Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка - печка за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чуденка - печка за баня

    Пичове грешката изначало е в греенето от време на време.Поддържането на определена температура води до няколко неща.Първото е комфорт,второто е намален разход на енергия в следствие на това,че веднъж загряло на тялото му е необходима много по-малко енергия да поддържа дадената температура отколкото всеки път да стартира от много по-ниска такава.
    Да имаме първоначални разходи,но те не са всеки ден.Та аз не знам,но вие си знаете....
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Чуденка - печка за баня

      Това важи в общия случай за стая, която да речем 8 часа си на работа, не е добре да се остави за изстине напълно и после се грее 15-16 часа. В никакъв случай не важи за баня, която в случая идеята е да се топли 10-20-30 минути на ден. Да топлиш баня 24 часа, за да я ползваш 1/2 час изобщо, ама хич, не води до икономия на енергия, ако ще да включиш 3 Елби за тоя 1/2 час.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: Чуденка - печка за баня

        Не споря щото смисъл няма.Всеки сам разбира своята истина кой по лесният кой по трудният начин.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #19
          От: Чуденка - печка за баня

          Единствено има логика, ако се отоплява целия апартамент/къща и с него и банята - дали ще е вързана към обща система (парно, колектори...) или просто вратата на банята седи отворена, както е при мен. Но това не винаги е приложимо.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: Чуденка - печка за баня

            И аз викам духалката. 10 минути и вътре става не баня, ами турска баня.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Чуденка - печка за баня

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Не споря щото смисъл няма.Всеки сам разбира своята истина кой по лесният кой по трудният начин.
              Именно! Най- добре е отоплен гараж. Тогава няма да мислиш за Вебасто, спрей за размразяване на ключалки, течен парафин за уплътнения... може и колата да работи цяла нощ, като автобусите едно време...
              Да, ама ако по цял ден сте на работа, кръжоци, разходки, тренировки... (много ми станаха многоточията, признавам си) и се събирате вкъщи, колкото да изгледате някой филм, да се изкъпете и да се наспите- да речем, че е половината от денонощието- може да се замислиш за бързи и ефективни начини, за да си създадеш някакъв временен комфорт.
              Истини- колкото искаш.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Чуденка - печка за баня

                Като чуя "печка за баня", знам че почти винаги става въпрос за къща.

                Това със спирта и у нас сме го играли до '81, че след това имахме култовото "локално парно".
                И така до към 2000г. щото се прееба поредния самоделен котел, а и тока ми беше безплатен, та кой ше се занимава всяка сутрин да е като Дядо Мраз от чистене на пепеляк.

                Както и да е, че малко се отплеснах.

                От няколко години се чудех как да реша проблема, като най-добрият вариант беше да си оправя парното, за което трябваше да преправя архаичната инсталация.
                Банята ми е с тоалетната, и както във всички стаи, и там има радиатор.
                Обаче ми се попромени ситуацията, та тия планове отидоха У коша.
                Та, понеже предпочитам да е "тънко", особено за времменни решения, измислих две алтернативи.

                1. Конвектор ТЕСИ за баня 500W, със секви сертификати, за нещо около 100лв.
                2. Неква лъчиста печка за малко пари.

                Конвектора ме устройва, защото помещението се ползва и е добре да е топло през целият ден, а тия 500W пиково не могат да го стоплят.
                Но, няма как да го монтирам, така че да не пречи, което още докато мислех вариантите, директно изключих и този който е комбиниран със сушилня.

                Миналата година ме хванаха лудите, прозвъних Метро и всички бау-баувци, и си купих от Баумакс лъчиста печка с три реотана по около 600W, като можеш да ги комбинираш както ти е кеф, за 30 или 35лв.
                Не е най-доброто, но я сложих много лесно точно над плочките, които свършват на 2м. и не ми пречи на нищо, с два дюбела, които май си бяха в комплекта, и пробих дупка за кабела, който се влючва отвън, а на печката има въженце за превключване.
                От няколко дни работи постоянно един реотан, че едната стена е външна, а другата е към стълбище, и е !
                При три включени реотана пари на лицето от 70-80см.
                Като влизам в банята обикновено е на два, но може да се пусне малко и на три преди това.

