Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рьчни Хьбове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рьчни Хьбове.

    Колеги от днес сьм сьс рьчни хьбове. Дали може да ми каже някои след като ги включа и сьм ползвал предното дали мога да мина когато не ми трябва само на бьрзите на заден МОС без да ги изключвам за няколко километьра ПРИМЕРНО и после пак да ползвам бавните.Дали ще има някакав проблем.БЛАГОДАРЯ .
    sigpic

  • #2
    До: Рьчни Хьбове.

    Няма ядове. Карай спокойно. Само дето ще се търкалят чарковете от предния мост. Все едно си с постоянни капачки.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Рьчни Хьбове.

      Можеш.Не че е желателно,но няма проблем.Скоро мисля че и аз ще се ослушам за ръчни хъбове.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: Рьчни Хьбове.

        Неми се слиза да ги превключвам постояно когато сьм по гората за това се интересувам;
        sigpic

        Коментар


        • #5
          До: Рьчни Хьбове.

          Е то пълно щастие нема .... Ами ще слизаш, когато се налага. По участъци с добро сцепление не е много желателно да завиваш със включени хъбове. Ефекта знаеш вече какъв може да е, а може и по-лошо да е ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Рьчни Хьбове.

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Е то пълно щастие нема .... Ами ще слизаш, когато се налага. По участъци с добро сцепление не е много желателно да завиваш със включени хъбове. Ефекта знаеш вече какъв може да е, а може и по-лошо да е ...
            Ама това е проблем когато е включено предното.Но когато не е ,няма проблеми.Просто върти карантията на предния мост.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: Рьчни Хьбове.

              Да, вярно е, но все пак си мисля, че ако стане навик, не е добре. Нямам наблюдения, за това не споря ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: Рьчни Хьбове.

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Е то пълно щастие нема .... Ами ще слизаш, когато се налага. По участъци с добро сцепление не е много желателно да завиваш със включени хъбове. Ефекта знаеш вече какъв може да е, а може и по-лошо да е ...
                Всъщност какъв е ефекта????Такъв ефект няма.Просто колата ще си търкаля заедно с предните колелета и полуоските и предния диф и предния кардан.Ииии......какво от това?Леко завишен разход/около 1-1.5л./,и амортизация на предната трансмисия по причина ,че не е в покой,а се върти.Нищо повече.Има хора които никога не ги изключват и ....нищо не им се случва на джипките.Друг е въпроса ако караш автомобил парттайм на режим 4х4 на сух терен с много добро сцепление.......но това е друга тема.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Рьчни Хьбове.

                  Аааа колегата "адвокат" ме е изпреварил.Колега ,карам с ръчни хъбове вече повече от година и винаги когат тръгвам на разходка ги заключвам още на асфалта ,и ги отключвам чак като се прибера.Така че забрави за заключване и отключване постоянно по време на разходка.Просто няма смисъл.Поздрави.
                  П.П.Да не говорим,че ми се е случвало да забравя да ги заключа и....се чудя ли чудя защо аджаба джипката не може да издрапа.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рьчни Хьбове.

                    Повечето руснаци изобщо никога не ги изключват. В УАЗа например това пази предния кардан. Като се върти рядко виси все в едно и същи положение, и шлиците се разбиват за има - няма година, без изобщо да е работил.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рьчни Хьбове.

                      БЛАГОДАРЯ за сьветите момчета. Иначе марката им е АВМ ако някои ползва такива да изкаже мнение.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рьчни Хьбове.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Повечето руснаци изобщо никога не ги изключват. В УАЗа например това пази предния кардан. Като се върти рядко виси все в едно и същи положение, и шлиците се разбиват за има - няма година, без изобщо да е работил.
                        Това може би е заради не до там качествената изработка на Уаза,защото кардана и 5 пъти да се завърти на година на практика е невъзможно да спира всеки път в едно и също положение/примерно едни и същи шлици да се падат отдолу/,а ако не включваш предното въобще за една година.....просто не ти трябва Уаз
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рьчни Хьбове.

                          Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
                          БЛАГОДАРЯ за сьветите момчета. Иначе марката им е АВМ ако някои ползва такива да изкаже мнение.
                          И аз съм с АВМ-перфектни
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рьчни Хьбове.

                            Да, ама предния кардан на Фронтера А няма шлици , така че няма какво да му се разбива .... Абе, честно да си кажа, и аз не бих слизал за щяло и не щяло да ги щракам тия хъбове. Още повече, че АВМ са с едни пластмасови джаджки, дето много не им вярвам. Иначе от вътре са перфектни.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рьчни Хьбове.

                              И кво прави без шлици, когато моста ходи нагоре - надолу и напред - назад?)) Да не е с гумени карета по една педя?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X