Страница 5 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен
Резултати 81 до 100 от 121

Тема: Гуми Gripmax AT впечатления

Публикации
    71
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Гуми Gripmax AT впечатления

Днес и аз се оборудвах с 4 нови 255х65х16 много са шумни в сравнение с Грабер АТ2 с които бях до сега,но джипа е по стабилен с тях.тествах ги на мокра трева и черен планински песъчлив път в дъжд,на черно ме изненадаха,добре държат,но в тревата като видят зор ги няма.На мен ми е достатъчно сцеплението което имат,а цената от 140 лв за гума е без коментар.карам напомпани на 1.8 и стоят добре.

Място
    Пловдив
    Публикации
    68
    Точки (при гласуване)
    4

Да споделя и аз, вече им навъртях близо 1500 км. предимно асвалт, естествено без значение сух, мокър никви грижи. Вчера им беше теста по черно, ходих на разходка из Родопите с момчета от офроуд клуба в Пловдив, около 160км. само черно,мокри и сухи камъни, гадна кал, поточета, мека пръс, странични наклони, сериозно изкачване и спускане и какво ли още не, представянето им беше повече от чудесно. Минават си навсякъде и сцеплението е учудващо добро.
    Цитат Мнение на doviciozo Преглед на публикациите
    .....................но в тревата като видят зор ги няма.............
    Само ако баира е много сериозен и отдолу е мочурливо, ако е сухо няма проблеми, с правилната газ издрапват. Според мен си струват всяка стотинка и за по-леки машини са идеалният бюджетен вариант.
    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

Място
    Sofia
    Публикации
    1,191
    Точки (при гласуване)
    11

Много ме блазнят тези гумета, но имам странно чувство, че от 1ви ноември вече ще търсят планина+снежинка по гумите.

[]

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте! И аз си харесах такива гуми (Грипмакс АТ). Само не сум сигурен дали ,,ал терен,,значи всесезонни? Съвет!?!

Място
    Варна
    Публикации
    300
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на rumelinatov Преглед на публикациите
    .... ,,ал терен,,значи всесезонни? Съвет!?!
    Не значи , но се карат масово като такива . Обаче на заледено - с "2" наум...

Място
    София
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    9

Колега ол териън значи за всякакви терени /с всички условности на понятието/ , а ол сизън или фор сизън , или ол уедър вече значи всесезонни/целогодишни/и пак с всички условности на понятието/. Има толкова много изписано по тези въпроси - трябва само малко четене.

Място
    Хасково
    Публикации
    45
    Точки (при гласуване)
    5

Два въпрос от мен преди и аз да скоча с 4 бр. от въпросните Грипмакс.
    Първо: за Рекстана, който стандартно е с размер 245/70/16 дали ще понесе 245/75/16 без да се налага каквито и да са интервенции.
    Второ: за съответния размер има два варианта А/Т OWL с индекси Т и 111 и само А/Т с индекси Q и 120, вторите са с 17,00 лв по-скъпи. 111 и 120 е ясно тегловия индекс. 111 = 1090 кг на гума, което за 2,5 тона кола ми е достатъчно.Шарката е една и съща, само това Q и Т предполагам скоростни индекси друга разлика не виждам и 17 лв разбира се.

Място
    София
    Публикации
    4,845
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на toniko Преглед на публикациите
    Два въпрос от мен преди и аз да скоча с 4 бр. от въпросните Грипмакс.
    Първо: за Рекстана, който стандартно е с размер 245/70/16 дали ще понесе 245/75/16 без да се налага каквито и да са интервенции.
    Второ: за съответния размер има два варианта А/Т OWL с индекси Т и 111 и само А/Т с индекси Q и 120, вторите са с 17,00 лв по-скъпи. 111 и 120 е ясно тегловия индекс. 111 = 1090 кг на гума, което за 2,5 тона кола ми е достатъчно.Шарката е една и съща, само това Q и Т предполагам скоростни индекси друга разлика не виждам и 17 лв разбира се.
    Разликата, а съответно и в тегловният индекс, е в платовете. Повечето гуми 245/75-16 са 10 платови с тегловен индекс 116/120, а тези с индекс 111 би трябвало да са 8 платови.
    10 платовите са по-здрави, но и с тях ще ти вози по-твърдо.
    Мисля, че може да сложиш и 265/75-16, но преди да слагаш каквито и да било гуми първо трябва да му оправиш стойката. Отпред се вдига за по 30 сек. на страна, и според това което направиш отпред го вдигаш леко и отзад, ако има нужда, и чак тогава избираш размера и модела гума според нуждите и целите за които си го взел.
    Имай предвид, че половината от възможностите на джипа идват от гумите.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Хасково
    Публикации
    45
    Точки (при гласуване)
    5

