Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за Автоматици Хюндай Санта ФЕ от 2003 2,0 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз за Автоматици Хюндай Санта ФЕ от 2003 2,0 дизел

    Здравейте,

    Може ли някой да ми каже и препоръча добър сервиз за автоматици в София и около София. Ако има лични наблюдения е най-добре.
    Трябва ми за диагностика и да ми кажат дали наистина кутията е тръгнала или нещо малко е и съотвенто няма да се вкарам в излишни нерви и разходи.

    Досега съм ходил в Джемини, там сменяха маслото преди 20000км, с машина уж се сменяло на 90-100%, но не смениха филтъра (колата е Хюндай Санта ФЕ от 2003 2,0 дизел(въпреки че мисля че на всички мотори на този модел автоматичната кутия е една и съща)).

    По принцип Коко в Малинова Долина е доста хвален и добри отзиви (но като звъннах там, казаха че нямало време сега и не им се занимавало като цяло с този тип кутия (не съм сигурен обаче с кой разговарях точно там).
    Алтернатива някъде в Горубляне, Мимо, но нз дали е сервиз или човека се занимава през свободното си време с автоматични кутии.

    Някъде към Илиенци, сервиз Скорости-нет, но само видях сайт и нз дали разбират или като масата искат само парите в джоба.
    На Черни Връх, друг сервиз има, но там противоречиви мнения има, не съм сигурен но май се казва сервиз Автоматик.
    Доста лоши мнения за сервиз в Света Троица, Недко Стефанов, там като видях колко негативни мнения има, май не бих отишъл, но в списъка.
    Сервиз Диамонд на ул. Резбарска, но пак само инфо от гоогле.
    Акин сервиз, някъде из Младост, но като горния ред.

    Сервиза на Дунев, знам че имат машина и те за смяна на маслото, но там ми се виждат доста високи цените и не знам дали правят ремонти на такъв тип кутии.

    Ще се радвам да кажете кой от къде е доволен и са се отнесли нормално и не са товарили.

    Иначе ако става дума за проблема в момента, в големите студове колата на 2 пъти не искаше да тръгне напред, но на задна върви без проблем. След това ми се случи и в движение, колата беше 2 нощи на едно открито поле и доста вятър вееше, но запали и си тръгна, като си включваше нормално, стигна до един светофар и там спрях до покой и въпреки че вече се беше движела и изреди всички предавки, остана на първа и не можа да потегли напред, на задна тръгна (че мъка почти 1 км на зад карах до един паркинг). След час отидох запалих, включих на директна и си тръгна и вървя.
    Съмнявам се много в маслото, защото досега такъв проблем не е имало, лятото си върви, включва и сега като загрее плавно си превключва. Преди седмица някъде пак беше на -8 някъде, но минах за два дни пътя Благоевград-София-Пловид-София и на слевдащия ден Витоша и нямаше проблем.
    Имам чустовто че маслото замръзва или просто в Джемини не ми сложиха правилното когато го смениха, че когато беше -17 на щеката беше гъсто като мляко (да не кажа отиваше към гъстотата на боза), но понеже дневното разтояние което минавам е около 20 км на ден сутрин и късно вечер и колата не загравя така като на дълъг път,но сега ме е страх да я карам по центъра или на дълъг път.

    Спирам че доста офф топик стана, но да въведа в ситуацията.

    Дайте мнение към кой сервиз за мнение и читава диагностика да се обърна.

    Благодаря!

  • #2
    От: Сервиз за Автоматици Хюндай Санта ФЕ от 2003 2,0 дизел

    Поста ти е токова негативен, че на дали ще получиш отговор!
    П.П. Сравняването на АТФ с боза ме навежда на асоциативни мисли за цвета, а ако това е вярно има други проблеми.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Сервиз за Автоматици Хюндай Санта ФЕ от 2003 2,0 дизел

      Еми няма да отричам, че съм песимист малко на тази тематика със сервизите не само за автоматици, но вече като се отрекох да ползвам такива от мрежата,защото си патих така на случаен принцип, а качестовото на ремонта под всякаква критика.
      Като цяло вече повечето неща гледам сам да оправя, където мога, за друго имам едни дружки които работят наистина качествено, бързо и на нормални цени, но хората си казват от тази материя че не разбират.
      Освен от нета в някой от горните сервизи, имам и мнения на колеги на които бих се доверил и определено в 2 от сервизите горе не бих отишъл.

      Цвета на маслото е светло червен все още, но беше прекалено гъсто (за това сравнението с боза).
      Преди имах същото Санта ФЕ, но с бензиновия двигател 2.7, там имах подобен проблем (1 път само -в планината на високо и беше -24 градуса), но тогава маслото беше сменяно два пъти, в Инд Комерс последно с филтъра и след това дойде едно момче изброи ми парите дето му исках и надявам се да си го търкаля още.

      Сутринта пак проверих маслото и беше в норма, не се беше така сгъстило, но все още му се притеснявам, че в порядъка на 10 дена ми се случи 4 пъти да не потегли.

      Затова и питам кой къде е ходил и дали е доволен, че няма да е приятно човек да се раздели с 2000 лв и да му кажат като ново е, и след 500 км точно същия дефект.

      Коментар


      • #4
        От: Сервиз за Автоматици Хюндай Санта ФЕ от 2003 2,0 дизел

        Първоначално публикуван от jojo33 Преглед на мнение
        .... беше прекалено гъсто (за това сравнението с боза).
        ....може би тук е причината....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X