Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 97

Тема: Гуми Gripmax AT впечатления

Място
    София
    Публикации
    493
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Гуми Gripmax AT впечатления

Благодарение на прочетеното мнение на колегата Арабаджиев/за което много благодаря/ , а и от другите мнения в темата се реших и аз да сложа такива гуми.Поръчах ги от верига/ако не противоречи на правилата/ ще кажа коя.ДОТА ме учуди 4516. За месец време и 200 км. изминати мога да кажа , че не съжалявам.Струва ми се обаче , че са малко шумни/не както колегата казва ,че не шумят/. Най -голямо впечатление обаче ми направи монтажа в сервиза-дозатягаха гайките на ръка с динамометричен ключ

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,956
    Точки (при гласуване)
    14

Не противоречи на правилата да кажеш име на магазин или верига, от която си доволен или не. Просто не пускай линкове към сайта им

Място
    София
    Публикации
    493
    Точки (при гласуване)
    8

Добре , добре. Нещата се развиват в Маргел на Симеоновско шосе.

Място
    София
    Публикации
    4,418
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Darth Преглед на публикациите
    ...
    Най -голямо впечатление обаче ми направи монтажа в сервиза-дозатягаха гайките на ръка с динамометричен ключ
    Лошото е, че ти прави впечатление ! Това трябва да е стандарт навсякъде.

Почти във всички сервизи с които си контактувам (от няколко години е само за приказки и кафе) това е стандарт, като на повечето места са си ламинирали таблица с усилията за повечето автомобили, а и това трябва да се прави и само от един човек по един автомобил, щото в бързината стават страшни сакатлъци.

Колеги, давайте малко реални снимки на тия гуми де !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

atanas_93 е офлайн
    Атанас Арабаджиев
    Старши участник | Организатор || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    1,236
    Точки (при гласуване)
    12

Да споделя още впечатления от опит, за моите Грипмакси. Набързичко им врътнах още едни 4500 км. Основно по асфалт градско и извънградско. Последния месец, ми се налагаше да пътувам всеки уикенд Русе- Кърджали и обратно. Придвижването го правех късно нощем, почти без движение по пътищата, та си правих различни експерименти. Не очаквах толкова добре да се справят. В малките часове на Хаинбоаз, мокрия път са заскрежава и става хлъзгав. Спирах рязко, опитвах рязко да навивам волана, да плъзгам странично, тръгвах с газ. Ами, дори и тогава се държат учудващо добре.
    Притесненията, които имах, бяха как ще се справят по време на топящия се сняг, утъпкан със слой вода върху него. Отново никакви проблеми. По принцип, карам Кията само на задно и само когато преценя, че няма да се справи, тогава включвам 4х4. А, тази зима в Русе си имаше сняг, доста и за дълго. Досега гумите, не са ме ме подвели и оставяли никъде. Не съм бутал колата нито сантиметър, при това, че нарочно съм си търсил белята по преспички и леки навявания от сняг.
    И за мен, са много тихи гуми, сравнено с всичките ми предходни алтерен и мудтерен. Даже, са по тихи и от Генерал Грабера АТ2 на другия ми джип. Мисля, че това е нормално, защото грайфера им е много по ситен, от на всички други алтеренки. От чисто асфалтови гуми, може и да са една идея по шумни, но аз вече съм забравил, какво е да караш с асфалтови гуми. От две, три години съм с алтерени.
    Като обобщение мога да кажа, че за около 20 000 км(около 15 000 по сух път и около 5 000 на снежен, заледен и мокър път) съм доволен от гумите. Нямат видимо износване, въпреки доста мекия каучук. Разсеяха се всичките ми страхове, относно държанието на гумите на пътя и извън него. Държат се добре на всякакъв терен, каквото мисля че и предназначението им. Ще се повторя: отдавам доброто представяне на добре забърканата кучукова смес от производителя. За мен тези гуми си заслужават всяка стотинка.
    Мисля, че от тук нататък няма с какво да ме изненадат в пролетния и летния сезон. Затова, ще продължа с впечатленията другата зима, когато, вече ще им е втора, и на доста повече километри. ...Ако, тази кола и тези гуми, са още при мен...
    Jeep Grand Cherokee WJ
    Kia Sportage

Място
    София
    Публикации
    974
    Точки (при гласуване)
    6

За съжаление не видях да има размер 31/10,5/15.
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ
    0895-514-112 Станко.

