Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

    Здравейте,

    Моля за Вашето компетентно мнение и съвети относно тези 2 системи за задвижване.

    Горе долу знам за какво става въпрос, чел съм, гледал съм официалните клипове как работят системите + нагледно в полеви условия.. но все пак. Става въпрос за следното.

    Тези дни се каня да си взема един от двата варианта: WJ 4.7 или WK 3.0CRD. Който и да е от двата ще бъде повдигнат на 2 инча с гуми 31-ци или 32 маакс (повдигането май ще е по-сложно с WK отпред?).

    На теория, сигурно и на практика е ясно кой е по-добрият. Джипът ще се използва основно за всекидневна кола, но при мен всекиднева пракитка е и излизането за леки разходки. Моля обяснете по-подробно, що се отнася за гората, какви са + и - според Вас на двете системи за задвижване. По черно и малко встрани от него голяма ли ще бъде разликата в поведението между двете системи за задвижване?

    Освен това силно ме интересува като надеждност как седят нещата при моторите, автоматите и самите дифове / системи за задвиждане. Има ли съществена разлика в цената на частите и в надеждността на автомобилите. 'Осветква' ли се редовно WK, при положение, че има повече електроника, здравите ли са му дифовете, полуоските, раздатката.. какво изисква като поддръжка, чували ли сте да дава редовно дефекти за нещо и т.н. Също така капризен ли е WK към калта, ако го поокалям стабилно ще се осветка ли и т.н. С една дума питам може ли да се квалифицира един от двата модела като 'по-безпроблемен'..

    Ясно е, че WK е по-съвременен, по-скоро искам да знам заслужава ли си разликата от 5-6 хил лева покупна цена, която не е чак такава голяма разлика, ако е по-надежден, по-рядко изисква ремонти и те не струват майка си и баща си.

    А и между впрочем.. кое върви повече?
    Последно редактирано от basson; 10-01-17, 20:07.

  • #2
    От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

    Дядо Владо ще ти каже, че старата quadra-drive с "героторните помпи" е по-добра, защото е механична, аз ще ти кажа, че "двойката" е по-добра, нищо, че е "с електроника", защото:
    - имаш междуосев диференциал (ДА, а по-старата quadra-drive НЯМА междуосев диференциал - има МУФА с героторна помпа!) и караш на постоянно 4х4 (WK), а не на задно с опцията при пребоксуване на задния мост да прехвърли тяга към предния (WJ)
    - имаш моментално задействащи се електрически блокажи, а не сработващи някакво време след боксуване (било то и части от секундата - уж, ама при стари и износени фрикционни дискове, едва ли);
    - по-нова система е и още никой не е изревал във форумЪт, т.е. не са се износили още въпросните дискове по WK/WH джипките на пазара.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

      За мостове и т.н. - аз вече се оплаках , а един участник си разкара WH-а, и то след като му смени задния мост...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

        Правилно ли разбирам, че WK на бавни предава по 25% мощност и на четирите колела БЕЗ да прехвърля по-голям въртящ момент към някое, ако друго загуби сцепление, както на бързи?

        С оглед на годинките на WJ и все по-малкият шанс да се оцели бройка италианка с нормално работещи механични части по задвижването, май клоня към WK за момента.

        Коментар


        • #5
          От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

          Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
          Правилно ли разбирам, че WK на бавни предава по 25% мощност и на четирите колела БЕЗ да прехвърля по-голям въртящ момент към някое, ако друго загуби сцепление, както на бързи?.
          Самоблокировката ELSD в предния и задния диференциал си работи и на бавни. Само централният диференциал е блокиран и раздава 50 / 50 между предно и задно.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

            Васе, питай Еди Рангелов, има го във фейса в приятелите ми, има го и тук. Той прави такива кошници. Работи в сервиза на Крайслер и Мерцедес на ботевградско, срещу Баумакс и не ти е далеч.
            Иначе, аз с него съм гоорил за двигателя 3.0 дизел и той каза че има фабричен не скъп чип, щото е мерцедес, с който колата осезаемо започва да върви по-добре и динамиката и се подобрява значително. Мисля, че за длгите пътувания това ще ти е важно.
            Инак, за WK може да питаш Евгени Филчев и брат му от първа ръка.

            Коментар


            • #7
              От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

              Да, ще се допитам до Еди Рангелов.

