Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка - печка за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чуденка - печка за баня

    Здравейте колеги! В тон със зимната обстановка е и моята тема. Тези дни някак със страх влизам в банята, като знам какво ме чака, докато изхабя половин бойлер да стопля помещението и оттам нататък да се пличкам... Та ме осени "гениалната" идея за печка в банята. Приемам съвети от патили и (или) по-знаещи колеги, какво е най-удачното решение! Благодаря предварително на отзовалите се! Наздраве!
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    От: Чуденка - печка за баня

    Духалка за баня. Включваш я 10мин преди да влезеш и както се казва - баня. Въпреки, че издържат на напръскване с вода, не я тормози излишно. Ако можеш я сложи на сухо.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Чуденка - печка за баня

      Намали температурата в дома. Ако живееш прекалено на топло и в ада ще ти е студено. Баща ми е същия.
      18 градуса е перфектно за зимата.
      Аз се къпя преди лягане. Влизам в ледено студена баня, първите струи вода ме стоплят, изкъпвам се, изтърквам се до сухо, обличам се и лягам. Мога да не легна, а да вися пред компа по гащи още поне час, без да усетя студ.

      Коментар


      • #4
        От: Чуденка - печка за баня

        Колегата пали в една консервена кутийка 100 грама метил / от ракиения казан - първото дето се хвърля / и казва че го стопля.-
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Чуденка - печка за баня

          Метил в никакъв случай. Ако искаш да гориш нещо - етил, т.е. етанол. Правят камини с него и не отделя вредни вещества, за разлика от метанола.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Чуденка - печка за баня

            Миналата зима взех Noirot. Има съответен клас влагоустойчивост. Поръчахме с един колега, две бройки. Скъпо е, като начална инвестиция, но определено не съжалявам.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Чуденка - печка за баня

              Няма нужда от конвектор за да се стопли бързо банята преди къпане. Най-бързо става с духалка. Даже не е необходимо да е за баня. Най-обикновена и просто се вади преди да се пусне душа. Там той си поема, но все пак е по-добре да е за баня.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Чуденка - печка за баня

                Изпълнява описаната характеристика.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Чуденка - печка за баня

                  Точно както е казал Лиско.Най-обикноена духалка,десетина минути преди плацикането.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чуденка - печка за баня

                    Може и друго ма аз тъй като не ги разбирам ще дам идея или за конвектор марка адакс или за лира с ел.нагревател в нея ей така да ти е бонус и сушенето на разни работи.
                    А защо откривате оная вода и аз не знам.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чуденка - печка за баня

                      Аз като бях дЕте-майка ми палеше в едно метално тасче 100-200 грама спирт за горене. Метил, етил, детил, бетил-все тая. В банята ставаше достатъчно топло. Даже и аз, с детското си гевезене не смеех да мънкам, щото си беше доволно топло. Ама изгасне ли спирта, и да не се е затоплило от парата-ставаше си студено.
                      За да имаш комфортна температура в някое помещение-трябва да има лъчисто отопление. Което ако няма нарочен източник на "лъчи"-ползва затоплените стени.
                      В сегашната ми баня радиатора не се пипа(също както и в стаите де, ама банята е доста по-малка), съответно и стените са с добра температура, и ми е кеф когато влизам в нея.

                      А в стаята в която спя, там е и печката(камина дето им викат)-поради почти денонощното горене-стените са си доста топли, и топлят даже и след няколко часа след като в печката няма пламък.
                      Всичко това е от лъчистата енергия. Та ако можеш-стопли стените, това е истинския топлинен комфорт.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чуденка - печка за баня

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Та ако можеш-стопли стените, това е истинския топлинен комфорт.
                        Това изисква доста дълго (поне час) постоянно топлене. Не знам как се справят личистите (инфрачервени) отоплители - дали постигат този ефект бързо.

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        ... да ти е бонус и сушенето на разни работи.
                        За да се сушат разни работи, лирата трябва да грее постоянно докато съхнат, а не само преди къпане... най-малко преди къпане е добре да се простират разни неща.
                        Последно редактирано от silverfox; 10-01-17, 21:04.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чуденка - печка за баня

                          50- 100 мл. спирт за горене в канче. Стопля, колкото за начало, после се къпете един след друг, без големи промеждутъци. Директен топлообмен, сложен на пода, по- добро няма. Конвекторът, монтиран над вратата, събира топлото на тавана. Духалката, колкото и топло да духа, духа ти студено, когато си мокър. С инфрачервен отоплител не съм пробвал. Газов отоплител върши чудесна работа, ако имаш място, където да не го пръска вода.
                          Последно! Бойлер на дърва. Няма по- голям кеф. Ама си е и неудобство за апартамент.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чуденка - печка за баня

                            Що си мисля,че за друго говори адаша-печка,камина,радиатори.Май за парно иде реч?
                            ПП Всъщност решения много,зависи само колко си решил да инвестираш в решението.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чуденка - печка за баня

                              Спирт за горене - пак да си кажа. Внимавайте да е етилов. Въпреки, че обикновено е етилов, среща се и метилов. Както метиловият алкохол е отровен за пиене, така е и вреден за дишане.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X