Място
    София
    Публикации
    493
    Точки (при гласуване)
    8

"Лошото е, че ти прави впечатление ! Това трябва да е стандарт навсякъде."
    Съгласен съм , но като гледам какви мърлячи са болшинството......
    Не те разбрах за снимките - колегата Арабаджиев ги е снимал -ти някакви по специални снимки искаш -не ми е проблем да ги щракна.

Място
    София
    Публикации
    4,418
    Точки (при гласуване)
    15

Повече снимки, по-добре, а и всички харесват картинки.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    София
    Публикации
    493
    Точки (при гласуване)
    8

За колегата Джоу :Име:  IMG_20170223_135858.jpg
Прегледи: 644
Размер:  92.2 КбИме:  IMG_20170223_135859.jpg
Прегледи: 645
Размер:  92.8 КбИме:  IMG_20170223_135957.jpg
Размер:  146.9 КбИме:  IMG_20170223_135958.jpg
Размер:  142.0 Кб С телефона - толкова.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    18

Каква е дълбочината на грайфера като нови?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,417
    Точки (при гласуване)
    35

Това с динамометричния ключ на гайките на джантите е за да оправдаят по-голямата цена която ви вземат в гъзарските сервизи.
    Аз си ги стягам я с крак, я с двете ръце(ако е с кръстачка), или на усет с електрическия гайковерт.
    Досега нямам изпаднала гума, или увредена джанта поради стягане не с динамометрията.

Така стягахме и джантите на камионите, и то да видиш-и по Европа(главно Белгия, Франция и Германия) стягали така по сервизите. Е, не с две ръце, ама с тръба на ключа(за камионите).

Ма щом ви влече да ви стягат по предписанията...

Само за сведение-на първото Breslau-Balkan, което беше изцяло на българска територия, Десо Славчев си водеше екип механици. Направи ни впечатление, че работят по предписания и спецификации, сериозни момчета, със сериозни знания и умения. И на втората вечер след обслужването на джипа накрая като слагаха джантите-стягаха с динамометричния ключ. Опулихме се, тогава за пръв път видях такова нещо. Казах си,ч е това е сериозен екип, Десо го знаех отпреди, че е сериозен карач, но се удивих доколко са прецизни механиците му.

На другия ден, при прехода към Сливен-едната гума на джипа излетяла...
    Има ли желание-има и начин!

atanas_93 е офлайн
    Атанас Арабаджиев
    Място
    Русе
    Публикации
    1,236
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на stojan_defender-a Преглед на публикациите
    Каква е дълбочината на грайфера като нови?
    Не се сетих да го измеря, като бяха нови. Нека някой колега измери грайфера на новите, аз ще измеря моите на около 20 000 км.

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите

....Колеги, давайте малко реални снимки на тия гуми де !
    Това са снимки от днес, на гумите, на гореспоменатите километри.
    Предна:
    Име:  IMG_20170223_130442.jpg
Прегледи: 621
Размер:  137.9 Кб
    Задна:
    Име:  IMG_20170223_130503.jpg
Прегледи: 622
Размер:  151.3 Кб
    Jeep Grand Cherokee WJ
    Kia Sportage

Място
    София
    Публикации
    493
    Точки (при гласуване)
    8

За колегата Стоян Дифендъра - дълбочината е 12мм - не претендирам обаче за абсолютна точност - нямам уред и го мерих с линийка.

Място
    Варна
    Публикации
    289
    Точки (при гласуване)
    5

Карам подобните на тази шарка Грабер АТ2 и при влизане в локва със скорост дърпа силно в посока на гумата влязла в локвата .

Място
    до Своге
    Публикации
    462
    Точки (при гласуване)
    9

Това за мен винаги е било свързано най-вече с ширина на гумата, скорост на преминаване, и дълбочина на локвата. Не съм видял да има гума лекуваща това явление винаги в въпрос на скорост.

