Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zafira A Y20DTH не загрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Zafira A Y20DTH не загрява

    Не напразно се отказах от немските кошници преди девет години, от тогава досега съм сменил три витари, има една в момента, едно балено, карам и нисан в момента. На -10 за 5мин навън на празен ход на място, доволно топло. Бензинови са всичките, ако има значение, баща ми слагаше навремето надупчен балатум със замба на жигулите, ползвам съм го на джетата, имаше ефект.

    Коментар


    • #32
      От: Zafira A Y20DTH не загрява

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      ...Бензинови са всичките, ако има значение
      То това е основното, а не дали са немски или от северна Патагония.

      Коментар


      • #33
        От: Zafira A Y20DTH не загрява

        Спокойно колега,аз съм със същата зафира и няма такава студ.Само ако се излезе извън града загрява.Иначе в града стрелката не мърда.Пред радиатора съм сложил от тези,който се слагат на таблото лятото.Същата работа.Три термостата съм сменил.В момента съм със моя си и на рено5 във маркуча.Нищо и половина.Незнам ако се поръча оригинален от Опел дали няма да се промени нещо...

        Коментар


        • #34
          От: Zafira A Y20DTH не загрява

          Имам бензинова 1,8 и дизелова 2.0, фронтера бензинова 2,2 и бора помпа дюза 1,9 116. Двигателите с изключение на джипа са си добре. При мин 15 дизеловите не загряват, докато бензиновите са ок. Явно не не от марката.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #35
            От: Zafira A Y20DTH не загрява

            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
            Не напразно се отказах от немските кошници преди девет години, от тогава досега съм сменил три витари,
            Аз пък "люлям" астрата 11 години,явно е по-държелива от витарите,щот не се е налагало да я сменям. И топло си прави.
            Ако ще и тапа вместо термостат да сложите ,ефекта ще е същия-пустия дизел не сгрява. Наличието на "кора" отдолу ще подобри мааалко положението. Мислете за печка,най-малкото подгревател с подгревни свещи на малкия кръг.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #36
              От: Zafira A Y20DTH не загрява

              поръчах и ефекта е 0

              Коментар


              • #37
                От: Zafira A Y20DTH не загрява

                Карам зафира със същия мотор от 6 години. В началото и аз смених 2 термостата докато се убедих че колата просто така си работи и изчетох сума ти форуми. Ако имаш проблеми с отоплението от парното може би е задръстено радиаторчето ако е затлачена охлаждащата система. Оригинално имат електрически байпас м/у входа и изхода към радиаторчето на парното. Ако не работи както трябва може да не топли добре през зимата, а лятото да не спира топлото и да надува жега в купето. Не слагай нищо пред радиатора, може да помогне, но може и да прегрееш колата при продължително градско например. Карай си така и не и мисли.

                Коментар


                • #38
                  От: Zafira A Y20DTH не загрява

                  Здравей, аз също си мислех че зафира 2,0дти 2001 г. не загрява. Но Смених термостата но майстора каза че за да работи поне 135 лв с малко отстъпка.
                  След като го смених, колата започна да загрява до 90 градуса и си ги държи без да ги сваля. Докато преди не можеше да вдигне 80 градуса. Провери си маркуча от термостата до радиатора дали е топъл и самия радиатор дали е топъл преди да е загрял двигателя. Ако са топли поне при мен бяха термостата е зле не затваря като хората.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X