Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

    Боголюбе , кажи пробега бре момче Ако си минал 200 000 от тогава , трябва даже да черпиш тея майстори
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #17
      От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

      Баси. Много съм 'привързан' към марката, но така като чувам дилемата се простира до това дали да направя 10 досадни малки ремонтчета по WJ за по 500лв или един за 5000 на WK-а.
      Уж здрави двигатели, а-у.. ОК, може и да са здрави. Но на всяка турбина според мен живота й е около 200-250 хил, а новият внос идват на по толкова.. почва се с дюзи, па за свещите трябва с перце да пипаш, пък в хидравликата златно и незаменимо масло, труда й златен на тая кола.. мани.

      Отварям теми с WJ-и.. парното не бачка, варилоците я блокират, я не, гуми не можеш да изнесеш и 2 см, че главините от перце, скоростите нежни, не смееш да им позагрееш маслото, мостчето отпред се гъне при по-сериозна дупка....

      Май май ще заредя обявите с Y61-ците. За примерно цитираните 5 бона ще му ръгна АРБ-то отпред с все 35ците в тоя бюджет, още толкова (равняващи се на една турбинка с дюзички във WK) за смяна на двигателя с друг и поне ще знам, че карам вечна и неразрушима кола. .

      А толкова да обичам JEEP..

      Коментар


      • #18
        От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

        Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
        ...
        А толкова да обичам JEEP..

        Grand Cherokee e модел тип "mall cruiser". На Jeep моделът за по-сериозни натоварвания извън асфалта се казва Wrangler. И то пак с уговорката, че трябва да се смени това, онова и т.н.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

          Ясно, ама на мен ми трябва евридейка с лек разходкаджийски уклон, та мол крузер с подгрев на седалките ми върши идеална работа, стига да не върви с разход 5 бона на 100км

          ЕДИТ: по-скоро нещо средно между евридейка и круизен джип от по-дългите бази за по-дълги разходки извън страната и по черно в горите, без хард. В тая връзка трябва да е надежден!
          Та колкото и да не ми се искаше, ще разгледам и Y61ци и ленд крузъри..

          Пък мъдренето продължава
          Последно редактирано от basson; 13-01-17, 08:35.

          Коментар


          • #20
            От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

            Васе, ама оня патрол си те чака бе приятелю. За това, за което го искаш е далеч по-добра инвестиция, щото взимаш и караш, докато черокито трябва да го нагаждаш. Другия вариант е, да те запозная с един приятел и да ти потърси от Швейцария, поне ще знаеш какво купуваш и няма да чакаш изненади.

            Коментар


            • #21
              От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

              Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
              Ясно, ама на мен ми трябва евридейка с лек разходкаджийски уклон, та мол крузер с подгрев на седалките ми върши идеална работа, стига да не върви с разход 5 бона на 100км

              Пък мъдренето продължава
              Ся, ако търсиш дизелов WH - бягай надалече от марката! Мани к'во ти приказват за мРецедесови двигатели и кутии, на "Jeep" единственото му достойнство са мощните бензинови двигатели и шосейното пътно поведение + мааалко повече проходимост и афтърмаркет опциите да си играеш на "Лего" да повишаваш въпросната проходимост. Другото на пазара са или 4-5-и т.н. местни трактори или просто коли с 4х4.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                Пък мъдренето продължава
                WJ-kите хич никак не са толкова трошливи.
                Всички, повтарям всички които аз съм правил след вкарване в заводски параметри се явяват само за смяна на консумативи........та за мъдренето - ела да го мъдрим.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  Васе, ама оня патрол си те чака бе приятелю. За това, за което го искаш е далеч по-добра инвестиция, щото взимаш и караш, докато черокито трябва да го нагаждаш. Другия вариант е, да те запозная с един приятел и да ти потърси от Швейцария, поне ще знаеш какво купуваш и няма да чакаш изненади.
                  В патрола изненади няма - вечен е. Оня е идеален, но все си мисля че ако взема преди фейса на двойно по-ниска цена, той пак ще си догони високата цена, но ще си го направя мераклийската, а няма да е стоков.

