Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка - печка за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чуденка - печка за баня

    Селската баня се явява външна.Сложих същото TESY.Опита показва, че за 1 час работа на 3 степен, вдига t с около 5 градуса над околната. Последно пробвах като вътре беше -2 градуса. После водата от душа за 3-4 минути вдига t с поне 10 градуса , и идва ред на дамският състав.

    Коментар


    • #32
      От: Чуденка - печка за баня

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Селската баня се явява външна.Сложих същото TESY.Опита показва, че за 1 час работа на 3 степен, вдига t с около 5 градуса над околната. Последно пробвах като вътре беше -2 градуса. После водата от душа за 3-4 минути вдига t с поне 10 градуса , и идва ред на дамският състав.
      Селската баня + тоалетна е отделна постройка. Тухла измазана с вар и бетонна плоча. Бойлер на дърва. При външна температура минус 6, след половин час горене на бойлера, вътре е изключителен кеф да се изсереш, къпането е човешко, с топла вода колкото щеш, а бръсненето е удобно, понеже огледалото вече се е стоплило достатъчно и не се запотява.
      В града, обаче, подобна екстра е съпроводена с доста неудобства.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Чуденка - печка за баня

        Бе акцента е върху резултата от печката за определено време работа- на село ми е ОК. В града съм направил друго решение,постфактум при готова баня-преграждане на участък до душа с плъзгащ висок параван- стопля се за броени минути също от топлата вода. Преди това беше абсурд цялата баня да е ОК.

        Коментар


        • #34
          От: Чуденка - печка за баня

          Ние вкъщи сме с това:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hl-244-vb-ptc~31488664.jpg
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5740031

          Пускам я сутрин като вляза да се бръсна, после за жената и хлапето е отлично. Или пък 10-тина минути преди къпане се пуска, за да вдигне температурата в помещението и после се затваря паравана за мократа му част (разделил съм си банята на две).
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #35
            От: Чуденка - печка за баня

            Абе, ще измислим душ-кабината тук.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Чуденка - печка за баня

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Лиско, можеш ли да ме затриеш ...
              Тук не мога.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #37
                От: Чуденка - печка за баня

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Абе, ще измислим душ-кабината тук.
                Горе-долу, да. С корекцията , че на мен и много хора им се струват клаустрофобични кабините , та им правим нещо по-човешко като размери. Особено ако не държат да се къпят сами....

                Коментар


                • #38
                  От: Чуденка - печка за баня

                  При мен клаустрофобията се изразява в друго, но по хотелите като видя душ кабина и започвам да псувам. Все се бутам в нещо.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чуденка - печка за баня

                    Когато и да съм влязъл в душ-кабина, всеки път остава здрава на късмет !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чуденка - печка за баня

                      Да ви снимам една в лодка?Крьгла без да има за какво да се хванеш вътре...........
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чуденка - печка за баня

                        Аз за тва мраза кенефи в кемпери, дето и бани били.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чуденка - печка за баня

                          Предимството на лъчистата печка е че грее тебе.Затова съм с духалка и кварц,за 30 сек.се усеща кварца ,лошото е че ми е топло само там където те грее.Да стопли баня забрави.Духалката е супер но 3-5 Мин. Поне....Затова съм с двете
                          След 5 Мин.не се трае от жега въпреки тоя студ.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чуденка - печка за баня

                            Благодаря на всички, отзовали се по темата!!! В началото бях с идеята за инфрачервено отоплително тяло, ама като че ли везните натежават в полза на духалката... Просто, защото, за да е ефективно отоплението на инфрачервеното тяло, требе да се труди нонстоп... Май още не съм дораснал до тази идея . Тези дни ще се решава! Още веднъж - благодаря!
                            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чуденка - печка за баня

                              И ние бяхме преди така, влизаш, къпиш се набързо и излизаш. Реших проблема, като си купих един конвектор за 150 лв ############################# Откакто сложих конвектора, дъщеря ми, като влезе в банята и се забравя, за другите не остава вода.
                              Последно редактирано от Ясен; 21-02-17, 21:50.

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от radosvetiliev Преглед на мнение
                                От: Чуденка - печка за баня

                                И ние бяхме преди така, влизаш, къпиш се набързо и излизаш. Реших проблема, като си купих един конвектор за 150 лв ############################# Откакто сложих конвектора, дъщеря ми, като влезе в банята и се забравя, за другите не остава вода.
                                Какъв конвектор? Някой нещо да препоръча, след като последно темата е била активна преди 5 години?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X