Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

    Здравейте!


    Предстои ни пътуване с автомобил от Берлин, Германия до Пловдив, България след около една седмица. Автомобилът ни е бензинов, но имаме и газ, като сме подготвени с преходник за газта в различните държавите от Европа.
    Няма да ни е първото пътуване по този маршрут - преди около месец го пътувахме, но от гр.Пловдив посока гр.Берлин. Пътувахме по следният маршрут :

    Ден 1-ви
    - България : Пловдив - София - Калотина
    - Сърбия : Ниш - Белград - Нови Сад - Суботица
    - Унгария : Сегед - Кечкемет - Будапеща (тук направихме почивка с нощувка в хотел) - Гьор
    Ден 2-ри
    - Унгария : Гьор
    - Словакия : Братислава
    - Република Чехия : Бърно - Прага
    - Германия : Дрезден - Морицбург - Люббенау - Шьонефелд - Берлин

    За този маршрут мога да кажа следните неща :
    - може би най-краткият и най-бърз, който Аз лично познавам
    - повечето километри са по магистрали, които за нас лично са удобство
    - безопасни места за отдих и почивка
    - достатъчно бензиностанции и ресторанти
    - натоварен път, по който трябва да сте много внимателни

    Преди няколко дни плановете ни бяха да пътуваме отново по този маршрут от Германия за България, но след промяната във времето - падналия сняг и ниските температури, в момента сме малко разколебани дали да ползваме този маршрут или да изберем друг.
    Причините затова са свържани предимно с преминаването ни през Република Чехия и Словакия.
    Република Чехия заради не чак толкова добрата настилка на магистралите, планинския път и постоянните ремонти, а Словакия предимно поради планинския преход, който ни затрудни дори преди месец с гъста мъгла и доста опасни и заледени участъци.
    Именно затова обмисляме няколко по-дълги, но лично за нас по-безопасни маршрути, като взимаме предвид настъпилите промени във времето в цяла Европа.
    Единият от тях е този и е около 2080.00 км (поне така ми го дава по "ViaMichelin") :

    Ден 1-ви : тръгване рано сутрин около 05:00 часа от Берлин, Германия
    - Германия : Берлин - Потсдам - Лайпциг - Хоф - Марктредвиц - Регенсбург - Дегендорф - Пасау
    - Австрия : Велс - Линц - Санкт Пьолтен - Виена - Парндорф
    - Унгария : Мошонмадяровар - Гьор - Татабаня - Будапеща
    Ден 2-ри : тръгване рано сутрин около 05:00 часа
    - Унгария - Будапеща - Томпа или Сегед
    - Сърбия : Суботица - Нови Сад - Белград - Ниш - Пирот
    - България : Калотина - София - Пловдив

    *Забележка : Нощувката ни ще бъде някъде между Виена и Будапеща, но още не сме решили къде точно ще бъде.

    Мислите ли, че варианта, които обмисляме за пътуване е по-добър от този, който ползвахме на път за Германия от България (описан е малко по-горе в поста ни), като имаме предвид моментната метеорологична обстановка обстановка в цяла Европа и поддръжката на пътищата в изброените от мен държави?
    Къде и защо ще ни посъветвате да си зареждаме автомобила с гориво - газ и бензин?
    Какво бихне ни посъветвали и как бихте постъпили Вие?
    Къде и защо бихте направили Вие почивката с нощувка?
    Какво пропускаме според Вас?
    Идея и за други маршрути?

    Искам предварително да Ви благодаря за отделеното време и за помощта и съветите, които ще ни дадете - сигурен съм в това :-)

    Хубав и успешен ден на всички!
    Последно редактирано от Noa87; 10-01-17, 17:10.

  • #2
    От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

    При внимателно каране и първоначалният път е добър, стараят се с почистването, доколкото могат.
    В неделя ходих до Линц на магистралата в Австрия имаше коловози, но се караше в колона без изпреварвания.
    Ако е голяма разликата в км не си заслужава, при сериозен снеговалеж си има проблеми навсякаде.
    Колкото до почивка, всеки си преценява индивидуално, според физическите възможности.
    При наличие на двама шофиьори според мен, не е нужно преспиване, по кафе е достатъчно.
    При добро време, и ако не чакам по граници се прибирам за 17ч 2070км.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

      Само да вметна, че за австрийците магистралата към Будапеща е последната дето я чистят.
      1012г. си отспах 2 денонощоя във Виена, докато я пуснат за движение с вериги.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
        В неделя ходих до Линц на магистралата в Австрия имаше коловози, но се караше в колона без изпреварвания.
        Ако е голяма разликата в км не си заслужава, при сериозен снеговалеж си има проблеми навсякаде.
        Това са магистрала в Австрия дори не съм си го и помислял, че е възможно да се случи... Все пак са и зимна туристическа точка, но както и да е.
        Разликата е около 180-210 км..

        Не знам какво да предприема... Май ще решавам в последният момент... Ще изчакам още малко мнения.
        Благодаря Ви все пак!
        :-)))

        Малко невероятно ми звучи, но щом казвате значи е така... Надявам се това да се е променило през последните 4 години :-)
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-01-17, 18:51.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

          Живея в Германия и става на въпрос за магистралата от Залцбург за Виена, не че има значение но Австрийците поне спират камионите.

