Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сняг и наклон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сняг и наклон

    Ами наклон си е ... "разходих" се със "стрйт вю"-то малко по-нагоре и премерих по една от къщите - сметката излезна 12' или 22% ....

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:angle.png
Прегледи:1
Размер:230.3 КБ
ID:5740095
    LR Disco II, Td5

    Коментар


    • #32
      От: Сняг и наклон

      Тая улица м Чепино или Каменица е , много си е стръмна, ако отдолу има и лед, което е почти сигурно, направо си е предизвикателство. Като си идвам ще я намеря на навигацията и ще я пробвам.

      Коментар


      • #33
        От: Сняг и наклон

        Наклона на пътя се усеща най-добре с колело, по натиска върху коленете! Качването преди Калофер е средно 6%, но най-често си го бутам, защото ми се пада в края на прехода от София и направо ми взима акъла!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #34
          От: Сняг и наклон

          На 100% отдолу е имало лед... На мен вчера ми се случи нещо подобно, само че на спускане /дори не стръмно/ - насреща излезе кола и като рекох да спирам... шейна... кривнах към по-дълбокия сняг и някак си се оттървах на косъм... Лед покрит със сняг е най-коварният вариант, защото не се вижда... Иначе когато е само сняг независимо пресен или утъпкан, колата ми се държи /почти/ като на сух път... Не тая от аватара, а хюндая...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            От: Сняг и наклон

            отдолу беше лед и при маневра назад се получи това, увиснахме малко над метър, отдолу е малка рекичка, трябваше да ни издърпат, защото колата беше на кантар. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170106_161535.jpg
Прегледи:3
Размер:134.5 КБ
ID:5740130

            Коментар


            • #36
              От: Сняг и наклон

              Павета или асвалт отгоре с лед е едно и също , ледът определено е с по-малко сцепление от мокри павета . На лед според мен е важно да се внимава с газта , аз бих пробвал на 2-ра без да давам никаква газ ( говоря за дизел ) , когато компа си дава минимална газ колкото да държи оборотите като на празен ход . Ако има бавни е по-добре , но и на нормални може да се пробва . Смених Граберите АТ2 със зимни и сега карам само на заден мост и на заледени участъци , където нормални коли с предно се скъсват да боксуват . Предния мост включвам на по-дълбок сняг и при паркиране / потегляне в кишата на Варненските улици. Иначе "оцелявам" в едно от селата на СИ България . Терано 2.7 тди / 99-ти набор

              Коментар


              • #37
                От: Сняг и наклон

                щото в кишата ще потеглиш на задно ама друг лът .Ние не сме виждали жипки.

                Коментар


                • #38
                  От: Сняг и наклон

                  Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                  Павета или асвалт отгоре с лед е едно и също , ледът определено е с по-малко сцепление от мокри павета . На лед според мен е важно да се внимава с газта , аз бих пробвал на 2-ра без да давам никаква газ ( говоря за дизел ) , когато компа си дава минимална газ колкото да държи оборотите като на празен ход . Ако има бавни е по-добре , но и на нормални може да се пробва . Смених Граберите АТ2 със зимни и сега карам само на заден мост и на заледени участъци , където нормални коли с предно се скъсват да боксуват . Предния мост включвам на по-дълбок сняг и при паркиране / потегляне в кишата на Варненските улици. Иначе "оцелявам" в едно от селата на СИ България . Терано 2.7 тди / 99-ти набор
                  Това за павета го писах защото при заораването се появиха и ако беше асфалт бих имал някакво сцепление ,поне така си мисля.
                  Пробвах и само на втора,нищо не промени.
                  Сега чета дефиницията за нови гуми,моите не спадат по критерии тук,втора година са ,дот 2014.
                  Просто не направих разлика между пресен сняг и стар и замръзнал с нов такъв.
                  Добре ,че нямаше с кой да се хвана на бас,залагах 1000рка ,че ще го кача без зор :–)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сняг и наклон

                    Айде сега се почна.....

                    Над десет различни леки автомобила днес пред мен се опитаха да качат тая отсечка.Нито един не успя.Едно субаро също не успя ,обърна и спря до мен като ми каза ,че е 4х4 и не успял ,та да се връщам,никакъв шанс да мина....Изчаках всички да се върнат и да освободят пътя и минах с лекота.Лед ....Пак казвам десет различни автомобила вкл и Субару не успяха,аз минах без никакъв проблем.Със леката кола и трима човека общо,КИА сеед ,предно с нови гуми гудиър

                    https://youtu.be/cNScir-wfE4


                    https://youtu.be/z5OfzQcCX5c


                    п.п Най-упорити бяха три голф 3,единия успя да обърне ,другите два и по нанадолнището не можаха да слезат,и се забиваха в снега,съответно водачите с лопати ринаха сняг и с бутане след 10-15 Мин освободиха пътя.

                    Освен леда...Валеше и дъжд леко
                    Последно редактирано от Roninn; 14-01-17, 14:49.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сняг и наклон

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      А Богатица?
                      ТВ Кулата?