              Да се намеря на приказка ще ви разкажа с 2 думи - снощи гледах един в автокъща. Според съдържателя не я бил пипал, от както са му я докарали от Италия. Маслото на пръ4ката преливаше, макар и да беше под мноого лек наклон надолу към предницата. Казан4ето с антифриза беше мокро отвън, явно току що някой му беше долял малко хха. Как да е. Около -12 беше, бяхме се уговорили да го палим студен мотора. Тръгваме да палим - никой. Донесоха друг акумулатор - пак никой (въобще не цъка, нищо). Пуснаха кабели към един камион пътна помощ - стояхме 5 минути - нищо. Пушихме 3 цигари и ве4е аха да си тръгнем, онзи вика я пак да пробваме - и хоп, запо4на да върти. Да де, ама не пали. Върти, върти, върти 10 секунди, не пали. Пробва втори път - пак върти 10 секунди, не пали. На третата проба с въртене на стартера двигателят запо4на аха - аха да припали (ускорява оборотите и после намалява) и не стана. На 4етвъртият път ве4е след 3-тата секунда въртене мотора запали, из4ука си като типичен студен дизелов двигател за един миг и после 'замърка' равномерно. Изчакахме го 10мин да подгрее и тръгнахме бавно да го покараме. Покарахме, на все още студен мотор кутията си сменяше плавно, имаше добро ускорение, без да прекаляваме. Врътнахме 1км и се върнахме, тогава забелязах, е празен, то4но на 'E'. В този момент, ве4е и позагрял (на около 40 процента беше стрелката на темп.) изведнъж ми замириса на много специфи4на миризма - много задушливо на антифриз. Спомням си я от един друг голям мотор преди години, който малко след тази миризма прегря и блокира. Както и да е - този беше в нормална температура, светна лампата за резерва на горивото, но изгасна веднага. И изведнъж след 5 мин на празен ход моторът спря. Запалихме го, дадохме газ назад и пак изгасна. После го запалиха пак и 2 мин работи нормално и след това си го изгасиха сами.

              Както и да е, нещо му тропаше и като тампон на амортисьор, нямаше никакво осветяване в централната конзола и други дребни неща. Само споделям.
              Последно редактирано от basson; 12-01-17, 19:43.

              Коментар


              • #8
                От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                - имаш моментално задействащи се електрически блокажи, а не сработващи някакво време след боксуване (било то и части от секундата - уж, ама при стари и износени фрикционни дискове, едва ли);
                - по-нова система е и още никой не е изревал във форумЪт, т.е. не са се износили още въпросните дискове по WK/WH джипките на пазара.
                Много се забавлявам,когато Някой изказва мнение въз основа на прочетено в нета,без да е го е виждал на живо...Боголюбе...ти кога отварЯ такъв диф последно?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                  Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение

                  из4ука си като типичен студен дизелов двигател
                  Ако е наред такива чукания поне според мен не трябва да има. Вече поредна сутрин на минус 17 (поне по борд) - с едно подгряване (докато спре да свети "жичката") паля от половин завъртане дето се вика. "Гласът" му за кратко е "по-басов" и оборотите са по-високи естествено, докато загрее, но чукания / тракания, типични за дизелите - няма (а и доколкото зная не следва да има поради самата конструкция и работа на двигателя). Зор му е паленето (но пак пали), ако има изгорели подгревни свещи, а пали и гасне, ако има преебана дюза / и. Ако има нещо проблем с "храненето" с гориво - по-скоро ограничава оборотите - демек влиза в някакъв авариен режим колкото да се придвижиш. Поне това показва личния ми опит де.

                  Еди Рангелов ще ти разкаже за основния проблем на тоя двигател и отде прикапва масълце... Тъпня е, ама се отваря всичко да се смени една гарнитура, доколкото ми обясняваше....
                  Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                  Grand Cherokee 3.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Много се забавлявам,когато Някой изказва мнение въз основа на прочетено в нета,без да е го е виждал на живо...Боголюбе...ти кога отварЯ такъв диф последно?
                    Надничал съм в моя на два пъти, докато дядо Владо и Еди са го отваряли. Последния път около 5000 лв. платих за надничането Скоро мисля да го правя пак. Нооо бас ловя, че ти не си ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...... Последния път около 5000 лв. платих за надничането Скоро мисля да го правя пак......
                      Колко разходки направи от тогава ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                        5000 лева,и скоро пак ще се отваря?То,направо за хвалене този джип.....
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          5000 лева,и скоро пак ще се отваря?То,направо за хвалене този джип.....
                          Това си е една хубава Гранд Витарка, даже и с нови гуми!
                          0887 526 564/ 0897 933 755 /

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                            Е, по-горе съм писал. А във форума съм пускал сметката. Ще я потърся и ще я пусна пак. Май беше 5000 заедно с други ремонти. Въпросът е в друго. Всички знаем, че Соти е (самообявил се за) най-великия майстор на диференциали във форума. А сещате ли се защо не го потърсих него да му дам 5000 лв.?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                              5000 лева,и скоро пак ще се отваря?То,направо за хвалене този джип.....
                              5-те хилядарки са не толкова от марката и модела, колкото от схемата на работа в някои сервизи. Вкарва се колата за нещо и накрая, като ти дават сметката, се оказва "ама ние сменихме И това, онова, трето и пето" ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X