Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за карабина СКС 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за карабина СКС 7.62х39

    Интерсът ми тръгна от една друга тема: поразрових и се оказа, че мога да взема много изгодно Югославски СКС , производство от към края на 70те год., идва с пълен комплект джаджи, паспорт от Словенската армия и най-важно изглежда чисто нова.
    Понеже някой може да попита - мисля да си пукам с нея за кеф по стрелбища, гори и ливади (евтин боеприпас).


    Не съм хващaл в ръцете си СКС (нямаше такива където служех), та ако някой може да сподели лични отзиви ще съм благодарен.

  • #2
    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

    https://www.canadiangunnutz.com/foru...php/75-Milsurp

    e те тука ... има теми теми .. реставрацииии тунинговане .... да ти е сладки дет се вика.
    Аз това се колебая ... нов пищов или една СКС ...за пимпване



    Коментар


    • #3
      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

      Оплаквания не съм чул или чел,но аз бих заложил на нашенското от ония години,цената вече ще е двойна еле тия дни.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

        В България СКС никога не е произвеждана . Била е на въоръжение доста години успоредно с АК . Някои набори за две години са сменили 3 системи . Ортака ми е влязъл в казармата 1969 година с Мосин след половин година са ги превъоръжили с СКС а няколко месеца преди да се уволнят пак са ги превъоръжили с АК . Това в ЗРВ . В България складовите наличности отдавна са продадени даже се наложи националната гвардейска част да обяви обществена поръчка за доставка на карабини СКС https://www.24chasa.bg/Article/1921905 А на времето в складовете на ОСО имаше хиляди . Като цяло това любимата ми самозарядна карабина . Лека удобна и изключително точна . Руската се зарежда с патронна лента 10 патрона отгоре при отворен затвор . Предполагам че от клонингите най читави ще са ГДРейските после сръбските .
        Последно редактирано от sek.1; 11-01-17, 06:58.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

          Арсенал Калашник нашенски като ще се ползва евтиния патрон.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Арсенал Калашник нашенски като ще се ползва евтиния патрон.
            СКС е няколко нива над АК като точност . По дълга цев ; мерна линия и изключително добре балансирана автоматика . Стрелбата с нея е едно удоволствие . Иначе болтова в този калибър има ЧЗ 527.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14861362.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5740017
            Последно редактирано от sek.1; 11-01-17, 07:14.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

              Благодаря!
              Съветска и ГДР-ска отпадат - много за редки и цените им са .....
              Изборът е между сръбска и китайска. Всички думат, че сръбските са по-добри, но цевите им не били хромирани за разлика от на китайските. Ама пък тая дето я гледам е чисто нова (те неупотребявана) и идва с мерник за гранатомет
              В момента БГ* калаши твърде няма, последно са се търгували за хиляда и горница.


              Колегата от Канада вече ми показа че понася тунинговане, като за начало мисля да се сдобия с ето това.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190782_ts.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5740025

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                Обикновено качественото струва пари .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                  Sek1
                  Ти да не си има дал "падни" на тия в офиса с ЧЗката - гледам сички са залегнали зад бюрата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                    Съгласен, ама като нямам пари за Порше пеш ли да ходя?
                    Другото е, че имам вече опит с стари еднични бройки - там качеството е лотария (не знаеш никога кой, как и какво е стрелял и как е поддържал), докато тук ставаа дума за складови запаси.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                      Sek1
                      Ти да не си има дал "падни" на тия в офиса с ЧЗката - гледам сички са залегнали зад бюрата
                      Снимката не е моя от нета е
                      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                      Съгласен, ама като нямам пари за Порше пеш ли да ходя?
                      Другото е, че имам вече опит с стари еднични бройки - там качеството е лотария (не знаеш никога кой, как и какво е стрелял и как е поддържал), докато тук ставаа дума за складови запаси.
                      Сръбското стрелково оръжие не отстъпва по качество на нашето и руското . Даже в последните 20 години на нашето качеството постоянно пада а на тяхното се запази и вървят нагоре .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                        Sek1
                        "Сръбското стрелково оръжие не отстъпва по качество на нашето и руското . Даже в последните 20 години на нашето качеството постоянно пада а на тяхното се запази и вървят нагоре ."


                        Тъжно, но истина .....за съжаление.
                        В момента тук в Щатите е пълно със сръбски пушкала и боеприпаси и обективно започват да се налагат в категорията "прилично качество срещу разумна цена".
                        "1-ви Партизан" имат във всяка фирма/магазин за оръжие и (мое лично наблюдение) - ако търсиш нещо дефицитно, най-вероятно е да намериш точно тяхно производство (тук включвам всякакви екзотични калибри). Напоследък фигурират във всички балистични таблици и др.


                        Обратно - нова българска продукция практически няма (изключвам ПМ и Аркус, ама и те вече са история). От време на време епизодично влиза някоя партидаот стари складови запаси и толкова. След гафа преди няколко години с правата и лицензиите на Арсенал вече не съм сигурен дали изобщо тук има истински БГ* калaшници (нови). Където и да погледна описанията са (цитирам по памет): Изделието е сглобено от автентични части произведени в БГ и други - местно производство отговарящи на ***** стандарт, произведени стриктно по "БЪЛГАРСКА" технология" ..... производител XYZ.


                        Дядо някога казваше "политика каруца не тика" ... ама стига, че ще ме обвинят в политиканстване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                          Проблем с лицензите няма . Ние не произвеждаме автомат Калашников а автомат Арсенал ловна карабина SLR и така нататък .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                            Аз нося на майтап, проблем няма Аз съм написал Арсенал по-горе .....а че съм рекъл калашник - е ми то като манго и цинго
                            И* като думаме за Арсенал тук при мен , това вече не е нашия в Казанлък, а тоя в Лас Вегас.
                            Ако не си ги проверявал ей тука линка - и те правят СЛР* и автомат Арсенал
                            http://www.arsenalinc.com/usa/home.php


                            Както и да е - да се върнем в темата: все повече си мисля да го взема сръбкинчето, а дали ще се
                            залюбим ще разберем като се пипнем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                              За нас значение няма но за международното право има . Взимай сръбския СКС няма да съжаляваш . Поне това което съм имал досег до него е било повече от добро . От пистолета им ЦЗ 99 и една ловна карабина на същата мака в калибър 30-06 имам само добри впечатления .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X