Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сняг и наклон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сняг и наклон

    Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
    Това вече е въпрос на умения и преценка на място/дали с бързи,бавни..../

    В цитирания случай, мястото беше все едно и също, разликата във времето - около час от началото до края, а с 4 от колите (3 мои и една на приятел) се пробвах лично.
    Без газ колите си натикват снега пред гумите и до към средата мрат. С повечко газ просто разхвърлят снега (ако имат поне някакъв грайфер) и тук-там закачат по неравностите на леда и минават. Кофти е завоя, щото там щеш не щеш - отпускаш, иначе влизаш в съседите (опитах и това веднъж ), номера е кога и за колко да поотпуснеш.

    А че много си зависи от мястото и условията по принцип - спор няма.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #47
      От: Сняг и наклон

      Аз съм фен на железопътният транспорт ! Там се използват Промили т.е. денивелация на железния път на 1000 метра ! Най-големия наклон на железен път в София е Хемус - Кръста със 70 Промила , което ще рече 7 метра на 100 метра денивелация или 7 % за тези , които го знаят !
      Бих се пробвал на въпросният баир на първа бавна с малко газ без възможност да пробоксува !

      Коментар


      • #48
        От: Сняг и наклон

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        ...
        Бих се пробвал на въпросният баир на първа бавна с малко газ без възможност да пробоксува !
        Ако прогнозата за времето излезе вярна, след 2 дни заповядай. Тъкмо ще има лед отдолу и педя пресен, мокър сняг отгоре. На първа бавна без газ и пробуксуване ти давам максимум 10 метра от общо 130, с каквито и гуми да си...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #49
          От: Сняг и наклон

          С удоволствие бих приел поканата , но ми е невъзможно ! Ако попадна на подобен участък ще споделя резултата ...,ако не забравя да си изпия Гинко билобата !

          Коментар


          • #50
            От: Сняг и наклон

            Така , както обещах да пробвам улицата в събота или неделя - не стана. Времето беше топло и всичко се размекна и потече, Днес сутринта вече с нов сняг около 3-4 пръста, след като оставих малката в училището реших да се пробвам с Тераното. Долу в началото на наклона беше само коловози, защото там обръщат колите от училището. За всеки случай включих директно на бавни. От място на първа, с малко газ директно горе без никакви ядове. Не съм мерил наклона, защото няма къде да се спре нито на горната, нито на долната улица. Пиков час за училището. Но и това ще свърша някой ден.
            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

            Коментар


            • #51
              От: Сняг и наклон

              И при нас е така - вали от два дни с малки прекъсвания, но почти веднага се топи и си е просто киша. Единствено съседа с летните гуменки видя зор, но то това вече си е прекаляване
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #52
                От: Сняг и наклон

                Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                Така , както обещах да пробвам улицата в събота или неделя - не стана. Времето беше топло и всичко се размекна и потече, Днес сутринта вече с нов сняг около 3-4 пръста, след като оставих малката в училището реших да се пробвам с Тераното. Долу в началото на наклона беше само коловози, защото там обръщат колите от училището. За всеки случай включих директно на бавни. От място на първа, с малко газ директно горе без никакви ядове. Не съм мерил наклона, защото няма къде да се спре нито на горната, нито на долната улица. Пиков час за училището. Но и това ще свърша някой ден.

                Значи има значение,кога е валял снега,валяло ли е преди това,температура...аз някак си мислех-има сняг,наклон ще го кача :–)

                Коментар


                • #53
                  От: Сняг и наклон

                  Предполагам,че и бавни няма да са ми нужни...
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сняг и наклон

                    Ей го Велинград ! Що не пребягаш да тестваш ?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сняг и наклон

                      Щото такива баири,че и по стръмни има и на други места.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сняг и наклон

                        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                        Предполагам,че и бавни няма да са ми нужни...
                        Със сигурност щеше да излезе и само с двойното, ама не ми се рискуваше. А и не съм офроудър .
                        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сняг и наклон

                          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                          Щото такива баири,че и по стръмни има и на други места.
                          Има , ама там е тестовото трасе от темата !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сняг и наклон

                            Момци да поставим въпроса от към другата страна.Та за наклона по леда се качих но ето и въпроса, как се слиза.За някакви 50 метра ми се изправи всеки косъм дето го имах. Може би аз допуснах грешка та не знам опита бе на 1 - ва бавна.Хайде сега мнения и съвети. Наклона не съм мерил мястото е подхода към резерват Женда преди бариерата, леда си беше дебел поне 5 и повече см..

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сняг и наклон

                              Надолу винаги е по-зор отколкото нагоре.
                              Особено на лед или хлъзгава кал. На такава съм правил две кълбета с Франко, и се спрях в дебело дърво.

                              От моя опит-не много бавна предавка(може би първа бърза), и никакво пипане на спирачките. Е, може по малко, но си е висш пилотаж на психиката-да не набиеш до дъно педала на спирачката когато тръгнеш на шейна, а да го пуснеш и да дадеш газ.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сняг и наклон

                                Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                                Момци да поставим въпроса от към другата страна.Та за наклона по леда се качих но ето и въпроса, как се слиза.За някакви 50 метра ми се изправи всеки косъм дето го имах. Може би аз допуснах грешка та не знам опита бе на 1 - ва бавна.Хайде сега мнения и съвети. Наклона не съм мерил мястото е подхода към резерват Женда преди бариерата, леда си беше дебел поне 5 и повече см..
                                1-ва бавна е различна на различните джипки, примерно с моето диско1 най-подходяща за спускане е 2-ра бавна с малко газчица на заледени и много стръмни наклони.Предполагам за бензиновите би била по подходяща 1-ва бавна имайки предвид по лабавата компресия.
                                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X