Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преговор за 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преговор за 4х4

    Моля да не ми се смеете,но след десет години каране и минаване през какво ли не,имам няколко "тъпи" въпроса,или може би само един.
    1.Задвижване-задно
    2.4Н-включвам предно-колата е стабилна и "драпа" перфектно
    3.4L-все още не разбирам за какво може да ми послужи?
    Търсих отговора във форума,но нещо не го намирам/може би не търся правилно/.
    Простете моята неосведоменост,но моля някой кратичко "да ме светне"!
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: Преговор за 4х4

    Бавните скорости ще ти помогнат да изкачиш някой голям баир например.

    Коментар


    • #3
      От: Преговор за 4х4

      Въпроса да разбирам, че е за 4L - т.е. това са 4 low, на нашенски - ниски/бавни
      Те са когато ти трябва повече мощ и бавна скорост. Основно за някакъв тежък и труден участък, ама има по-компетентни, да кажат.
      Аз това, общо взето, от четене го знам
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Преговор за 4х4

        Виж тук. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=23317
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

        Коментар


        • #5
          От: Преговор за 4х4

          4L - изкачване на тежък и труден участък, вадене на колесар с лодка или джет по наклонена рампа... в общи линии всичко където ти трябва режим "Трактор" - много сила, пешеходна скорост. В нормални пътни условия мисля никога няма да ти трябва.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Преговор за 4х4

            Щом до сега не ти е трябвало, нека не ти трябва и за в бъдеще.

            п.с.абе поне за проба, не си ли го включвал?

            Коментар


            • #7
              От: Преговор за 4х4

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Щом до сега не ти е трябвало, нека не ти трябва и за в бъдеще.

              п.с.абе поне за проба, не си ли го включвал?
              Но е хубаво да го има,че помага и в градски условия понякога.
              Снощи за едно паркиране в снега,и съединителя ми замириса!
              Това е от глупост моето,ако имате бавни си ги ползвайте!
              Последно редактирано от georgipetkov64; 11-01-17, 16:53.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Преговор за 4х4

                През последните няколко дни(сериозния сняг) аз си карам тераното из града на бавни.

                Ама да бе, то си е терано, а тук става въпрос за дайхатсу, то си върви и на бързите
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Преговор за 4х4

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  През последните няколко дни(сериозния сняг) аз си карам тераното из града на бавни.

                  Ама да бе, то си е терано, а тук става въпрос за дайхатсу, то си върви и на бързите
                  Защо? Тези дни като карах джипа първа връщах само за моторна спирачка и не всеки път при тръгване. Съединителя един път го помъчих само, ама от глупост.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преговор за 4х4

                    имат още едно полезно приложение бавните - спускане на стръмен заледен баир на 1 бавна спестява употребата на спирачка, която е придружена с неизбежното хлъзгане с блокирани колела
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преговор за 4х4

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      имат още едно полезно приложение бавните - спускане на стръмен заледен баир на 1 бавна спестява употребата на спирачка, която е придружена с неизбежното хлъзгане с блокирани колела
                      Да, с изключение, когато е по-стръмно, или по-хлъзгаво, когато само пречи и иска подаване на "газ".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преговор за 4х4

                        Чисто теоритично можеш да включиш директна предавка и в кофти условия с ниска скорост на движение, за по-малко загуби. Вместо трета бърза, ползваш четвърта бавна, и въобще по-лесно се избира подходяща предавка за ниски скорости на движение и тежък терен. Примерно при превключване от първа на втора и от втора на трета бързи, оборотите падат повече, отколкото ако се ползват втора-трета-четвърта-пета бавни. Просто има повече и по-на гъсто разположени предавателни отношения, използваеми за движение до определена скорост.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преговор за 4х4

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          имат още едно полезно приложение бавните - спускане на стръмен заледен баир на 1 бавна спестява употребата на спирачка, която е придружена с неизбежното хлъзгане с блокирани колела
                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Да, с изключение, когато е по-стръмно, или по-хлъзгаво, когато само пречи и иска подаване на "газ".
                          Така е, налагало ми се е. Но това е за стъкло, сега си спускам на 1 бърза с газ, достатъчно бавна е.
                          Сега с колата(джипа го карах от петък до понеделник) си спускам на първа с газ, по-бърза е от на джипа. Към края на спускането леко, ама много леко спирачка, като оборотите приближат 1000 вече натискам съединителя. Като си купих предната кола и още не и бях свикнал на спирачката я бях изгасил по този начин при първия сняг. Стана шейна а идваше завоя - съединител, леко спирачка, палене на стартер и обратно в играта, на завоя ръчна и газ да дръпне предницата, ама това не е за всеки вече. То като цяло спирачка на скорост не е за всеки, че се наглеждам на шофьори зимата.

                          А бавните за бавно каране и тежък терен са ясни, в снега просто не съм изпитвал нужда. Дори на лек оффроуд си карам на бавни иначе, много по-добре е.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преговор за 4х4

                            За добродушното питане на колегата е достатъчно няколко линка за демултипликатор, а не размисли на състезатели. Тук Гоблин е най-близо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преговор за 4х4

                              При паркиране и излизане от преспите ползвам бавни, но по улиците предпочитам на бързи защото на бавни е много нервен и веднага превърта гумите, а и с парттайма си е веселба.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X