Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zafira A Y20DTH не загрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Zafira A Y20DTH не загрява

    Както ти казаха по горе-сложи нещо пред радиатора! Ще помогне!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #17
      От: Zafira A Y20DTH не загрява

      Само термоелемента ли си сменял на термостата или целия корпус комплект? Корпуса доста се износва и кородира с годините и ако сменяш само елемента може вече да не уплътнява добре и да си пропуска по малко антифриз на студено, което прави достигането на правилната температура трудно! Да нямаш парно от Младост до Надежда не е нормално, особено на 3500 оборота!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #18
        От: Zafira A Y20DTH не загрява

        Единя с корпуса , а другия само елемента. И двата не пропускат антифриз
        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Само термоелемента ли си сменял на термостата или целия корпус комплект? Корпуса доста се износва и кородира с годините и ако сменяш само елемента може вече да не уплътнява добре и да си пропуска по малко антифриз на студено, което прави достигането на правилната температура трудно! Да нямаш парно от Младост до Надежда не е нормално, особено на 3500 оборота!

        Коментар


        • #19
          От: Zafira A Y20DTH не загрява

          И аз имам много слабо парно на Пежо 1,9 ТД-термостата е на 82 градуса.Ако се монтира термостат на 86,или на 92 например,може ли да има неблагоприятни последствия за двигателя?И датчиците за перката дали да се сменят?Замислям се и за допълнителен монтаж на подгрев на антифриза,ама динамото е 80 Ампера-фарове и други консуматори,съмнява ме че ще е слабичко...

          Коментар


          • #20
            От: Zafira A Y20DTH не загрява

            Колега , теста е прост ,пипни радиатора в долната част ,ако е студен не е термостат ,ако е топъл е термостат.Това първите две чертички на уреда. Аз има същата Астра , преди да сменя термостата не вигаше повече от 80 градуса на дълго каране ,сега си държи 90 , почти на средната чертичка. Смених комплект датчика за температура и термостата с корпуса лятото и сега си има и парно и стои топла.От Сточна гара да Телевизионната кула вече е на 75-80 градуса.Това днес при навън -19. Дизелите по принцип са студени и колкото по износен е двигателя толкова е по студен.

            Коментар


            • #21
              От: Zafira A Y20DTH не загрява

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              И аз имам много слабо парно на Пежо 1,9 ТД-термостата е на 82 градуса.Ако се монтира термостат на 86,или на 92 например,може ли да има неблагоприятни последствия за двигателя?И датчиците за перката дали да се сменят?Замислям се и за допълнителен монтаж на подгрев на антифриза,ама динамото е 80 Ампера-фарове и други консуматори,съмнява ме че ще е слабичко...
              Ако ти работи термостата и стигаш тези 82гр. няма нужда от термостат с по-високи градуси. Масово сега дизелите трудно стигат 80гр.. Те и бензиновите с неработещ термостат трудно ги стигат.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: Zafira A Y20DTH не загрява

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Ако ти работи термостата и стигаш тези 82гр. няма нужда от термостат с по-високи градуси. Масово сега дизелите трудно стигат 80гр.. Те и бензиновите с неработещ термостат трудно ги стигат.
                Стига ги при много зор, а на място пада под 70

                Коментар


                • #23
                  От: Zafira A Y20DTH не загрява

                  Днес сложих термостат от Рено 5 в маркуча, но ефект няма

                  Коментар


                  • #24
                    От: Zafira A Y20DTH не загрява

                    Сложи печка да я топли колицата !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Zafira A Y20DTH не загрява

                      Повечето комън рейли са така. Моят 2.0 HDI е съшата история при такива температури.
                      Хубаво е, кората под двигателя да си му е на мястото.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Zafira A Y20DTH не загрява

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Сложи печка да я топли колицата !
                        Дай предложение

                        Коментар


                        • #27
                          От: Zafira A Y20DTH не загрява

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Повечето комън рейли са така. Моят 2.0 HDI е съшата история при такива температури.
                          Хубаво е, кората под двигателя да си му е на мястото.
                          До колкото зная тази не е комън рейл

                          Коментар


                          • #28
                            От: Zafira A Y20DTH не загрява

                            Първоначално публикуван от stih4o Преглед на мнение
                            Дай предложение
                            Вебасто и Ебершпахер( не съм сигурен в транскрипцията) достатъчни ли са ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Zafira A Y20DTH не загрява

                              Колата ти се държи съвсем нормално за марката и модела. Най-доброто е печка, но тя струва колкото 2 Зафири. Можеш да си помогнеш в някаква степен с електрически подгревател. Аз бях сложил такъв от Форд Куриер. Представлява една тръба на маркуча влизащ в парното, в която са забучени стадо подгревни свещи. Определено помага, но е силно препоръчително да се захранва от отделен токов кръг, през могъщо реле и при читав алтернатор.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Zafira A Y20DTH не загрява

                                То такива свещи нЕма ли оригинално тая кола? Примерно нещо ако са взели да не работят.
                                И проблема не е в комън рейл, а е заради директното впръскване, каквото е и при DTI-то.
                                В една моя кола, топлото си беше съвсем задоволително заради тези свещи, дори и с не затварящ термостат (когато я взех).
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X