Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zafira A Y20DTH не загрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Zafira A Y20DTH не загрява

    Колеги помагайте Zafira A Y20DTH,вече не зная какво да сменявам,смених 2 термостата за да почне да загрява зимата но без ефект. Първият е MAHLE, втория е Wahler но разлика няма. Последния тест е при -10 градуса каране градско около 1ч. с поддържане на около 3500 оборота и повече от 80-82 градуса не качва. Спирам на светофар и пада на 70 градуса. На място маркучите на радиаторчето на парното са хладки,а като се форсира на място стават топли. Съмнявам се във водна помпа вече,а е само на 10 000 км

  • #2
    От: Zafira A Y20DTH не загрява

    Напълно нормално според мен.С моята Vectra B X20DTH положението е същото.
    Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Zafira A Y20DTH не загрява

      Имам служебна Зафира, и е същото, и никой не иска да я кара тоя сезон.
      Сменихме термостат, резултат никакъв.

      Коментар


      • #4
        От: Zafira A Y20DTH не загрява

        Това с електрическа перка ли е?

        Коментар


        • #5
          От: Zafira A Y20DTH не загрява

          Да,ел перка е
          Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Zafira A Y20DTH не загрява

            Ми пъхнете им по един картон пред радиатора,ако има lpg да се провери как е вързан изпарителя.

            Коментар


            • #7
              От: Zafira A Y20DTH не загрява

              Нафта е това. Няма и да загрее явно.

              Коментар


              • #8
                От: Zafira A Y20DTH не загрява

                Просто за мен за 1ч. от Младост до Надежда стрелката не мръдна,не е нормално и просто си умирам от студ......

                Коментар


                • #9
                  От: Zafira A Y20DTH не загрява

                  На -10 след около половин час духа приятно топло но не и горещо. Ако я оставиш да трака на място изстива. Май такъв е двигателя. Явно не е направена за Сибир но според мен е достатъчно парното за нормална зима с температури около 0.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Zafira A Y20DTH не загрява

                    Днес констатирах същото при една от служебните коли- Дачия Логан. При нормални 4 чертички на температурата, показва твърдо 1, каквото и да значи това. Няма къде да навреш и картон пред радиатора на тая пущина. Карнавала 2009 г. докара нормални условия за 10 минути работа намясто, Сорентото 2016 г. за 15.
                    Явно, не е до повреда, а до конструкция. Без да съм сигурен за конкретната Зафира, мисля, че радиаторчето на парното е вързано към малкия кръг. Ако си сложиш термостат на по- висока температура, може и да си докараш някакъв комфорт в купето, но не знам дали е правилно. Мисля, че най- добре е някаква преграда на радиаторната решетка, която да се слага и сваля лесно.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Zafira A Y20DTH не загрява

                      Това е нормално при common rail по-новите, защото работят с много бедна смес а при дизела egt-то темп. на изгорелите газове се влияе не като на бензина, по-богата смес по-висока температура и обратното. Проблема го решават с подгряваща свещ някъде на блока, самите подгрени свещи се пускат на ниски обороти или с печки. При продължително държане на високи обороти си загрява нормално. В други географски ширини е често срещан проблема. Вероятно софтуерно може да се подобрят малко нещата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Zafira A Y20DTH не загрява

                        термостата е специфичен и е 92 градуса. За картон е много лошо няма място грам
                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Днес констатирах същото при една от служебните коли- Дачия Логан. При нормални 4 чертички на температурата, показва твърдо 1, каквото и да значи това. Няма къде да навреш и картон пред радиатора на тая пущина. Карнавала 2009 г. докара нормални условия за 10 минути работа намясто, Сорентото 2016 г. за 15.
                        Явно, не е до повреда, а до конструкция. Без да съм сигурен за конкретната Зафира, мисля, че радиаторчето на парното е вързано към малкия кръг. Ако си сложиш термостат на по- висока температура, може и да си докараш някакъв комфорт в купето, но не знам дали е правилно. Мисля, че най- добре е някаква преграда на радиаторната решетка, която да се слага и сваля лесно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Zafira A Y20DTH не загрява

                          Бора 1,9 помпа дюза-долу-горе същата работа при - 10.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Zafira A Y20DTH не загрява

                            Ако докарвате градусите до 80,вие сте щастливци!

                            Не пипай колата,толкова си може!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Zafira A Y20DTH не загрява

                              80 с много газ и като спра пада на 70
                              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                              Ако докарвате градусите до 80,вие сте щастливци!

                              Не пипай колата,толкова си може!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X