Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

    Да, съгласен съм че е било така с хърватите, в Румъния и Сърбия е било даже и по зле.

    Само че хората се интересуват от информация към момента, а не когато ти си карал ТИР, или Пенчо е бил млад.

    Не засилвайте някой нанякъде само по минали спомени.

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Аз винаги минавам от Германия праз Австрия Залцбург - Линц - Виена - Будапеща - Нови сад - Белград - Ниш - София.

      За снега .......... аз поне никъде в никоя страна не съм виждал хубаво почистени и обработени пътища, когато зимата е люта, както е сега. Няма Германия, няма Австрия. Май не само в БГ-то важи приказката ''Зимата пак ни изненада''.

      Авторе, един съвет - недей да гледаш Viamichelin! Няма по-идиотски сайт! Повярвай ми!
      Ние също май ще ползваме този маршрут.

      Съгласен съм с теб - зимата си е зима навсякъде, просто в Европа се драматизира по-малко, отколкото в България.. Това е!

      В такъв случай предполагам да използваме "google maps" или ще ни препоръчате някъде другаде?


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

        Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
        Не би трябвало да кажеш ЧАКАШ. По правично е да кажеш - МИНЕШ


        Чакането е на унгаро-сръбската, или унгаро-румънската граница.


        И още едно вероятно място за чакане има, казва се Калотина, но няма как да се избегне.


        Австрийците си чистят аутобаните, просто са по мудни от германците. И аз съм имал проблеми на австрийски аутобан, но якия снеговалеж започна когато бях на пътя. Предпочетох да изчакам три часа на аутохоф, вместо да ора снега.


        Мишоци, а унгарците ти постилат червен килим да минеш.

        Не те знам колко и колко често пътуваш, и кво са ти направили"усташите" но ти гарантирам че в момента развити корупционни практики има единствено на унгарска граница. На мен последното ми минаване през сръбско унгарска граница ми отне ПЕТ часа.
        И почти никога не е било по малко от час и половина. Като винаги си планирам пътуванията по часове, за да избягвам час-пиковете според участъците.
        Преди малко повече от месец, когато пътувахме от България за Германия, не сме чакали повече от 10-15 мин на която и да е било граница по маршрута : България-Сърбия-Унгария-Словакия-Чехия-Германия... Не знам Вие какво е това чакане където правите... Ние нямахме никакви проблеми


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

          Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
          Не би трябвало да кажеш ЧАКАШ. По правично е да кажеш - МИНЕШ


          Чакането е на унгаро-сръбската, или унгаро-румънската граница.


          И още едно вероятно място за чакане има, казва се Калотина, но няма как да се избегне.


          Австрийците си чистят аутобаните, просто са по мудни от германците. И аз съм имал проблеми на австрийски аутобан, но якия снеговалеж започна когато бях на пътя. Предпочетох да изчакам три часа на аутохоф, вместо да ора снега.


          Мишоци, а унгарците ти постилат червен килим да минеш.

          Не те знам колко и колко често пътуваш, и кво са ти направили"усташите" но ти гарантирам че в момента развити корупционни практики има единствено на унгарска граница. На мен последното ми минаване през сръбско унгарска граница ми отне ПЕТ часа.
          И почти никога не е било по малко от час и половина. Като винаги си планирам пътуванията по часове, за да избягвам час-пиковете според участъците.
          1. Мога да се закълна в двете ми очи, че НИКОГА, ама НИКОГА не съм чАкал, или имал неприятности на унгарска граница! Максимум 10-15 минути, повервай ми!
          2. Как така гарантираш, ''че в момента развити корупционни практики има единствено на унгарска граница''? Честно, много ме заинтригува!
          3. Какво планиране зимата в големия сняг, бе човек, това са пълни глупости! Една година през декември, Сърбия я минавах 16 часа, втора-трета, втора-трета, 30-40 км/ч максимална скорост, обилен снеговалеж, сняг до праговете, видимост има-няма 10-15 метра, колата беше Рено 5, а аз бях на 20 и няколко години. Сега съм на 40 и няколко.
          Какъв час пик, какви марули, бе братко, ти си сам в снежната пустиня, наоколо няма нищо и никого, и пътя го няма, ориентираш се по гърбицата на мантинелата, щото самата мантинела е отдавна затрупана. Даже и коловози няма, щото си сам в тоя Ад, никой пред тебе, никой зад тебе. Ръцете те болят от стискането на волана, главата ти бучи от напрежение и само се молиш да не се обърнеш някъде, молиш се да стигнеш поне до някоя бензиностанция, да спреш, да се нахраниш и да поспиш 2 часа, ако е възможно. Ама няма как, всичко боли! Боли и не пуска! А и пустата бензиностанция е само някакъв мираж, все не идва, все я няма, пълзиш като костенурка .......
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

            Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
            Да, съгласен съм че е било така с хърватите, в Румъния и Сърбия е било даже и по зле.

