Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампата за маслото свети.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лампата за маслото свети.

    Направих последен опит,исках да я преместя 2 метра за да е удобна за теглене и стана,всичко си дойде на мястото,лампата угасна веднага,а стрелката стои в средата.Ще ида да сменя масло и филтър.Благодаря на всички.

    Коментар


    • #32
      От: Лампата за маслото свети.

      Повечето "майстори"препоръчват да не се слага 5wXX,щото било тънко за автомобили над N брой км.Затова се случват подобни бели.
      Карам само с 5W40 и нямам проблеми.ГЧерока покзва 260к,а на колко е...
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #33
        От: Лампата за маслото свети.

        Мотора е на 290000 и на мен ми казаха да сипя по гъсто,затова го направих.Вече ще сепвам 10/40.Днес четох доста теми по моя проблем и разбрах че и масления филтър има голямо значение,вече и за това ще внимавам защото моя е от най евтините и може и той да е бил проблема.

        Коментар


        • #34
          От: Лампата за маслото свети.

          15/40 е по-гъсто от 10/40 само на студено, когато най не ти трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Лампата за маслото свети.

            Абе научете вече тия вискозитети какво означават! Като искате по-гъсто масло си сипете 10W60...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #36
              От: Лампата за маслото свети.

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              До тук това е единствено смисления отговор , който виждам по темата .
              Нетракането на клапаните не е 100% гаранция, че налягането е в норми!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #37
                От: Лампата за маслото свети.

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Абе научете вече тия вискозитети какво означават! Като искате по-гъсто масло си сипете 10W60...
                С какво масло и марка си в момента (може и на ЛС), проверих че на GM вече не се предлага масло с вискозитет 5W40, има на негово място 5W30, понеже въпросните ни двигатели поддържат 80 градуса работна температура и си мисля че ще му е добре 5W30?

                Коментар


                • #38
                  От: Лампата за маслото свети.

                  А защо му е на тоя дъртанян масло точно на GM ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лампата за маслото свети.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А защо му е на тоя дъртанян масло точно на GM ?
                    Защото от почти 20 години на всичките си предишни опели, като се почне от опел Рекорд...., и сега също по традиция за фронтерата си купувам части и масла GM от Олимпия, при тях всичко е само и изключително за Опел, доказали са се с годините и знам че маслата им на GM не са ментета и затова държа на тях, няма никакъв проблем да дам тройно повече пари за истински и оригинален Castrol или Mobil, само ми кажи сигурни и проверени магазини, сигурен съм че и на други колеги ще е полезно, може и на ЛС?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лампата за маслото свети.

                      е, ти си знаеш. Аз избягвам да купувам брандирани неща, а точно с маслата отдавна няма интрига с ментетата. Е, освен ако не искаш Мобил или Кастрол.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лампата за маслото свети.

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        С какво масло и марка си в момента (може и на ЛС), проверих че на GM вече не се предлага масло с вискозитет 5W40, има на негово място 5W30, понеже въпросните ни двигатели поддържат 80 градуса работна температура и си мисля че ще му е добре 5W30?
                        Аз го карам с 5w40, до скоро с Eni, в момента е с мотул, но аз на марки не робувам - просто такива ми доставя едно магазинче до нас, с което съм си изградил дългосрочни отношения, покрай многото МПС-та дето "отглеждам". Гледаш да е с висок клас api, подходящ вискозитет и мин. полусинтетика и си ти!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        А защо му е на тоя дъртанян масло точно на GM ?
                        А на койото и да е защо му е GM масло?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лампата за маслото свети.

                          На достатъчно нова кола дето я обслужва дилъра е ясно - налива каквото си реши той.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лампата за маслото свети.

                            Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
                            Направих последен опит,исках да я преместя 2 метра за да е удобна за теглене и стана,всичко си дойде на мястото,лампата угасна веднага,а стрелката стои в средата.Ще ида да сменя масло и филтър.Благодаря на всички.
                            Не искам да те разочаровам, нито да плаша, но... със същите симптоми беше и моя мотор, на който му се бе заминала маслената помпа! Понякога налягането се вдигаше, като загрееше мотора дори бе в норми все едно няма проблем. При следващо запалване стрелката едвам отлепяше, а за да загасне индикатора трябваше да подам малко газ Е... дано при теб да не е такава тегавиня, а да е нещо дребно, успех!
                            P.S. от две години не карам с масло на GM след, като няколко специалиста ме разубедиха. От скоро открих магазин предлагащ истински масла на прилични цени и минах пак на Motul.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лампата за маслото свети.

                              Всъщност GM маслото е евтино, качествено и няма ментета. Според мен е достатъчно, за да го ползвам.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лампата за маслото свети.

                                Ако е евтино е добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X