Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Гуми Gripmax AT впечатления

    Провокиран от последните постове се позачетох.
    Нашенският продавач на Силвърстоун е написал на чист български, че точно тази гума е само за офроуд, което изрично е написано на нея. Също така е споделил, че МТ гумите не са за нормален път и високи скорости.

    Надявам се да съм бил полезен. Четете !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #77
      От: Гуми Gripmax AT впечатления

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ровя си днес информативно за гуми, и ето на какво попадам:

      [ATTACH=CONFIG]913160[/ATTACH]

      В гуми7 31/10.5/15 са на добра цена.

      Прилича ми на Toyo MT, но въпроса е колко е здрава, щото който си взима МТ очаква да държи на бъхтене.

      Предполагам, че няма кой да сподели лично мнение, но, според ползващите АТтата, какво може да се очаква ?
      Като съдя по ат-то, би трябвало да си заслужава. Дефакто без да се пробва е работата с боба... Иначе изглежда добре. До момента в АТ-то единствено ме дразни колко камъни задържа и после ги мята в подкалниците и ме стряска. Дразнещо е и по асфалта да слушаш как трака все едно съм с шипове... Иначе всичко останало е супер за сега.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #78
        От: Гуми Gripmax AT впечатления

        На какво налягане си ги подкарал? Аз на 2.3 ги карам и чак драми с камъчета нямам.... поне не ми е направило впечатление.

        Коментар


        • #79
          От: Гуми Gripmax AT впечатления

          На 2.3 бяха, сега са на 2.4, че ме притесняват иначе, предвид състоянието на пътищата в Добрич,тежестта на колата и неособенно високия борд на гумата. Няма обаче разлика спрямо налягането за това колко камъни мята. То вярно, че и улицата ми е тъпкана с чакъл, ама все пак... Понася се, но понякога ги изстрелва от грайфера чак над 90 и звука за момент стряска.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #80
            От: Гуми Gripmax AT впечатления

            Здравейте. Да споделя и аз впечатления от гумите. Вече навъртях около 2000км.(около 600 в града и останалите извънградско). На магистралата до 70-80км/ч има шум и после изчезва. При 120-140км/ч колата няма проблем с устойчивостта, независимо от времето. Понеже ходя предимно в района на Писарово за риба и пътищата до реката и езерата са като оффроуд трасе мога да споделя, че гумите се представиха повече от добре. На няколко места бях сигурен, че ще се окопая и за мое голямо удоволствие се оказа, че греша. Пътищата са основно през гора и м/у царевични ниви. Да уточня, че наклона не е голям, но за сметка на това има дълбоки коловози (някои пълни с вода). По мокра трева при наклон също не поднесе. И от разхода съм доволен. На бензин по каталог на бензин е 16.1/100гр. и 11.3изв./гр. На газ ми дава 16.5 в града и 14 на магистрала. Не вярвам резултата да е само от работата на газаджиите, а и на гумите.

            Коментар


            • #81
              От: Гуми Gripmax AT впечатления

              Днес и аз се оборудвах с 4 нови 255х65х16 много са шумни в сравнение с Грабер АТ2 с които бях до сега,но джипа е по стабилен с тях.тествах ги на мокра трева и черен планински песъчлив път в дъжд,на черно ме изненадаха,добре държат,но в тревата като видят зор ги няма.На мен ми е достатъчно сцеплението което имат,а цената от 140 лв за гума е без коментар.карам напомпани на 1.8 и стоят добре.

              Коментар


              • #82
                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                Да споделя и аз, вече им навъртях близо 1500 км. предимно асвалт, естествено без значение сух, мокър никви грижи. Вчера им беше теста по черно, ходих на разходка из Родопите с момчета от офроуд клуба в Пловдив, около 160км. само черно,мокри и сухи камъни, гадна кал, поточета, мека пръс, странични наклони, сериозно изкачване и спускане и какво ли още не, представянето им беше повече от чудесно. Минават си навсякъде и сцеплението е учудващо добро.
                Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
                .....................но в тревата като видят зор ги няма.............
                Само ако баира е много сериозен и отдолу е мочурливо, ако е сухо няма проблеми, с правилната газ издрапват. Според мен си струват всяка стотинка и за по-леки машини са идеалният бюджетен вариант.
                Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                Коментар


                • #83
                  От: Гуми Gripmax AT впечатления

                  Много ме блазнят тези гумета, но имам странно чувство, че от 1ви ноември вече ще търсят планина+снежинка по гумите.

                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #84
                    От: Гуми Gripmax AT впечатления

                    Здравейте! И аз си харесах такива гуми (Грипмакс АТ). Само не сум сигурен дали ,,ал терен,,значи всесезонни? Съвет!?!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Гуми Gripmax AT впечатления

                      Първоначално публикуван от rumelinatov Преглед на мнение
                      .... ,,ал терен,,значи всесезонни? Съвет!?!
                      Не значи , но се карат масово като такива . Обаче на заледено - с "2" наум...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гуми Gripmax AT впечатления

                        Колега ол териън значи за всякакви терени /с всички условности на понятието/ , а ол сизън или фор сизън , или ол уедър вече значи всесезонни/целогодишни/и пак с всички условности на понятието/. Има толкова много изписано по тези въпроси - трябва само малко четене.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гуми Gripmax AT впечатления

                          Два въпрос от мен преди и аз да скоча с 4 бр. от въпросните Грипмакс.
                          Първо: за Рекстана, който стандартно е с размер 245/70/16 дали ще понесе 245/75/16 без да се налага каквито и да са интервенции.
                          Второ: за съответния размер има два варианта А/Т OWL с индекси Т и 111 и само А/Т с индекси Q и 120, вторите са с 17,00 лв по-скъпи. 111 и 120 е ясно тегловия индекс. 111 = 1090 кг на гума, което за 2,5 тона кола ми е достатъчно.Шарката е една и съща, само това Q и Т предполагам скоростни индекси друга разлика не виждам и 17 лв разбира се.
                          LZ1ACU

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гуми Gripmax AT впечатления

                            Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                            Два въпрос от мен преди и аз да скоча с 4 бр. от въпросните Грипмакс.
                            Първо: за Рекстана, който стандартно е с размер 245/70/16 дали ще понесе 245/75/16 без да се налага каквито и да са интервенции.
                            Второ: за съответния размер има два варианта А/Т OWL с индекси Т и 111 и само А/Т с индекси Q и 120, вторите са с 17,00 лв по-скъпи. 111 и 120 е ясно тегловия индекс. 111 = 1090 кг на гума, което за 2,5 тона кола ми е достатъчно.Шарката е една и съща, само това Q и Т предполагам скоростни индекси друга разлика не виждам и 17 лв разбира се.
                            Разликата, а съответно и в тегловният индекс, е в платовете. Повечето гуми 245/75-16 са 10 платови с тегловен индекс 116/120, а тези с индекс 111 би трябвало да са 8 платови.
                            10 платовите са по-здрави, но и с тях ще ти вози по-твърдо.
                            Мисля, че може да сложиш и 265/75-16, но преди да слагаш каквито и да било гуми първо трябва да му оправиш стойката. Отпред се вдига за по 30 сек. на страна, и според това което направиш отпред го вдигаш леко и отзад, ако има нужда, и чак тогава избираш размера и модела гума според нуждите и целите за които си го взел.
                            Имай предвид, че половината от възможностите на джипа идват от гумите.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гуми Gripmax AT впечатления

                              Мисля, че може да сложиш и 265/75-16, но преди да слагаш каквито и да било гуми първо трябва да му оправиш стойката. Отпред се вдига за по 30 сек. на страна, и според това което направиш отпред го вдигаш леко и отзад, ако има нужда, и чак тогава избираш размера и модела гума според нуждите и целите за които си го взел.
                              Имай предвид, че половината от възможностите на джипа идват от гумите. [/QUOTE]

                              Малко излизаме от темата но ще и си позволя да ти отговоря. Това за стойката сме го коментирали и по телефона ама нали сърце не трае...то и сега си изглежда добре.Днес докато е на подемника за смяна на накладки и шарнир ще го огледам да видя какво може да се направи за повдигане с няколко см. Но в този сервиз нямам намерение да им дам да барат, а мина времето когато лежах под колите да си ги правя сам. След отпускарския месец ще търся някой по с акъла си да видим какво ще направим. А гумите са ясни ще трябва да са АТ гуми със всичките си + и - и то в някакъв среден ценови клас. В този ред на мисли и след всички прочетени мнения тук, тези Грипмакс гуми ме устройват.
                              LZ1ACU

                              Коментар


                              • #90
                                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                                Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                                ...
                                Малко излизаме от темата но ще и си позволя да ти отговоря. Това за стойката сме го коментирали и по телефона ама нали сърце не трае...то и сега си изглежда добре.Днес докато е на подемника за смяна на накладки и шарнир ще го огледам да видя какво може да се направи за повдигане с няколко см. Но в този сервиз нямам намерение да им дам да барат, а мина времето когато лежах под колите да си ги правя сам. След отпускарския месец ще търся някой по с акъла си да видим какво ще направим. А гумите са ясни ще трябва да са АТ гуми със всичките си + и - и то в някакъв среден ценови клас. В този ред на мисли и след всички прочетени мнения тук, тези Грипмакс гуми ме устройват.
                                Коментара ми беше принципен, а че си избрал Грипмакс е ясно.

                                Слагай 245/75-16 и не го мисли, щото си влизат перфектно, другото по-нататък ако прецениш.
                                А дали 111 или 120, ами с първите ще вози по-добре и ще ти пазят ходовата част, а вторите са по-здрави.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X