                Не покрива мокрия стандарт, но на пръски издържа.

                Хареса ми за временно решение, защото се маха с две рапидки от дюбелите и изключване от контакта, и 35лв. е ненатоварваща сума.
                Лошото е, че временните решения, в повечето случаи, остават за постоянно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Чуденка - печка за баня

                  В момента имам духалка дипломат и лъчиста печка дипломат,и двете плюс вентилатор се пускат от датчик за движение в банята.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чуденка - печка за баня

                    Аз съм с е такова:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:560b1043e6720.jpeg
Прегледи:1
Размер:4.1 КБ
ID:5740028
                    Три нагреватели в кварцови тръби, обща мощност към 2500 вата. Монтира се високо на стената да не се мокри.
                    Не е кой знае какво ама е по добре от нищо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чуденка - печка за баня

                      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                      Аз съм с е такова:
                      [ATTACH=CONFIG]897730[/ATTACH]
                      Три нагреватели в кварцови тръби, обща мощност към 2500 вата. Монтира се високо на стената да не се мокри.
                      Не е кой знае какво ама е по добре от нищо
                      1800W(3x600W). Подобни печки май са най-доброто решение за баня ако ще е на ток. Другите които са "духалки за монтаж на стена" често са неоправдано скъпи - над 100лв., има и сравнително хубави по-евтини. За вентилаторни печки препоръчвам с РТС нагревател, много приятно съм изненадан от този тип нагреватели и уреди като цяло(виждал съм и съм разглобявал доста подобни уреди).
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чуденка - печка за баня

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ...
                        ...
                        Хареса ми за временно решение, защото се маха с две рапидки от дюбелите и изключване от контакта, и 35лв. е ненатоварваща сума.
                        Лошото е, че временните решения, в повечето случаи, остават за постоянно.
                        Контакт в банята, винаги ми се е струвала екзотична идея. Внимавай
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чуденка - печка за баня

                          Вярно е 1800w.
                          Захващането е малко смотано ама... За толко пари (50 лева) толко качество.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чуденка - печка за баня

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Контакт в банята, винаги ми се е струвала екзотична идея. Внимавай
                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Не е най-доброто, но я сложих много лесно точно над плочките, които свършват на 2м. и не ми пречи на нищо, с два дюбела, които май си бяха в комплекта, и пробих дупка за кабела, който се влючва отвън, а на печката има въженце за превключване.
                            ..
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чуденка - печка за баня

                              Абе и на мен ми се видя чудно точно Джоуи да направи такава, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ простотия. Явно не съм прочел внимателно описанието- извинявам се.
                              Лиско, можеш ли да ме затриеш или да седя, та да се излагам?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чуденка - печка за баня

                                Аз пък си имам контакти в банята. Скрити леко зад бойлера, та да е трудно да се напръскат, с капачета, с дефектнотокова защита и тн. От тях си зареждам четката за зъби, понякога включвам и други работи. Но това минава в графата "когато аз го правя - може".

                                Сега за печките.

                                Банята е уникално за отопление помещение. Цялата е в плочки и те са залепени на зидария или бетон, т.е. доста топлопроводими и с голям топлинен капацитет.

                                Поради което лъчистата печка стопля бавно и неефективно, защото първо трябва да вдигне температурата на плочките, а те - и на тухлите или бетона. Предимството на лъчистата печка е че с умело използване предотвратява или силно намалява мухълите и плесените по фугите на плочките. Друго предимство е че може да се монтира високо и да си седи там без опасност от сериозно намокряне и проблеми с тока. Но бързо да стопли - забрави.

                                Ако човек бърза - духалка на пода, тя грее първо въздуха и после плочките, ама преди да пусне водата трябва да я изнесе. Духалка на стената нависоко сигурно пак става ама за да стопли долу трябва да направи ураган и пак да я спре непосредствено преди къпане, иначе не може да се насапуниса (кожата изсъхва много бързо).

                                Конвектори - необходимост да се монтират ниско, значи да са с много добра водозащита (скъпи) и комбинират недостатъците на лъчистата печка и духалката. Освен ако не оставиш конвектора непрекъснато включен, за да е топло винаги. Това пък такива пари струва (като ток) че е по-изгодно да си пуснеш подово отопление под плочките на пода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X