                  Все пак, май ще се огледам и за гарантирано работещ WJ, защото 3ката CRD започва да ми звучи много екзотично. Не обичам кaпризни принцеси. Трябва да е здрав и да ми служи, а не аз на него.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    WJ-kите хич никак не са толкова трошливи.
                    Всички, повтарям всички които аз съм правил след вкарване в заводски параметри се явяват само за смяна на консумативи........та за мъдренето - ела да го мъдрим.
                    Тук потвърждавам мнението на Дядо Владо . Вярно , че съм с най-омразния тук във форума двигател - 3.1ТД , който всъщност е изключително надежден , стига да не си мислим , че караме спортен автомобил . Вярно е , че погорва , но само толкова . Друго е , че пускам все темички разни под заглавие „ПРОБЛЕМ С” , но всущност се оказва , че проблемите са ми само в главата . WJ , е изключително надежден , достъпен за поддръжка и обслужване автомобил . Не знам , дали раздатката му е муфа , или си е диференциал , но си работи идеално . За бензиновите модели , не знам , не мога да изразя мнение , но от моя съм си изключително доволен , въпреки лошите мнения . WK нямам , мо на мен лично не ми харесва самата идея , че в блокажите му е намесена електроника , въпреки , че това си е бъдещето . Идеята ми беше , че наистина , ако WJ се обгрижи добре , след това ще служи вярно и надеждно .
                    Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 13-01-17, 10:52.
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      5-те хилядарки са не толкова от марката и модела, колкото от схемата на работа в някои сервизи. Вкарва се колата за нещо и накрая, като ти дават сметката, се оказва "ама ние сменихме И това, онова, трето и пето" ...
                      В интерес на истината, Еди първо ми прати писмена оферта с цени и аз - клиентът-мечта за всеки сервиз дадох "карт-бланш" да се прави всичко. Намерих сметката:
                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Седнете, сипете си по едно питие (а Пенчо - да лапне един "Валидол" или "Адалат", че много радост не е на добре, на възраст сме вече).
                      ...

                      [ATTACH=CONFIG]867022[/ATTACH]
                      Следващата ми кола, за втори път го казвам, ще бъде "Събърбан" Трошели се по-малко, казват...
                      Причината - виене на задния диференциал. Дядо Владо каза "Абе, карай така, докато не се счупи тотално", ама аз нали съм автохипохондрик... Та, 2-3 хил. км. след ремонта ме налегна една още по-яка автохипохондрия и имам чувството, че пак вие (по-тихо и по друг начин, ама... ).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        WJ-kите хич никак не са толкова трошливи.
                        Всички, повтарям всички които аз съм правил след вкарване в заводски параметри се явяват само за смяна на консумативи........та за мъдренето - ела да го мъдрим.
                        Най здравите!
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                          Най здравите!
                          А ти какво очакваше, когато тръгна с mall cruiser по състезания?!?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Надничал съм в моя на два пъти, докато дядо Владо и Еди са го отваряли. Последния път около 5000 лв. платих за надничането Скоро мисля да го правя пак. Нооо бас ловя, че ти не си ?
                            Вееерно?Какво залагаш?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Е, по-горе съм писал. А във форума съм пускал сметката. Ще я потърся и ще я пусна пак. Май беше 5000 заедно с други ремонти. Въпросът е в друго. Всички знаем, че Соти е (самообявил се за) най-великия майстор на диференциали във форума. А сещате ли се защо не го потърсих него да му дам 5000 лв.?
                            Това_не_го_разбрах,но_ми_звучи_като_заяждане.Би_ли_се_обосновал???
                            Сори...шпациятапакяняма...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Вееерно?Какво залагаш?

                              Това_не_го_разбрах,но_ми_звучи_като_заяждане.Би_ли_се_обосновал???
                              Сори...шпациятапакяняма...
                              Посочи ми доволен клиент, чийто "C 213 RE" успешно си ремонтирал? Условието е да не се е отървал от WK/WH-а си след ремонта и да го кара към днешна дата. Бях "strongly disadvised" да ходя при вас. Все пак за 7+ години във форума съм се запознал на живо с доста участници, а и славата ви надхвърля форума. Нищо лично.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разликата между Quadra Drive I и Quadra Drive II

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Посочи ми доволен клиент, чийто "C 213 RE" успешно си ремонтирал? Условието е да не се е отървал от WK/WH-а си след ремонта и да го кара към днешна дата. Бях "strongly disadvised" да ходя при вас. Все пак за 7+ години във форума съм се запознал на живо с доста участници, а и славата ви надхвърля форума. Нищо лично.
                                На първо четене Жоро,управителя на Рокет бар...много завистници има в тези среди...много.Не е лошо да поговориш с Дядо Владо по въпроса.С Еди Рангелов също.Те поне знаят...
                                Твоето мнение не желая да променям .Ползвай си го със здраве.
                                П.П."Надникването" обаче не ти е помогнало.Все едно не си "надниквал".Нищо лично.
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X