Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с информация за Технотест!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ с информация за Технотест!

    Към момента няма нормативна база по която да се регистрират такива самоделни МПСта . Няма критерии на които трябва да отговарят както методика и база за тестване . Не вярвам някой в близко бъдеще да се нагърби с изготвяне на такава и прокарването и като закон . Един автомобил за да стигне до поточната линия преди това са години работа на стотици инженери . Всеки възел в него се тества многократно и пак от време на време върнат някой модел щото нещо не са предвидили . Как да си сложа подписа като инженер като ми докарат някакъв авто франкенщайн събран от неизвестни майстори без нито един чертеж и изчисление ? Няма толкова луд колега да си сложи главата в торбата и да пусне на пътя такава конструкция .
    Последно редактирано от sek.1; 14-01-17, 06:58.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Помощ с информация за Технотест!

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Не вярвам някой в близко бъдеще да се нагърби с изготвяне на такава и прокарването и като закон .
      Хубавото на топлата вода е, че е измислена отдавна. Та прочитат се примерно законите на три страни в ЕС - ЮК, Германия и Швеция, преписва се един от тях и сме в играта.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Помощ с информация за Технотест!

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Разбирам че ти се спори, но бумагата е 0. Качваш на валяците и натискаш педала.
        Да, на валяците се вижда всичко. Например, три последователни спирания от 160 до 0 км/ч.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #34
          От: Помощ с информация за Технотест!

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Да, на валяците се вижда всичко. Например, три последователни спирания от 160 до 0 км/ч.
          160???? Що не от 260 Ми тука има ред кошове които не могат да я постигнат тая скорост.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Помощ с информация за Технотест!

            Ааа, забравих, на валяците много добре се вижда и как промяната на натоварването върху мостовете вследствие на спирането, влияе на ефективността му и на устойчивостта на автомобила.
            Всъщност, всичко се вижда на валяците!
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #36
              От: Помощ с информация за Технотест!

              Понеже виждам че и на теб ти се спори - http://sfro.com/
              приятно четене.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Помощ с информация за Технотест!

                Много полезен линк. Ето и един за теб, и ти да се ограмотиш малко...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ с информация за Технотест!

                  Ха ха, къде трябваше да се засмея?
                  Те тия СФРО са швеЦката организация която се занимава с легализиране на самоделки. Пише си кое как защо и как.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ с информация за Технотест!

                    Това е видно и от линка. Приемам го като опит за отклоняване на дискусията.
                    А последно обсъждахме стендовете за проверка на спирачна система в пунктовете за ГТП, и защо са почти неприложими за нещо различно от тестовете включени в задължителната програма на ГТП.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ с информация за Технотест!

                      Ми не, нищо подобно не сме обсъждали

                      Темата е за как се легализира самоделка
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ с информация за Технотест!

                        Та, според теб, кои от тестовете които могат да се проведат на валците, се доближават до реални пътни условия, изключвам баналното спиране от 15 км/ч?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ с информация за Технотест!

                          Кои валяци? Щото има секви.
                          Не виждам обаче за какво спорим - възлите на самоделката могат да се тестват елементарно. Щото и 6543248654 страници документи да донесеш, ако си си оставил ръцете се двеста. А това и ти и гоблина го знаете много добре
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ с информация за Технотест!

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Към момента няма нормативна база по която да се регистрират такива самоделни МПСта . Няма критерии на които трябва да отговарят както методика и база за тестване . Не вярвам някой в близко бъдеще да се нагърби с изготвяне на такава и прокарването и като закон . Един автомобил за да стигне до поточната линия преди това са години работа на стотици инженери . Всеки възел в него се тества многократно и пак от време на време върнат някой модел щото нещо не са предвидили . Как да си сложа подписа като инженер като ми докарат някакъв авто франкенщайн събран от неизвестни майстори без нито един чертеж и изчисление ? Няма толкова луд колега да си сложи главата в торбата и да пусне на пътя такава конструкция .


                            Точно това ми казаха преди 15 години........ Добре де, аз съм съгласен за това, че не може и не трябва да се пускат всякакви самоделки на пътя, но защо някой не реши да се "нагърби" и да си заслужи заплатата и симпатиите на хора, които искат да направят нещо креативно( според мен не съм единствения). Според мен огромна част от от автомобилите на участниците в този форум ( и не само) имат къде повече къде по-малко изменения, които да се нуждаят от подобно сертифициране........

                            Ясно ми е, че както казваш в България много малко хора вършат нещо с по-висша цел и почти нищо не може да накара останалите да свършат нещо допълнително освен ако някой не ги принуди. Ясно ми е че това е безбожно много труд дори и за хората на които това им е работа. И докога така....?
                            Както каза колегата "turtey" има много елегантен начин това да стане. Убеден съм, че ако има ясен сертифициращ път много хора ще се стараят да го следват( въпреки, че сме Българи) а и ще е по лесно и за хората които си слагат подписите.......въпреки че къде къде е по- лесно изобщо да не слагаш никакви подписи респективно" главата в торбата"!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ с информация за Технотест!

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              ... ... ...
                              Не ми е особен проблем че всяко пряко твое отношение към мен е заяждане или подсичане, но все пак е озадачаващо.

                              Оставянето на ръцете че е 'се двеста е даденост, която не виждам дори за какво да я коментираме. Това е минимум който е под прага на необходимостта за обсъждане.

                              Възлите на самоделката може да са съвършени, може да са сглобени от супермайстор със златни ръце и да са фрезовани от кюлче титан, което не пречи и с най-добрите намерения и най-златните ръце да се съберат грешните възли, конструкцията да се получи с център на тежестта на баш неправилното място и прочее неща които и при най-мизерните серийни таралясници са изчислени, а могат да бъдат осрани и при най-мераклийската самоделка без никаква зла умисъл и без необходимост от дебилски грешки.

                              И въпросните шведи съвсем ясно беше споменато по-горе че имат в уравнението вещо лице, анализ и съответните разходи, което предполага че и те не са оставили нещата на самотек.

                              За валяците - Ицо.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ с информация за Технотест!

                                Да кажем че съм злопаметен

                                Иначе нормативна база е ясно че трябва да има, даже съм казал от къде може да се препише. Никак не е необходимо да пишем закон от нулата.
                                А най просто е да се тества колата по Н параметъра, което и имах предвид под "валяците".

                                Всъщност, ако може да мине гтп би трябвало да е достатъчно (не и при нашето ниво на гтп де)

                                Иначе дори на серийна кола пропуски има и всеки производител има по няколко трагични модела

                                А че да направиш сам кола от нулата изисква много познания и пари мисля е ясно. Проблемът е че в бг просто е невъзможно.
                                Последно редактирано от turtey; 14-01-17, 19:59.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X