Грабера е с 50-60% по-скъп от обсъжданите в темата, не е добре да мешаме нещата.
    WJ laredo 2004 u.s.a. 4.0i LPG Fobos 5 obd + romano hd

Място
    Пловдив
    Публикации
    239
    Точки (при гласуване)
    7

А сега на тези километри колко е?

Място
    до Своге
    Публикации
    462
    Точки (при гласуване)
    9

Поръчах ги днес. За гранда 255/70/16 не искам да вдигам повече височина заради много фактори, но същевременно малко по-широки мисля че са това което търся.

Може ли актуални впечатления на тия гуми при 140км/ч на сухо и мокро, ако някой е стигал до там??? Аз търся типично АТ защото не си търся белята по горите, но пък не искам да си влошавам качествата на джипа с гуми който не стават за шосе и висока скорост. Ще съм благодарен на две думи за това ми питане.

Място
    Добрич
    Публикации
    601
    Точки (при гласуване)
    2

На 120-130 няма проблеми при мен. То и размера ми е друг, ама си седят на пътя нормално. И на мокро е добре сякаш, нямам винетка още на WJ и карам все още повече Киата, та инфото ми не е много за момента и повечето е градско.

Това, което мога да кажа е, че надскочих малко предписанията за налягане и ги надух на 2.4. На 2.3 ми изглеждат и се усещат меки за градско каране, а и профила е сравнително нисък, а дупките големи....
    Kia Sportage 2000tdi '98 (Кичка)
    Jeep Grand Cheroke WJ Limited 3.1VM (Ганчо)

atanas_93 е офлайн
    Атанас Арабаджиев
    Място
    Русе
    Публикации
    1,236
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на IvanVG Преглед на публикациите

Може ли актуални впечатления на тия гуми при 140км/ч на сухо и мокро, ако някой е стигал до там??? Аз търся типично АТ защото не си търся белята по горите, но пък не искам да си влошавам качествата на джипа с гуми който не стават за шосе и висока скорост. Ще съм благодарен на две думи за това ми питане.
    На сухо при 160 км/ч няма проблеми( кията толкова си може), на мокро повече от 120- 130 км/ч не смея, но при тази скорост също няма проблем. Но и при мен размера е друг.
    Преди седмица се наложи на състезанието в Кърджали да мина 6- 7 км по трасето на хард трофи класа. В този участък трасето беше сравнително леко, но имаше пресичане 15- 16 пъти на каменисти реки, с ония облите хлъзгави, бая големи камъни. Учудващо за мен и там гумите много ме слушаха. Успявах да преведа колата, точно оттам, откъдето си бях наумил, без да се подхлъзне. А, имаше места, където, подхлъзването, можеше да е фатално. Или да я удавя в дълбока вода, или да заседна на голям камък и до там. Буквално придвижването беше от камък на камък.
    Jeep Grand Cherokee WJ
    Kia Sportage

Място
    до Своге
    Публикации
    462
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря колеги! Дай боже скоро и аз да почна да ги карам, че само пиша някакви километри и някой ще реши че на състезание съм тръгнал....Идеята е да мога да ползвам джипа за всичко дето си наумя. За тия пари това което давате като отзив ме устройва перфектно, риска е премерен. Пак мерси ще се отчета като ги монтирам, и ще чакам още полезни отзиви.

Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях
    От Тедо /LJ73/ във форум Гуми и джанти
    Отговори: 14
    Последно мнение: 13-04-14, 18:58
  2. АТ гуми - опит,препоръки,впечатления
    От Борислав Бонев във форум Гуми и джанти
    Отговори: 21
    Последно мнение: 10-03-14, 22:00
  3. Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.
    От Джоу (x3mrjoe) във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 20
    Последно мнение: 10-03-14, 18:31
  4. Впечатления от магазини за гуми
    От SJ410 във форум Архив
    Отговори: 22
    Последно мнение: 29-07-10, 15:10
  5. Гуми LASSA компетос - впечатления?
    От rojer във форум Гуми и джанти
    Отговори: 11
    Последно мнение: 27-12-09, 10:19

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми