Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гуми Gripmax AT впечатления

    Кажи има ли 5 секунди отводняване? Особено ако си се засилил Просто съм карал доста коли, бусове, джипки, такова нещо ми се случва за сефте и първия път ме изплаши доста.

    Коментар


    • #62
      От: Гуми Gripmax AT впечатления

      И киатя ми го прави същия номер. Наистина, ако човек не очаква, може да изпадне в много неприятна ситуация. Не мисля, че е въпрос на гуми и размер, а по-скоро на конструкцията на автомобила. Дали са 5 секунди, не мога да съм сигурен, още повече, че времето в подобен шоков момент почва да тече още по-бавно и може да му се стори на човек като цяла вечност. Определено е неприятен ефект, определено е опасно и определено трябва да се внимава. Ако локвата е дълга е още по-опасно.

      Както казах, опредлено не е заради гумите, поне според мен. Днес пак ги ръчках в мокрото и пак съм доволен.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #63
        От: Гуми Gripmax AT впечатления

        Абе това с хвърлянето на вода върху предното стъкло е особеност на повечето джипове.
        Може би е заради по-високата стойка на джиповете, и водата не се спира от инак ниската броня при колите.
        Но не знам де, само си разсъждавам.

        Но при всички положения не ще да е от гумите.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Гуми Gripmax AT впечатления

          Не е от гумите. С Goodyear Wrangler ми мяташе по същия начин при скорост над 40-45 километра. Надолу няма проблем.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #65
            От: Гуми Gripmax AT впечатления

            Днес и аз си поръчах 5 броя 265/75/16, да видим дали ще ми харесат!?

            Коментар


            • #66
              От: Гуми Gripmax AT впечатления

              Каква е страната на произход на тези гуми?
              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

              Коментар


              • #67
                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                Каква е страната на произход на тези гуми?
                Добър въпрос.

                Колеги, какво всъщност пише на гумите ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: Гуми Gripmax AT впечатления

                  След доста ровене открих че са китайски. Но ако колегите мога да кажат какво пише ще е още по-добре.
                  "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                  Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гуми Gripmax AT впечатления

                    Уважаеми колеги - не четете внимателно. Колегата Арабаджиев още в началото е посочил , че са китайски. С такива съм/въпреки , че съм писал преди/ и на тях си пише , че са китайски.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гуми Gripmax AT впечатления

                      Made in China!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гуми Gripmax AT впечатления

                        Ровя си днес информативно за гуми, и ето на какво попадам:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_vyrn_4411MUD-RAGE-MT.png
Прегледи:2
Размер:229.2 КБ
ID:5752552

                        В гуми7 31/10.5/15 са на добра цена.

                        Прилича ми на Toyo MT, но въпроса е колко е здрава, щото който си взима МТ очаква да държи на бъхтене.

                        Предполагам, че няма кой да сподели лично мнение, но, според ползващите АТтата, какво може да се очаква ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гуми Gripmax AT впечатления

                          Здравейте,
                          на Rav4 първа генерация гумите по каталог ги дават 215/70/16, една идея по-високи ще влязат ли 215/75/16 без да опират никъде?

                          Харесал съм тези silverstone на добра цена са - някакви наблюдения?
                          Писах в друга тема в която не е писано отдавна и дотам.
                          Приятен ден на всички !!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гуми Gripmax AT впечатления

                            Предполагам са здрави като другите от марката, но цената на това са килограмите.

                            РАВката не е от най-горските джипки, и мисля, че този Силвърстоун ще И е излишно тежък за ежедневна употреба, но как да си ползва джипа, всеки сам си "преценя".

                            ... иначе и на мен ми хващат окото, и не само заради цената, но ме притеснява баланса, особено ако се ползват за всичко.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гуми Gripmax AT впечатления

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Абе това с хвърлянето на вода върху предното стъкло е особеност на повечето джипове.
                              Може би е заради по-високата стойка на джиповете, и водата не се спира от инак ниската броня при колите.
                              Но не знам де, само си разсъждавам.

                              Но при всички положения не ще да е от гумите.
                              От малките "свесове" ("overhangs") е, заради целения голям "ъгъл на атака" ("approach angle") - пред предния мост няма почти нищо, освен калници и броня и всичката изтласквана от гумите вода се качва върху колата.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:705px-Overhang001.svg.png
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5752561
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Предполагам са здрави като другите от марката, но цената на това са килограмите.

                                РАВката не е от най-горските джипки, и мисля, че този Силвърстоун ще И е излишно тежък за ежедневна употреба, но как да си ползва джипа, всеки сам си "преценя".

                                ... иначе и на мен ми хващат окото, и не само заради цената, но ме притеснява баланса, особено ако се ползват за всичко.
                                Теглих преди малко - Грабер ат2 ( много близка до Грипмакса ) 265/75/15 на желязна джанта - 31.5 кг , Силвъра ( от снимката) 31/10.5/15 на алу джанта - 28 кг , щатната 235/75/15 БФ Гудридж винтерслалом на желязна джанта - 27.5 кг . Баланса на Силвъра е бая оловце , мазна обилна кал не се препоръчва , зимата пък -съвсем не. Карал съм ги ( и ще ... ) всекидневно и на почивки в планината и по асфалт ( лятото ).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X