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

            Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
            Живея в Германия и става на въпрос за магистралата от Залцбург за Виена, не че има значение но Австрийците поне спират камионите.
            Споделям относно Виена - Гьор
            С кола бях..

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

              Планински участък в Словакия нещо не помня, там е само магистрала. Да не би да имаш предвид участъка между Дрезден и Прага?

              На твое място бих избрал маршрута в последния момент преди тръгването. Така прогнозата за времето е най-точна.

              Имай предвид че в Австрия има газ на много малко места, само за пътуващите местни коли на газ мисля няма и ако минаваш от там задължително трябва да планираш къде ще заредиш. На другите места няма нужда нито от преходници нито от планиране.

              Имаш вариант и през Катовице и после от там Бърно ако не ти се кара през планината. Магистрала е и в Полша е чисто нова кара се много приятно.

              Гьор също става като място за спане. Приятен град, има доста хотели.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                Имаш вариант и през Катовице и после от там Бърно ако не ти се кара през планината. Магистрала е и в Полша е чисто нова кара се много приятно.
                Може ли малко по-подробно да опишете този маршрут през Катовице и защо е по-добър от този през Дрезден - Прага?
                Благодаря Ви предварително! :-)))

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                  Най бързият маршрут е Берлин Мюнхен Залцбург Филах Любляна, Загреб, Славонски брод, Белград, Ниш, София, Пловдив.

                  Същият и е най лек за каране. Към сегашната ситуация, а и по принцип.


                  Има само един недостатък - пътните такси са към 60€ повече от варианта през Унгария.


                  За нощувки не мога да кажа нищо, аз го минавам без паузи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Само да вметна, че за австрийците магистралата към Будапеща е последната дето я чистят.
                    1012г. си отспах 2 денонощоя във Виена, докато я пуснат за движение с вериги.
                    Ибах мааму, бат' Пенчо ти на колко години си, бе, братко?!
                    Ееееее, дай Боже и ние да изкараме по толкова!
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                      Ако не ти се вярва имам и клипче, през Словения наистина е най кратко, но и по скъпо, да не говорим че и има една граница повече да чакаш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                        Аз винаги минавам от Германия праз Австрия Залцбург - Линц - Виена - Будапеща - Нови сад - Белград - Ниш - София.
                        Никаква Словения, никаква Хърватска. Нагледал съм се на усташката мръсотия. Като например 200 /двеста/ евро глоба, ако пушиш на границата. Не, мене не са ме глобявали, но съм виждал циркове колкото щеш. А точно там, на шибаното Батровци откъм хърватска страна, чакането понякога е колосално и без видими причини. Изнервяш се, не издържаш и палиш цигара, и тогава става чудо и половина - както никой не идва да те обслужи и си висиш като сопол, изведнъж отгоре ти се изсипват едно стадо полицаи и митничари, изкарват те най-големия престъпник, закарват те в една стаичка и те пукват от глоби, рекет и пак рекет. Хървати не ща да виждам никога по никакъв повод! Освен, ако е неизбежно.
                        Но това си е лично мое мнение, базирано на близо 20 години пътувания по Европа. Никого не ангажирам.
                        И разберете, че най-евтиния и най-краткия маршрут не винаги е най-удачен!
                        За снега .......... аз поне никъде в никоя страна не съм виждал хубаво почистени и обработени пътища, когато зимата е люта, както е сега. Няма Германия, няма Австрия. Май не само в БГ-то важи приказката ''Зимата пак ни изненада''.

                        Авторе, един съвет - недей да гледаш Viamichelin! Няма по-идиотски сайт! Повярвай ми!
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                          Не би трябвало да кажеш ЧАКАШ. По правично е да кажеш - МИНЕШ


                          Чакането е на унгаро-сръбската, или унгаро-румънската граница.


                          И още едно вероятно място за чакане има, казва се Калотина, но няма как да се избегне.


                          Австрийците си чистят аутобаните, просто са по мудни от германците. И аз съм имал проблеми на австрийски аутобан, но якия снеговалеж започна когато бях на пътя. Предпочетох да изчакам три часа на аутохоф, вместо да ора снега.


                          Мишоци, а унгарците ти постилат червен килим да минеш.

                          Не те знам колко и колко често пътуваш, и кво са ти направили"усташите" но ти гарантирам че в момента развити корупционни практики има единствено на унгарска граница. На мен последното ми минаване през сръбско унгарска граница ми отне ПЕТ часа.
                          И почти никога не е било по малко от час и половина. Като винаги си планирам пътуванията по часове, за да избягвам час-пиковете според участъците.
                          Последно редактирано от wert; 10-01-17, 23:15.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                            Прага- Брно, наистина е кофти магистрала, но ако ще заобикаляш Чехия заради нея... направо мисли за заобикаляне и на Сърбия.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                              Подкрепям напълно мнението на Мишо, през годините които карах тир, най много подкупи съм платил в Хърватия.
                              На Батровци имаше баща и син, единя полицай другия митничар, немаше минаване на тяхна смяна без черпене.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X