                      Че ми стана интересно ако знаеш
                      Не знам, а ще ми отнеме време да търся информация кадастрални листа за тях, а и на ТВ Кулата (ако става въпрос за старата) няма да са актуални. Най лесния начин е в Гугъл Земя да на правиш път и след това десен бутон и "Показване на профила на надморската височина", оттам замерваш между две точки, да речем през 100м за по лесно и разликата в м е процента наклон.

                      Конкретната улица от пост 1 е около 16%, което е много.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сняг и наклон

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Айде сега се почна.....

                        Над десет различни леки автомобила днес пред мен се опитаха да качат тая отсечка.Нито един не успя.Едно субаро също не успя ,обърна и спря до мен като ми каза ,че е 4х4 и не успял ,та да се връщам,никакъв шанс да мина....Изчаках всички да се върнат и да освободят пътя и минах с лекота.Лед ....Пак казвам десет различни автомобила вкл и Субару не успяха,аз минах без никакъв проблем.Със леката кола и трима човека общо,КИА сеед ,предно с нови гуми гудиър

                        https://youtu.be/cNScir-wfE4


                        https://youtu.be/z5OfzQcCX5c


                        п.п Най-упорити бяха три голф 3,единия успя да обърне ,другите два и по нанадолнището не можаха да слезат,и се забиваха в снега,съответно водачите с лопати ринаха сняг и с бутане след 10-15 Мин освободиха пътя.

                        Освен леда...Валеше и дъжд леко

                        Не ми стана ясно,тоя баир не може да се мине с коли,с обикновено предно/задно/задвижване или по принцип?
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сняг и наклон

                          От коли 4х2 и от едно Субару 4х4 ,един пинин и едно П3 минаха сравнително лесно.Всички други се връщаха на заден пързаляйки се
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сняг и наклон

                            Това е друго.Щот взех да се замислям с Гранда,какво ще стане.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сняг и наклон

                              Баща ми до вчера беше твърдо убеден, че съм идиот, защото качвам улицата към нас (подобна на оная от клипа, само че с 2 завоя, единият от които 90 градуса) на първа и на прекъсвач. Това за леката кола де. Само че вчера се пробва - и на бавни и на първа и на втора без газ и нанайси... Накрая ме послуша, смачка педала и се качи като пич. И рязко спря да ми мели, че съм давал газ без нужда

                              Така се случи, че направихме няколко теста и ето резултата:
                              Същата улица, при същите условия (15 санта неутъпкан сняг, отдолу дебел, на места идеално галдък лед, пеша е невъзможно да се мине по коловоза без да падне човек) -
                              Витара с хубави зимни гуми - на 1ва бърза, средна газ.
                              Джип със смотани (и стари, и смотани по принцип) зумни гуми - пак на първа и повечко газ, малко танци и две качвания по бордюрите. На бавни - ядец, с все блокажите.
                              Фронти с големия мотор, МТ-та на 80% и ЛСД отзад - пак същото.
                              Субару Легаси с чисто нови зимни гуми - първа и газ, може би щеше да мине и с по-малко, ама пича му беше кеф да раздава .
                              Същото Фронти на бавни, ама на вора и с много газ иначе остава насредата, така че файда от бавните...
                              Шатъл 4х4 със смотани гуми - първа бърза и на прекъсвач.
                              Колт с читави зимни, но на втори сезон - първа на прекъсвач, от трети опит.
                              Сивик с 5 врати и малкия мотор (1.4) - с все чисто новите гуми - доникъде.
                              Лансер с чисто нови зимни - доникъде.
                              Рено .... забравих какво беше, като мегана, ама високо, зимни гуми трети сезон и Ауди А4 със смотани гуми - дори не стигнаха до интересното.
                              След това поизчистихме, посипахме къде със сол, къде с пепел и интересното свърши
                              Последно редактирано от tef4o; 14-01-17, 20:37.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сняг и наклон

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                бавните и снега не са чак толкова добра комбинация. Според мен никак даже. На бързи и с повечко газ. Ако няма много лед и ако има някакъв грайфер.
                                Ако изскочат и допълнителни ебавки, като завои, спрели близо коли, дупки, бабички и т.н. - мазаляк, с все 4х4-то...

                                Баща ми до вчера беше твърдо убеден, че съм идиот, защото качвам улицата към нас (подобна на оная от клипа, само че с 2 завоя, единият от които 90 градуса) на първа и на прекъсвач. Това за леката кола де. Само че вчера се пробва - и на бавни и на първа и на втора без газ и нанайси... Накрая смачка педала и се качи като пич. И рязко спря да ми сели, че съм давал газ без нужда Така се случи, че направихме няколко теста и ето резултата:
                                Същата улица, при същите условия - Витара с хубави зимни гуми - на 1ва бърза, средна газ. Джип със смотани (и стари, и смотани по принцип) зумни гуми - пак на първа и с средна газ и малко танци. На бавни - до половината и капут. Фронти с МТ-та на 80% - пак същото. Субару Легаси с чисто нови зимни гуми - както си иска. Същото Фронти на бавни, ама на вора и с много газ.

                                Това вече е въпрос на умения и преценка на място/дали с бързи,бавни..../
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X