Мисля, че може да сложиш и 265/75-16, но преди да слагаш каквито и да било гуми първо трябва да му оправиш стойката. Отпред се вдига за по 30 сек. на страна, и според това което направиш отпред го вдигаш леко и отзад, ако има нужда, и чак тогава избираш размера и модела гума според нуждите и целите за които си го взел.
    Имай предвид, че половината от възможностите на джипа идват от гумите. [/QUOTE]

Малко излизаме от темата но ще и си позволя да ти отговоря. Това за стойката сме го коментирали и по телефона ама нали сърце не трае...то и сега си изглежда добре.Днес докато е на подемника за смяна на накладки и шарнир ще го огледам да видя какво може да се направи за повдигане с няколко см. Но в този сервиз нямам намерение да им дам да барат, а мина времето когато лежах под колите да си ги правя сам. След отпускарския месец ще търся някой по с акъла си да видим какво ще направим. А гумите са ясни ще трябва да са АТ гуми със всичките си + и - и то в някакъв среден ценови клас. В този ред на мисли и след всички прочетени мнения тук, тези Грипмакс гуми ме устройват.

Място
    София
    Публикации
    4,845
    Точки (при гласуване)
    16

...
    Малко излизаме от темата но ще и си позволя да ти отговоря. Това за стойката сме го коментирали и по телефона ама нали сърце не трае...то и сега си изглежда добре.Днес докато е на подемника за смяна на накладки и шарнир ще го огледам да видя какво може да се направи за повдигане с няколко см. Но в този сервиз нямам намерение да им дам да барат, а мина времето когато лежах под колите да си ги правя сам. След отпускарския месец ще търся някой по с акъла си да видим какво ще направим. А гумите са ясни ще трябва да са АТ гуми със всичките си + и - и то в някакъв среден ценови клас. В този ред на мисли и след всички прочетени мнения тук, тези Грипмакс гуми ме устройват.
    Коментара ми беше принципен, а че си избрал Грипмакс е ясно.

Слагай 245/75-16 и не го мисли, щото си влизат перфектно, другото по-нататък ако прецениш.
    А дали 111 или 120, ами с първите ще вози по-добре и ще ти пазят ходовата част, а вторите са по-здрави.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Хасково
    Публикации
    45
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Interceptor Преглед на публикациите
    Каква е страната на произход на тези гуми?
    Според сайта им са южноафрикански.www.gripmax.co.za Но щом колегите казват, че са китайски значи, че само притежателя на марката е от южна фрика.

Място
    София
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    9

Ако е за трупане на публикации -какви са според този сайт :http://www.gripmaxtyre.com/a/russian/index.html ???

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

От Вчера и аз се обух с нови Gripmax AT. Добри изглеждат.Дано и да са издръжливи.Име:  Photo-0017 (2).jpg
Прегледи: 618
Размер:  666.9 КбИме:  Photo-0018 (2).jpg
Прегледи: 619
Размер:  627.1 Кб

