни институции работи на базата на някаква нормативна уредба . Добра или лоше те могат само да я спазват . Не ги защитавам но след като закона не ти е дал възможност като длъжностно лице да кажеш да няма как да го кажеш .
                            Не е точно по темата, но е тясно свързано с нея. Купувам нов мотор от вносител, няма такъв регистриран до момента в БГ. и съответно отивам на техотест за моя сметка. Годината е 93. Мерак голям, какво са 100, 200 марки повече за да го подкарам с всички документи. Дотук всичко е ОК, но когато смениха табелите и талоните отивам в КАТ и о ЧУДО на гишето преди да ми връчат новия талон ми го дават за сверка и от мотор YAMAXA WR 200 R ми вписват YAMAXA DT 200 , след отказа ми да го впишат така и Голяма разправия - дори и шефа на кат дойде да ме убеждава за WR 250 или нещо сходно, защото нямали друг такъв в масивите и не пазели повече от 10- ДЕСЕТ години данни в техните масиви ... За да ми го регистрират пак като WR 200 R се наложи да минавам още един път ТЕХНОТЕСТ !!! Е НЕМА ТАКАВА Държава. А Вие искате самоделки !!!
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ с информация за Технотест!

                              Имам чувството че тия две организации имат договор за взаимно изхранване . На времето имах Хонда Доминатор един приятел много я хареса и си купи и той такава . Още нямаше категория А и в КАТ отиваме двамата . Минах през каналите и още от там се почна не могат да и намерят модела . Казвам им момчета имам същата регистрирана при вас миналата година без проблеми и вадя талона оня гледа и вика не е същата твоята е синя тази е червена и айде на Технотест . Там всичко от начало качваха я на кантара и накрая модела го извадиха от един каталог за масла на Мотул не била Хонда Доминатор а Хонда NR Доминатор . Върнахме се в КАТ с протокола и вече нямаше проблеми . Моя приятел тогава много псува попсува още една две години и замина за Швеция от тогава за повече от 10 години си е дошъл веднъж за погребението на баща му и не ще да чуе за България .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ с информация за Технотест!

                                миналата година купихме за мои съсед чисто нов мотор Триумф 1050, всичко беше ок, докато не отидохме да го регистрираме, такъв модел в регистрите на КАТ няма и предложиха да го регистрират с най-близкият по кубатура, така и стана защото трябваше да чакаме да пращат запитване за модела до завода производител и некви там подобни. Ще гледам да снимам и последното творение, регистрирано без проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X