Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГИ Stefanelli на Гранд 5.2 мистерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГИ Stefanelli на Гранд 5.2 мистерия

    Привет, имам проблем с ГИ- то на Гранда и ми трябват малко насоки и да пробвам да локализирам проблема сам преди да отида при газ спецове да отстранят проблема за повече кинти.
    Карам го отскоро и в студените дни, температури под 0, вдигам обороти до 2- 2500 и после започва да заглъхва и не иска да вдига обороти. След това, при температура от 8 градуса, вдигнах спокойно 2500- 3500 и чак тогава започна пак да глъхне. Обаче на следващия ден при -10 отново ми даваше да натискам смело педала и оборотите стигаха 3500- 4000. Днес пък отново глъхненето и чуденето започваше на 2500. При галене на газта вдига до 3000, а при сгазване глъхненето започва веднага. Но не знам дали външните температури в крайна сметка оказват влияние, след като се разигра горния сценарии.
    Познат газаджия каза, че няма достатъчно налягане и изпарителя и клапана е добре да се сменят, защото в Италия и газта и температурите са други и системата там работила нормално, но тук газта е друга, няма налягане и смята, че трябва да се смени изпарител, клапан и тръбичка (виждала му се тънка). На мен ми е интересно, ако няма налягане, с какво по- мощен изпарител би помогнал? Налягането от бутилката ли идва или се създава от изпарителя?
    Това е и една от причините да си мисля, че възможна причина за 1 ден вдига обороти и върви, на другия не, може да е дефектен клапан (този при сондата или този преди изпарителя) и да не отваря всеки път докрай. Има ли го като вариант?
    Друга опция са свещи/ бобина. След като казах, че на бензин всичко е точно ми казаха, че е абсолютно възможно свещите да не сработват на газ ако вече са пътници. Не съм ги свалял още, тая седмица и това ще направя и ако трябва ще сменя и кабели и бобина. Но защо тогава веднъж работи и вдига обороти при натискане, а другия път не? Този вариант възможен ли е?
    Дайте предположение за казуса. Най- лесно ще се сменят няколко елемента, но ми се иска да стигна сам до отговора. Съмнява ме клапана при сондата, защото го чувам да прищраква 2 пъти след като стигне темп за преминаване на газ, но след като премине до 2500об и нормално натискане на газта си движи и работи идеално. Тук таме виждам понапукани маркучи преди рейките, може ли да изпускат при повече налягане?

    п.с. И двата филтъра са сменени, но макар и старите да бяха доста мръсни, проблема не изчезна. Сипвах газ от 3 станции и все същото. Докато глъхне и едвам вдига обороти не превключва на бензин, колкото и да я мъча.

    Не знам дали от клипа ще се ориентирате, но все пак го прикачам. Рязкото скачане на стрелката на оборотите е заради минаване на автомата на по- ниска предавка.

    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X