Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

    Здравейте колеги! От няколко месеца станах собственик на този екземпляр и имам някой и друг въпрос за него. Тези дни при миносовите температури трудно пали от първия път. Мислех че може да са свещи и ги смених, но пак пали трудно, с нов акумулатор е. Другото което е показва на диагностика 32 g sensor. Можетели да каажете каква роля играе този сензор и къде може да се намира.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

    Като запали веднъж, после е лесно, нали! Аз сложих втора външна горивна помпа и се оправи, ква е тая грешка не знам!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

      Точно така. В началото трудно после по добре пали. Това нормално ли е, защото имам Фронтера 3.2 v6 и при нея съм свикнал на половин оборот дето де казва да пали и няма ядове.

      Коментар


      • #4
        От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

        При мен има същият проблем. Тръгва да пали и ако пусна ключа гасне. Трябва стартера да го върти малко, докато вдигне обороти и после всичко е ок. За сега ми е важно да ме вози из пистата Панчарево - София, но стопли ли се ще го прегледам.

        Коментар


        • #5
          От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
          Като запали веднъж, после е лесно, нали! Аз сложих втора външна горивна помпа и се оправи, ква е тая грешка не знам!
          Извинявам се за спама,но каква е тази външна помпа от кокво е,от къде е,на какво налягане работи,кой я управлява,че и аз имам нужда от такава.
          MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

          Коментар


          • #6
            От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

            Явно няма, кой да пише дали това е нормално или не

            Коментар


            • #7
              От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

              Първоначално публикуван от dirrty Преглед на мнение
              Явно няма, кой да пише дали това е нормално или не
              ....има, но сме заети много.......
              1. първия ти проблем е най вероятно бензинова помпа, тя е потопяема и е вътре в резервоата, на изхода й, има клапанче силиконово,което при спиране на помпата, то да държи налягането на бензина (3.5 атм )в тръбопровода и инж. рейка на бензина, така че при следващо палене, мотора да запали веднага и от раз.....това се прави така, защото при Мицубиши управлението на помпата става при въртене на стартер,а не както при немските коли, при положение " на контакт" ....В течение на времето ,това клапанче се "вдървява" и почва да изпуска налягането леко полеко и ако я оставиш за по дълго време непалена, то пада налягането и клони към 0-та......това е и причината, сутрин при първо палене, мотора не може да запали веднага, тъй като управлението на помпата става при завъртане на стартер и за да качи бензин и да направи и налягане, му трябва малко време.....което пък през това време мотора не пали.....при следващо завъртане, мотора си пали без проблем........това клапанче няма как да се смени , сменя се цялата помпа......
              Друг вариант е да има проблем с дистрибуторната капачка или алеца.....ако е прецакано уплътнението й, или пък е спукана, то през нея минава влага, която се задържа вътре, при палене на мотора, тъй като напрежението е високо и се осъществява дистирбуцията му на всяка една свещ безконтактно, то при най малкия проблем искрата ще се разсейва и ще удря навсякъде , а това намалява силатаа й и не може да подаде достачно силна искра свеща......при следващи завъртания , влагата изчезва и колата си пали.......
              2. G сензора е датчик ускорение........то се слага и се ползва от АБС системата и или от ЕСП системата, ако имате такава......понякога датчиците са два, единия е за странично ускорение, другия си е за наоред и назад......
              Последно редактирано от DJ Tymbi; 17-01-17, 21:49.

              Коментар


              • #8
                От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

                Благодаря за отговора колега!

                Коментар


                • #9
                  От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

                  Явно проблема си е на всички по-стари машини, аз също го имам (Паджеро спорт 2000г.) Скоро правих подмяна на всички тръбички от резервоара (ужасно изгнили), въпроса е дали не е възможно да се добави някакво клапанче в системата, примерно на маркуча от резервоара към горивопровода?

                  Коментар


                  • #10
                    От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

                    Първоначално публикуван от dirrty Преглед на мнение
                    Здравейте колеги! От няколко месеца станах собственик на този екземпляр и имам някой и друг въпрос за него. Тези дни при миносовите температури трудно пали от първия път. Мислех че може да са свещи и ги смених, но пак пали трудно, с нов акумулатор е. Другото което е показва на диагностика 32 g sensor. Можетели да каажете каква роля играе този сензор и къде може да се намира.

                    Благодаря предварително!
                    При мен е същото, в големите студове не палеше от първия път.
                    А може ли колеги да споделите колко ви харчат джипките, моята е автомат и го докарва 20/100 газ. Нова уредба италианска на три месеца. На бензин не съм засичал.
                    Последно редактирано от tisho69; 09-02-17, 07:05.

                    Коментар


                    • #11
                      От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

                      .....20 е горе долу нормално, моята също го докарва този разход, но е 3.8L .....
                      Последно редактирано от DJ Tymbi; 09-02-17, 21:19. Причина: грешки

                      Коментар


                      • #12
                        От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

                        Здравейте. Разхода на газ ми е 14/15 извънградско, 18/20 смесено. Само градско не съм засичал, но съм сигурен, че ще бъде над 20л.

                        Коментар


                        • #13
                          От: MITSHUBISHI PAJERO SPORT 3.0 V6 НЯКОЛКО ВЪПРОСА

                          Значи сме в норми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X