Място
    Хасково
    Публикации
    45
    Точки (при гласуване)
    5

С риск да ме "навикат", че трупам публикации (не разбирам какво печеля от това) да се похваля и аз:
    Име:  IMG_20170826_171740.jpg
Прегледи: 533
Размер:  146.1 Кб
    Бях харесал Toyo open country и Cooper discoverer A/T3 но в момента никъде няма наличности в размер 245/70 R16 пък не се знае дали през есенното зареждане ще има.За това се доверих на положителните постове тук и заложих на Gripmax A/T . Взех ги в размер 245/75 R16, дано не се изхвърли с размера, все пак по каталог го дават 235/70 R16 и според калкулатора в сайта съм извън подходящия размера, гумите станаха без проблем.
    Име:  IMG_20170826_141454.jpg
Прегледи: 532
Размер:  157.1 Кб
    Колата стана наистина по стабилна но гумите са си шумнички, не мога да ги сравнявам с други все пак ми е първи джип и първи А/Т гуми.Дано са и здрави и износоустойчиви.Закупих ги онлайн, цената беше 150,50 лв. с доставка и ДДС. дойдоха за 10 дни.

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,991
    Точки (при гласуване)
    14

С риск да ме "навикат", че трупам публикации...
    Няма кой да те навика. В точната тема, даваш реалнно мнение. Тези гуми са доста евтини с интересна АТ шарка. Отзивите от ползватели са важни. Така, че след година пак дай мнение.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    с. Горен чифлик, обл. Варна
    Публикации
    61
    Точки (при гласуване)
    7

Скоро ми предстои закупуване на гуми за киата, 128кс. спрял съм се на размер 235/75/15 и като чета мнения май ще са грипмакс. Намирам ги на няколко места, но може ли да ми кажете от къде ги поръчвате вие?!
    Благодаря предварително.

Място
    Добрич
    Публикации
    611
    Точки (при гласуване)
    2

Поръчай ги от там, където няма да ти искат предварително плащане. Аз ударих на камък на 2 места като поръчвах, искаха да ги платя преди да ми ги доставят... В края на краищата намерих доставчик, който си работи с нормален наложен платеж.

Междувременно, моите гуми след 6000км продължават да се държат добре на сухо и мокро и извън пътя. Все още не са виждали кал за съжаление, не остава време за ходене по къра много много. На мокра трева обаче също са доволно прилични.
    Kia Sportage 2000tdi '98 (Кичка)

Място
    Sofia
    Публикации
    1,191
    Точки (при гласуване)
    11

Бях отишъл на място в Дианата, защото има сериозна отстъпка. Беше лудница вътре(сезон). Като ми дойде реда младежа ме уверим че никъде в България нямало каквито и да е грипмаксове ат-та в наличност. Вчера на тъшак поръчах през от един гуми сайт, дето завършва на 7 и ме увериха, че до 24ч...48ч ще ми доставят гумите и щели да бъдат с пресен дот. Плащане при получаване. Утре ще докладвам с мрънкане или хвалби.
    []

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    13,419
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на imarh Преглед на публикациите
    Вчера на тъшак поръчах през от един гуми сайт, дето завършва на 7 и ме увериха, че до 24ч...48ч ще ми доставят гумите и щели да бъдат с пресен дот.
    Запасѝ се с търпение. Сроковете са така, но вместо "часа" сложи "дена"
    Ситуация с Сочи не выглядит для нашего общества как «позорно повели себя в 2014 и теперь наказаны», а как «успешно грабанули магазин в прошлый раз, а они, гады теперь охрану поставили».

Място
    Sofia
    Публикации
    1,191
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Запасѝ се с търпение. Сроковете са така, но вместо "часа" сложи "дена"
    Докараха ги. ДОТ 1417.
    []

Страница 5 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях
    От Тедо /LJ73/ във форум Гуми и джанти
    Отговори: 14
    Последно мнение: 13-04-14, 19:58
  2. АТ гуми - опит,препоръки,впечатления
    От Борислав Бонев във форум Гуми и джанти
    Отговори: 21
    Последно мнение: 10-03-14, 23:00
  3. Разход с гуми 10.5 vs. 12.5 - Въпроси и лични впечатления.
    От Джоу (x3mrjoe) във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 20
    Последно мнение: 10-03-14, 19:31
  4. Впечатления от магазини за гуми
    От SJ410 във форум Архив
    Отговори: 22
    Последно мнение: 29-07-10, 16:10
  5. Гуми LASSA компетос - впечатления?
    От rojer във форум Гуми и джанти
    Отговори: 11
    Последно мнение: 27-12-09, 11:19

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми