Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Гуми Gripmax AT впечатления

    Да добавя и аз малко - днес се връщах от Кулата към София. На няколко места ме валя доста сериозен дъжд -пътя беше като река/е , не Амазонка/ -нямах никакви проблеми със стабилността. Поведението при 140 на мокро за мен е перфектно. На сухо с 160/това на няколко места при изпреварване, не съм състезател/ също се държаха идеално. Това са моите впечатления до момента , а щях да забравя-над 80 не чувах шум /може и да съм глух/. Та с две думи -според мен си струват парите.Гумите са 255/65/16.

    Коментар


    • #47
      От: Гуми Gripmax AT впечатления

      Сега ако кажете и къде да намеря 265/75/16 ще сте страшни , защото аз нещо не намирам! Поне не и онлайн.

      Коментар


      • #48
        От: Гуми Gripmax AT впечатления

        Като размер се произвежда, ето тук ги има https://www.4x4tyres.co.uk/gripmax?&specs=30,57,66 , така, че пусни запитване може да ти ги доставят
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #49
          От: Гуми Gripmax AT впечатления

          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
          Да добавя и аз малко - днес се връщах от Кулата към София. На няколко места ме валя доста сериозен дъжд -пътя беше като река/е , не Амазонка/ -нямах никакви проблеми със стабилността. Поведението при 140 на мокро за мен е перфектно. На сухо с 160/това на няколко места при изпреварване, не съм състезател/ също се държаха идеално. Това са моите впечатления до момента , а щях да забравя-над 80 не чувах шум /може и да съм глух/. Та с две думи -според мен си струват парите.Гумите са 255/65/16.
          След двудневения дъжд тук мога вече и аз да кажа, че на мокро се представят много приятно. На няколко пъти пробвах и в доста големи локви, няма аквапланинг с нормалните позволени скорости. В завоите си седят като на сух път. Пробвах и на черен път застлан с каменно брашно разлигавен от дъжда и много ситен чакъл, спирането и тръгвнето учудващо добре(точно на тази настилка по-добре от на кумхото, с което е обута киата).

          Шума и при мен изчезва над 80.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #50
            От: Гуми Gripmax AT впечатления

            Здравейте. Преди две недели си купих Gripmax AT 245/75/16 - летни и обух боеца (ТЛК 95). Единственият проблем към момента е, че ми изглеждат малко меки. А съм ги напомпал 2,4 предни и 2,2 задни. Въпроса ми е - ридно ли е да ги допомпам и с колко? Не мога да намеря информация за правилните атмосфери.

            Коментар


            • #51
              От: Гуми Gripmax AT впечатления

              Това нормалния размер за автомобила ли е?

              Моите също изглеждат леко меки, най-вероятно конструкцията на гумите е такава.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #52
                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                Колега , гумите се помпат по предписанията на завода автопроизводител. Моите също изглеждат леко меки , но така изглеждаха и предишните ми Дженерал Грабер. Все пак , ако се притесняваш качи 1-2 десети - не вярвам да окаже огромно влияние в посока влошаване на каквото и да е.

                Коментар


                • #53
                  От: Гуми Gripmax AT впечатления

                  Размера , даден от Тойота е 215/80/16 или265/70/16. На вратата лепенката с данни е изтрита... Обадих се на фирмата, от която ги купих, като според тях атмосферите са нормални - просто гумата била "по-балонна"!!! Това го чувам за първи път, ама нейсе.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Гуми Gripmax AT впечатления

                    Не се притеснявай за това -наистина има гуми , които визуално изглеждат по - меки - казвам го като шофьор от 30г.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Гуми Gripmax AT впечатления

                      По Татово време работех в градския транспорт и тогава правилно напомпаната гума беше тази, която лежеше на три грайфера! През 90-те в повечето случаи се помпаше, докато визуално ти хареса. После-по спесификация на авт. производител (най-правилно според мене). И никога гумите не са ми били така "балонни"! Сигурно за първи път попадам на този феномен.. Ако има колега, който притежава ТЛК 9, моля, да погледне на шофьорската врата и ако написаното на лепенката се чете да го постне - ще съм му много благодарен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Гуми Gripmax AT впечатления

                        Написаното от Тойота е ирелевантно, тъй като ти караш с друг размер в момента. Няма как налягането да е едно и също като заводското. Колата се държи от количеството въздух в гумите, а налягането им е само приблизителен показател за това (тъй като количеството няма как да го измерим). Като увеличиш обема на гумата, няма как налягането да остане същото като на заводската. Логиката казва да се намали, но с колко - един Господ знае. На око.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Гуми Gripmax AT впечатления

                          Като покараш малко, ще се разбере. Ако тръгне първо външният ръб на гумите - значи са били меки. Ако тръгне първо в средата, значи са били пренапомпени.
                          И, да, има такива гуми, които дори и пренапомпени изглеждат меки, но това си е чисто визуално и не е проблем.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Гуми Gripmax AT впечатления

                            Да добавя, че колкото по-"балонна" е гумата-толкова с по-ниско налягане се кара.

                            Щото така.


                            П.П.
                            По повод 5-те секунди без видимост(по Иван Григоров)-преброй до пет, бавно.
                            И когато караш колата, затвори очи, и карай без да ги отваряш, за същото време. Може и на светофар с бояч. Засечете си пет секунди, и пътника до вас да ви каже когато изтекат. Ама няма да натискате спирачката, даже и няма да пускате газта...

                            Мислете като пишете бе, не е забранено, нито е излишно.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Гуми Gripmax AT впечатления

                              Мога и по-точно да ти го обясня две до три махвания на чистачките + реакцията ми. Разбира се това ми се случи и ми се случваше след като се качих на джип от автомобил. Сега просто не карам така. Казвам си го направо с по-висока скорост и асфалтови гуми вдига толкова вода напред която блъскам после че направо се налага да спра аварийно за да се ориентирам дали съм в точна посока. С тия гуми още не ми се е случвал тоя феномен, който ми е много не приятен. За сега с тия гуми най високото което вдигам от локвите е до ниво странични стъкла. Аквапланинг с джипа не съм правил още с никои гуми.

                              Преди ден два бързах за София и се наложи да ги пробвам на мокър асфалт. Не се доверявам на 100% на гумите, но се държат прилично. Никъде не занесоха а си карах сериозно.
                              Последно редактирано от IvanVG; 22-04-17, 09:09.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                                Моите вдигат вода на предното стъкло и то доволно много. Нищо обаче, което да не съм свикнал. Правят го на по-дълбоки локви с над 40км/ч. Т. Е. рядко може да ми се случи в града. Моите са друг размер обаче, та може от това да е...
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X