            Само че хората се интересуват от информация към момента, а не когато ти си карал ТИР, или Пенчо е бил млад.

            Не засилвайте някой нанякъде само по минали спомени.
            Спомените са винаги минали, иначе няма да са спомени.
            А моите последни спомени от Батровци и Хърватска не са чак толкова стари, беше през октомври 2016.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              .... Авторе, един съвет - недей да гледаш Viamichelin! Няма по-идиотски сайт! Повярвай ми!
              Мишо, някакъв друг сайт може ли да препоръчаш?

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                Силно препоръчвам като място за спане в Гьор: http://www.motelnext.hu/en/
                Освен това концепцията за хотел без (видим) персонал и с банкомат вместо рецепция е много интересна...

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                  Гугъл мапс към момента е най-доброто. Особенно функцията къде и колко е трафика - направо безценна. Преди около 20 дни на връщане от Виена добре че беше тя да ни свали от магистралата малко преди Татабаня (Унгария), заради катастрофа, карахме по първокласния път почти до Будапеща, и ни спести едно 1.5-2 допълнителни часа в задръстване. Отделно, винаги можеш да следиш на коя коя граница колко е задръстването и да прецениш дали да минеш през нея или близки граници. Пример: КПП Хоргош и Томпа.
                  M57D30T1
                  W450

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Силно препоръчвам като място за спане в Гьор: http://www.motelnext.hu/en/
                    Освен това концепцията за хотел без (видим) персонал и с банкомат вместо рецепция е много интересна...
                    Сега го разгледах този мотел - изглежда чист и приятен, а дали е така наистина?
                    Пробван ли е някога?


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                      Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                      Гугъл мапс към момента е най-доброто. Особенно функцията къде и колко е трафика - направо безценна. Преди около 20 дни на връщане от Виена добре че беше тя да ни свали от магистралата малко преди Татабаня (Унгария), заради катастрофа, карахме по първокласния път почти до Будапеща, и ни спести едно 1.5-2 допълнителни часа в задръстване. Отделно, винаги можеш да следиш на коя коя граница колко е задръстването и да прецениш дали да минеш през нея или близки граници. Пример: КПП Хоргош и Томпа.
                      Предполагам, за да може да се следи къде и колко е моментния трафик, има нужда от мобилен интернет?


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                        Аз избягвам Сърбия и минавам през Румъния. Най-много съм чакал на Дунав мост 2, когато попаднах там в 7:45 и трябваше да чакам нашите граничари и митничари да си изпият сутрешното кафе.
                        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                        Walter Rohrl
                        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                          Първоначално публикуван от Noa87 Преглед на мнение
                          Предполагам, за да може да се следи къде и колко е моментния трафик, има нужда от мобилен интернет?


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Да, но цените вече са доста поносими.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                            Мобилния оператор който ползвам (няма да го спомена да не излезе че му правя реклама) предлага за 5-6лв. на ден почти неограничен нет и разговори в ЕС, а отскоро и в Сърбия, което е много полезно за следене на трафика в Белград и преценка дали да се мине през града или по околовръстното им. Според мен за 5-6 лв на ден това което получваш, и нервите които си пестиш определено си струва.
                            M57D30T1
                            W450

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                              Първоначално публикуван от Noa87 Преглед на мнение
                              Сега го разгледах този мотел - изглежда чист и приятен, а дали е така наистина?
                              Пробван ли е някога?
                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Пробван е лично от мен. Затова и препоръчвам. Освен това е на лесно от магистралата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътуване с автомобил от Берлин до Пловдив с една нощувка - помощ

                                Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                                Аз избягвам Сърбия и минавам през Румъния. Най-много съм чакал на Дунав мост 2, когато попаднах там в 7:45 и трябваше да чакам нашите граничари и митничари да си изпият сутрешното кафе.
                                Зимата не препоръчвам този вариант.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X